У категорії бойлерів представлені найрізноманітніші моделі, які різняться об’ємом, характеристиками, способом нагрівання, керуванням і навіть конструкцією. Одні з найзручніших і найкомпактніших — бойлери, що встановлюються під мийку. Їх основна перевага — прихованість і компактність, оскільки такий водонагрівач дає змогу неабияк заощадити вільне місце у разі встановлення його в малогабаритній квартирі, або ж у будинку з невеликою доступною для монтажу агрегату площею кухні.

Особливості бойлерів під мийку

Основні причини, за якими доводиться обирати бойлер для кухні — це брак гарячого водопостачання в будинку, часті перебої або ж регулярні сезонні вимикання гарячої води. І компактні бойлери, що встановлюються на кухні в простір під мийкою, — ідеальний варіант, щоб уникнути незручностей, пов'язаних із браком гарячої води під час миття посуду або приймання душу.

Однак варто також враховувати особливості компактних бойлерів. У тому разі, якщо у квартирі чи будинку проживає одна-дві людини, то такого агрегату цілком вистачить для того, щоб задовольнити більшість потреб, за ощадної витрати води. Однак якщо мешканців троє й більше — то варто задуматися про те, щоб встановити продуктивніший пристрій. Перше, що впадає в око під час вибору таких пристроїв, — це верхнє під’єднання до системи водопостачання. Таке розміщення комунікацій зручне для монтажу й обслуговування. Форм-фактор таких пристроїв, здебільшого, — прямокутний акуратний корпус, який оптимально вбудовується в простір під мийкою й не заважає основним комунікаціям.

Накопичувальні бойлери під мийку обладнуються спеціальним баком для нагрівання, в якому вже встановлений ТЕН. Водопровідна вода надходить у накопичувач, в якому вона нагрівається до потрібної температури, і потім подається в систему гарячого водопостачання. Об’єми баків, як і потужність нагрівального елемента, залежать від того, яка середня витрата води у квартирі та скільки в будинку мешканців. Так, наприклад, для однієї людини або пари цілком буде досить компактного малопотужного вмонтовуваного під мийкою бойлера на 10-15 літрів. Такий агрегат нагріватиме достатню кількість води, а також неабияк заощаджуватиме електрику. У сім'ях, де проживає троє й більше осіб, варто звернути увагу на повноцінні моделі, які, на жаль, під раковину вже не помістяться і вимагатимуть монтажу зовні.

Установлення агрегату під мийку також супроводжується певними ризиками. Передусім — це близькість води до джерела під’єднання агрегату в мережу. Отже, під час монтажу рекомендується врахувати цей чинник і постаратися провести під’єднання до електромережі якнайдалі від води, щоб убезпечити пристрій від коротких замикань, а також сам будинок від пожежі.

Попри те, що корпуси практично всіх агрегатів покриваються спеціальними водостійкими фарбами й додатково обробляються антикорозійними речовинами, потрібно стежити, щоб під мийкою не було проточин, а також, щоб вода не потрапляла на корпус. Це не критично, проте в разі регулярного підтікання мийки та потрапляння струменя води на корпус можливе зниження терміну експлуатації агрегату.

Правильний вибір бойлера під мийку

Обираючи новий бойлер, потрібно відразу розв’язати питання з електроживленням. В ідеалі, під цей агрегат потрібно виділяти окрему проводину, яка буде незалежна від систем живлення інших розеток або освітлення. Однак не завжди виходить виділити окрему лінію електроживлення. Тому рекомендується замінити проводину, що веде до місця під’єднання приладу в мережу. Особливо це важливо для старих будинків, у яких проводина прокладалася давно і не була розрахована на велику кількість електроприладів, що під’єднуються на кухні.

Потужність накопичувального нагрівача рідко коли перевищує 2,5 — 3 кВт, так що купити й установити його до себе на кухню буде добрим рішенням, яке дасть змогу за раціонального використання води також ощадно витрачати й електроенергію.

Незайвим під час вибору бойлера під мийку буде ознайомитися зі встановленими в ньому системами безпеки агрегату. До них входять:

  • Регулятор тиску;
  • Запобіжний клапан;
  • Редуктор;
  • Зворотний клапан.

Регулятор тиску та редуктор потрібні для того, щоб убезпечити пристрій від зламання під час гідравлічних ударів. Частину енергії він бере на себе, у такий спосіб неабияк знижуючи ймовірність зламання всього агрегату.

Клапани ж відповідають за безпеку в цілій низці випадків. До них входить запобігання витіканню води в магістраль, що веде за собою вихід із ладу залишеного без води ТЕНа, дає змогу зливати воду з бака, а також знижує ризик розриву бака в разі виходу з ладу реле й роботи ТЕНа на повну потужність, доводячи воду до кипіння.

Окремо виробники також монтують розширювальний бачок для надлишків води в системі.

Купити новий електричний бойлер під мийку можна в інтернеті, замовивши потрібну модель у магазині ROZETKA. Висока якість і надійність агрегатів, представлених у каталозі, вже протестовані й оцінені тисячами задоволених клієнтів.

Обран 101 товар

Показати ще 41 товар