Сьогодні немає потреби позбавляти себе комфорту й миритися з тим, що немає гарячої води. Планові вимкнення неминучі. Щонайменше один літній місяць жителям багатоквартирних будинків доводиться терпіти незручності. Деякі закуповують тази й каструлі, але багато хто вже зрозумів усі плюси встановленого бойлера. Електричні бойлери або нагрівачі накопичувального типу можуть мати вертикальний і горизонтальний спосіб монтажу. Основна перевага горизонтальних бойлерів — універсальність розміщення. Багатьох приваблює можливість установлювати такі агрегати мало не під стелею, майже не захаращуючи стіни.

Горизонтальні бойлери — рішення для заощадження простору

Усі бойлери — це досить габаритні агрегати. І коли стоїть питання купівлі водонагрівача, багато хто хоче мати пристрій із запасом, щоб не відчувати дефіциту теплої води. Від способу встановлення залежатиме, скільки вільного простору залишиться. Для ванних невеликої площі ідеальним варіантом буде горизонтальний агрегат. Навіть з великим об'ємом такий бойлер, установлюваний під стелею, абсолютно не «забере» дефіцитних метрів площі. Водонагрівачі з горизонтальним розміщенням працюють ефективніше, позаяк сам процес підігрівання води відбувається набагато швидше. Цей параметр впливає на ощадливість бойлера.

Що стосується форми, то сьогодні є традиційні прямокутні, циліндричні моделі, а також новіші тонкі овальні сліми з меншою площею перетину. Прямокутні ліпше прилягають до поверхні стіни і їх можна припасувати в кутовий простір.  

Головний елемент конструкції бойлера — бак. У переважної більшості моделей він виготовлений зі сталі й усередині оброблений покриттям, що не допускає корозії. Клас цього покриття можна розглядати як конкурентну перевагу від виробника. Це можуть бути емаль, неіржавка сталь, титанове напилювання й склокераміка. Емаль найпопулярніше покриття. Емальовані агрегати мають демократичну вартість. Часто такі прилади мають ще й внутрішнє антибактеріальне покриття, що незначно здорожчує бойлер.

Баки з неіржавкої сталі довговічніші, з електронним керуванням, надійніші і зазвичай потужніші. Склокерамічні прилади належать до бюджетного сегмента. Таке покриття чутливе до перепадів температури. Титанове напилювання може збільшити ресурс бойлера до 10-15 років.

Бойлери, заповнені водою, мають велику вагу, тому кріпитися вони мають лише на несну стіну.

Як вибрати бойлер з горизонтальним розміщенням

Ринок побутової нагрівальної техніки представлений широким вибором моделей від відомих виробників. Щоб остаточно розв'язати питання з гарячою водою й придбати надійний і функціональний агрегат, потрібно трохи орієнтуватися в характеристиках бойлерів.

  • На скільки літрів або який об'єм потрібен. Виробники пропонують варіанти водонагрівачів горизонтального розміщення з об'ємом від 5 до 150 літрів. Об'єм визначає кількість потенційних під'єднаних точок — душ, ванна, умивальник, кухонна раковина й кількість осіб, які проживають у квартирі. Немає сенсу купувати пристрій на 120 літрів для сім'ї з двох осіб. Продуманим ходом стане окремий кухонний водонагрівач на кухні об'ємом 15-20 літрів.
  • Потужність. Як і для всіх електричних пристроїв, потужність впливає на вибір моделі. Що більшою є потужність, то швидше нагрівається вода. Однак потужність, що подається мережами, не перевищує 2 кВт, тому брати прилад з більшою споживаною потужністю немає сенсу. Він призводитиме до замикання в мережі або вийде з ладу.
  • Нагрівальні елементи. Різновиди. Є два типи ТЕНів або трубчастих електронагрівачів — сухі й мокрі. Мокрий елемент по суті такий самий, як і у звичайному електрочайнику. Це мідна трубка, яка перебуває повністю у воді. Усередині є нагрівач, а простір заповнений речовиною з високим ступенем телопровідності. У сухого ТЕНа немає контакту з водою. Він умонтований у герметичну колбу з кераміки. Сухими ТЕНами обладнані бойлери горизонтального розміщення, починаючи від об'єму 50 літрів.

Щоб забути про проблеми, пов'язані з браком гарячої води, варто купити горизонтальний водонагрівач. Інтернет-магазин ROZETKA пропонує своїм покупцям, не виходячи з дому, вибрати в каталозі модель і в онлайн режимі оформити замовлення. Магазин пропонує вибрати зручну форму оплати й бере на себе доставку.

Обрано 2000 товарів

Показати ще 60 товарів