Попри стрімкий розвиток технічного прогресу, наявністю безперебійного гарячого водопостачання влітку жителі багатоквартирних будинків похвалитися не можуть. Щорічні перевірки, профілактичні роботи й аварії є причиною вимкнення води на тривалий час. У цьому разі треба придбати спеціальний апарат. Бойлер — накопичувальний водонагрівач, який додатково може використовуватися як резервуар. Споживає такий пристрій не більше ніж 2,5 кВт електроенергії, і здатний забезпечити нагрітою до 70 градусів рідиною невелику квартиру й приватний будинок.

Які різновиди бойлерів бувають?

Зараз на ринку представлений великий асортимент продукції від різних компаній. Виробники постійно вдосконалюють моделі, що дає змогу підібрати оптимальний варіант для кожного клієнта. Залежно від розмірів і способу нагрівання електричні водонагрівачі бувають накопичувальними й проточними. Перший варіант містить певну кількість гарячої води в баку й періодично підігріває її до потрібної температури. Проточні вироби здійснюють нагрів у момент подавання струменя з крана. Це чудовий варіант, щоб вимити посуд, але в душ краще встановити бак на 80 літрів.

Внутрішня «начинка» також впливає на довговічність приладів. Вирізняють бойлери за мокрим і сухим теном. Перший варіант має мідний нагрівальний елемент, який схожий на кип'ятильник. На ньому набагато швидше утворюється накип, який вирізняється поганою теплопровідністю. Вони довше гріють воду й швидше ламаються. «Сухий» ТЕН не контактує з водою, оскільки розташований у спеціальній колбі. Його зона тепловіддавання вища, тому він занадто не розпікається. Тому подібний виріб прослужить довше.

Також з'явилися бойлери непрямого нагрівання, які не мають власний нагрівальний елемент. У таких моделях використовуються зовнішні опалювальні прилади. Це може бути котел, звичайне центральне опалення або сонячні батареї.

Є ємності з неіржавкої сталі й емалі. Першому варіанту варто довіряти, оскільки він має гарантію понад 10 років, і не піддається корозії. До того ж багато виробників покривають ємність захистом від утворення іржі, що дає змогу збільшити термін експлуатації у 12 разів. Сталеві баки з емалевим покриттям не поступаються виробам із неіржавкої сталі. Присадки, які додають до хімічного складу, мають подібні властивості й розширюються в однаковому діапазоні. Емаль добре «тягнеться» й надійно зчіплюється під час нагрівання.

Для поліпшення властивостей емалі представники торгових марок вигадують нові формули, що збільшують надійність виробів. Отже, на ринку з'являється елітна техніка з напиленням срібла, склокерамічним покриттям і титановим наповненням. Такі засоби мають антибактеріальні та антикорозійні властивості. Наночастки запобігають утворенню мікротріщин у разі нагрівання.

Як вибрати бойлер?

У каталогах магазинів представлені бойлери різних моделей. Велика кількість марок із різними характеристиками спричиняє труднощі під час вибору оптимального варіанта. Щоб знайти пристрій, який відповідає основним вимогам треба враховувати рекомендації фахівців:

  • Насамперед треба визначитися з об'ємом бака. Наприклад, для сім'ї з 3 осіб досить 80 л.
  • Сьогодні випускають вертикальні й горизонтальні моделі. Перший варіант краще, оскільки дає змогу розділити воду природним способом.
  • Також виробники пропонують самостійно підібрати форму. Найпопулярніші — циліндричні, але також у продажу є прямокутні й «слім» нагрівачі.
  • Найбільш надійним покриттям є сталь, тому краще віддати перевагу цьому матеріалу.
  • Сухі ТЕНи більш зносостійкі, але для забезпечення додаткового захисту баки обладнують системами електрохімічного захисту, тому мокрі ТЕНи також залишаються популярними.
  • Звертайте увагу на наявність супутніх деталей, які необхідні для встановлення. Деякі бренди пропонують кабелі, підривний клапан.

Перед оформленням замовлення прочитайте відгуки клієнтів, щоб дізнатися думку реальних користувачів про обраний виріб.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Бойлери?

Які є новинки товарів в категорії Бойлери?

Бойлери: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Бойлер Atlantic Opro Sample R 80 4889₴
Бойлер SUPERLUX NTS 50V 1,5K 4444₴
Бойлер ATLANTIC ROUND Eco VMR 50 (1200W) 3777₴
Бойлер Ariston VELIS TECH 80 EU 14499₴
Показати ще