Різні бойлери для квартири – потрібне обладнання для кожної оселі. Ні для кого не секрет, що вимкнення води – часта справа в сучасному світі. Комунальники пояснюють це низкою різних причин. Це можуть бути і різноманітні перебої, і надзвичайні події на станціях. Також проблема може бути просто з водопроводом.

Не стільки важливо, чому це відбувається, скільки те, що з цим робити. Люди, знайомі з цією проблемою, давно вже зробили для себе висновок, що обов'язково треба придбати такий пристрій. Він виконує функцію водонагрівача. Являє собою велику ємність.

Процес нагрівання досить простий. Через спеціальні трубки в ємність надходить вода, яка нагрівається за певну кількість часу. Часто час нагрівання безпосередньо залежить від моделі агрегату.

Перед тим, як купити бойлер для квартири, треба розібратися з безліччю параметрів цього предмета. Насамперед, увагу варто звернути на такий чинник, як потужність. Очевидно, що чим потужніший нагрівач — тим продуктивніший він. Найпотужніші різновиди здатні виконувати процес підігрівання за лічені хвилини.

Щоб комфортно користуватися водою у ванні або душі, потрібно змішати нагріту воду та холодну. Тобто, наприклад, щоб використовувати 60 літрів води, потрібно нагріти 30 л. Модифікації економ-класу робитимуть цю процедуру доволі довго, тому якщо в сім'ї більш ніж 2 особи — є сенс задуматися про досконаліші варіації.

Також не можна не сказати й про такий момент, як місткість. Він щільно пов'язаний із таким показником, як кількість жителів у квартирі. Перед тим, як вибрати — важливо відштовхуватися саме від цього нюансу. Фахівці стверджують, що на двох людей у середньому на день йде до 80 л гарячої води. На велику родину, до 5 людей, доведеться витратити приблизно 150 літрів.

Технічні особливості

Насамперед, варто звернути увагу на такий надважливий структурний механізм, як ТЕН. Саме ця деталь виконує нагрівання. Він буває декількох типів. Найбільш популярним і актуальним вважається мокрий. За принципом дії він доволі схожий на таку ж систему, як у стандартному кип'ятильнику. Вони мають доволі низьку ціну. Фахівці та експерти стверджують, що вони досить прості у використанні, але не вирізняються довговічністю і практичністю.

Сухий не контактує з водою. Розміщується в спеціальній посудині. Він не схильний до появи накипу й інших пошкоджень, і забруднень, оскільки ізольований. Його перевага полягає в тому, що зона тепловіддавання куди більша, ніж у попереднього типу. Це означає, що він здатний швидше нагрівати рідину. З мінусів - лише вартість.

Також важливим моментом є покриття та матеріал самого бака. Звичайно, лідером на ринку вважаються бойлери для квартири з неіржавкої сталі. Вода впливає на такі апарати досить серйозно, тому треба подбати про те, щоб вона не псувала зовнішні та внутрішні елементи конструкції. Емаль віддавна піддавалася різного роду стереотипам про ненадійність. Сьогодні це одне з найправильніших рішень. У цьому разі бак покривається ніби сіткою, яка має властивість розтягуватися під час нагрівання.

Покривають також напиленням срібла. Це дає антибактеріальний і антикорозійний ефект. У такий спосіб девайс слугуватиме набагато довше. Титанове напилення стане незамінним, якщо експлуатація приладу проводитиметься регулярно. Воно зробить ємність стійкою проти температур.

Треба звернути увагу на багато частин конструкції. Дуже важливими структурними деталями називають зовнішній і внутрішні баки. Найчастіше вони виготовлені з металу. Між ними є теплоізолювальний шар. Він покликаний підтримувати температуру та не допускати охолодження води.

Відповідально треба підійти й до системи керування. Вона містить кілька складових. Насамперед, це дисплей. Через нього команди подаються на внутрішній механізм, який уже реагує, згідно з посланим імпульсом, і виконує конкретне завдання. Екрани бувають кольоровими та чорно-білими, але цей момент не впливає практично ні на що, крім ціни електроприладу.

Різновиди

Перед тим, як купити цей електричний прилад, треба ознайомитися з усіма його різновидами. Вони бувають такі:

  • Проточні. Розігрівають воду безпосередньо в трубах. Вони досить потужні, але це позначається й на електроспоживанні. Їх складно назвати ощадливими. Перевагою є те, що завдяки невеликим габаритам такі варіації чудово впишуться навіть у найкомпактнішу ванну кімнату.
  • Накопичувальні. Габаритніший, ніж попередній різновид. Нагрівальні операції проходять у великій ємності за допомогою ТЕНа. Вадою називають тривалий час очікування.
  • Комбіновані. Поєднує принципи функціонування двох описаних різновидів. Ідеальне рішення для економії. Підійде тим, хто не хоче довго чекати розігрівання.

Вони також відрізняються за типом керування. Згідно з цим, бойлери для квартири бувають механічні й електронні. У першому випадку, всі настройки та вибір режиму доведеться робити самостійно. На корпусі є спеціальне коліщатко, яке треба буде провернути до потрібної позначки. У такий спосіб вибирається потрібна режимна конфігурація. З автоматичними все набагато простіше. Апарат сам встановлює потрібну температуру та режим. Вони бувають непрямого нагрівання.

Розрізняють ще два види бойлерів за чинником витрати електроенергії. Вони бувають нічними й денними. Обидва агрегати виставляються на таймер. Тобто працюють у встановлений час доби. Однак різниця в тому, що вночі тарифи набагато дешевші.

Розрізняються всі представники товарного ряду розміщенням і формою. Згідно з цим, вони бувають такі:

  • Циліндричні. Такі вважаються стандартними. Вони бувають різних розмірів. Вони прекрасно підійдуть для квартири. Це зумовлено тим, що кругла форма сприяє рівномірному прогріванню всього вміщуваного літражу.
  • Прямі. Найчастіше невеликі. Однак для невеликих приміщень стануть чудовим придбанням. Завдяки своїй структурі прекрасно прилягають до стін і вписуються в кути. Можуть монтуватися горизонтально. Горизонтальний бойлер для квартири розміщується під раковиною й ідеально впишеться в кутку ванної. Перевага полягає в тому, що за умови достатнього досвіду їх можна загнати навіть під стелю, але тоді краще скористатися послугами майстрів-встановлювальників, адже процедура досить проблематична та складна. Вада у тому, що вода виходить повільніше. Також треба зазначити витратність таких варіацій у плані споживання електроенергії.

Встановлення й обслуговування

Найвідповідніше місце для бойлера для квартири — душова або туалетна кімната, кухня. Тут треба відштовхуватися від габаритів приладу. Також варто враховувати його вагу. Деякі моделі навіть без води важать приблизно 25 кілограмів. А наповнивши його, це може бути і 120 кг. Тому, цілком очевидно, що не всяка стіна здатна витримати таке навантаження. Найкраще вибирати не несні стіни, і бажано бетонні. Але професіонали використовують спеціальні анкери зі сталі.

Також треба підібрати таку локацію, щоб він був у зоні досяжності, у разі, якщо буде треба терміново вимкнути за екстреної ситуації. Треба це ще й для того, щоб панель керування завжди була перед очима, щоб контролювати процес нагрівання. Якщо бойлерів для квартири два — то потрібно розміщувати їх за декілька метрів один від одного та під’єднувати до різних джерел водонапору.

Найчастіше в комплекті йдуть дюбелі-гаки, їх використовують для надійнішого закріплення. Перфоратором треба висвердлити два паралельних отвори. Треба, щоб вони були в одній площині. Для цього треба застосувати рівень.

Доглядати за пристроєм треба ретельно. Як і в чайниках, на внутрішніх деталях може утворюватися накип у разі регулярного використання. Тому багато споживачів користуються хімічними засобами видалення накипу. Однак найкращим рішенням буде вмонтувати спеціальні фільтри. Вони коштують не дуже дорого й дають видимий результат уже через кілька місяців.

Під час монтування важливо переконатися в наявності запобіжного клапана. Він складається з двох циліндрів. У циліндрі з нарізною частиною є тарілчастий зворотний клапан, який не допускає відтікання води з бойлера в холодну магістраль у разі зниження в ній тиску. В іншому — також тарілчастий клапан, але з потужнішою пружиною, який спрацьовує у разі перевищення тиску в бойлері максимально допустимого значення. Водночас відкривається дренажний патрубок, через який виходять надлишки рідини, у такий спосіб вирівнюючи тиск у водонагрівачі. На ньому також може бути розміщена ручка для примусового відкриття клапана — вона буває корисною для зливання води з бака під час проведення профілактичних робіт

Як зробити правильний вибір

Підбираючи екземпляр, треба враховувати та порівнювати багато нюансів. Багато що залежатиме від того, скільки людина проживає у квартирі. Для багатьох сімей — досить 100-літрового. Для коректного функціонування апаратури треба завести собі додаткові ґаджети. Наприклад, магнієвий анод стане в пригоді для зниження руйнівного впливу води на саму ємність і нагрівальний елемент. Треба перевірити, чи є в комплекті захисний клапан. Він гарантуватиме безпеку в разі перевищення температури. Не будуть зайвими й розетки-таймери. Рекомендується придбати редуктори тиску.

Досвідчені споживачі радять звертати увагу на відгуки виробників про продукцію. Це допоможе уникнути неприємних сюрпризів під час ближчого знайомства з товаром. Для цієї техніки треба звільнити велику кількість місця в потрібній кімнаті. Це забезпечить комфортне пересування.

Раз на місяць варто проводити профілактику. Тобто вмикати прилад на максимальне значення, щоб знищити окропом усі шкідливі бактерії. По можливості, спеціальною щіткою треба зачищати шви й основний корпус.

Обрано 2780 товарів

Показати ще