В останні роки на ринку з'явилася велика кількість накопичувальних водонагрівачів, що використовують як систему керування не просту механіку, а електронні мікропроцесори. Такі бойлери мають цілу низку переваг, однак і вад вони не позбавлені.

Принцип роботи бойлера з електронним керуванням

Водонагрівач класичної системи, з механічною системою регулювання температури являє собою бак на певну кількість літрів, у якому встановлений ТЕН (трубчастий електронагрівач). У корпусі також встановлено термостат, з можливістю регулювання. Коли користувач підвищує температуру за допомогою регулятора, термостат подає живлення на ТЕН, унаслідок чого вода нагрівається до потрібного рівня.

Електронний механізм дещо відрізняється. Замість термостата, керує процесом подання живлення в систему і, як наслідок, нагріванням ТЕНа спеціальна плата з мікропроцесором. Отримуючи дані від чутливого термометра, процесор подає живлення, щоб досягти заданих користувачем або програмою параметрів. Щойно температура досягає потрібного значення, плата дає команду на вимкнення живлення.

Електричний водонагрівач з електронним керуванням містить у собі такі елементи системи:

  • Термостат;
  • Модуль, який відповідає за керування;
  • Датчик температури;
  • Плата силового призначення;
  • Дисплей.

Незалежно від конструкції, електронне керування дає змогу трохи заощадити, завдяки точнішому регулюванню температури.

Переваги бойлерів з електронним керуванням

Кожен із зазначених вище елементів має чітко виконувати всі покладені на нього завдання. В іншому разі бойлер може вийти з ладу. Щоб цього не траплялося, моделі від провідних виробників також обладнуються спеціальними системами захисту. Зокрема, йдеться про стабілізатори напруги.

Річ у тім, що електричний бойлер, установлений і під’єднаний до мережі в нашій країні, сильно ризикує не відпрацювати встановлений термін і вийти з ладу через таку проблеми, як перепади напруги в мережі. На жаль, дедалі частіше на підстанціях трапляються несправності та інші проблеми. Які призводять до різких стрибків напруги, згубних для будь-якої побутової техніки. І бойлер, завдяки особливостям конструкції, а також наявності великої кількості електронних елементів, може вийти з ладу насамперед.

Щоб уникнути такого перебігу подій, варто обирати пристрої зі встановленим стабілізатором напруги. Бойлери, що обладнуються такими додатковими елементами системи, коштують дорожче, проте надалі покупцеві не треба буде замислюватися про ремонт електронної «начинки» або заміну всієї плати в разі різкого перепаду напруги в мережі та зламання.

Окремою вигодою можна назвати також і наявність дисплея або індикаторів. Вони не тільки демонструють інформацію про те, до якого рівня було здійснено нагрівання, але й неабияк спрощують керування агрегатом, а також за наявності спеціальної програми в системі на індикатори будуть виводитися дані про помилки й несправності в разі їх виникнення. Це дуже зручно, оскільки відразу зникає потреба у тривалій діагностиці, щоб виявити несправність для подальшого усунення.

Купити новий бойлер від українських або закордонних виробників можна в інтернет-магазині ROZETKA. У каталозі можна знайти велику кількість моделей у різних цінових категоріях, а також різного об'єму та потужності. 

Обрано 2000 товарів

Показати ще 60 товарів