Залишитися без гарячої води внаслідок профілактичних робіт — це не вперше. Ще є шанувальники вінтажу, і в такі періоди вони вважають за ліпше запасатися новими тазами й каструлями. Але для багатьох, хто вже купив і встановив водонагрівач, проблем з гарячою водою немає.

Нагрівальні елементи бойлера — що таке сухий ТЕН?

Усі електричні водонагрівачі обладнано ТЕНами або трубчастими електричними нагрівачами. Є два різновиди ТЕНів — сухі та мокрі, які відрізняються конструкцією.  Кожен тип має свої переваги й вади.

На відміну від мокрого, сухий ТЕН не має контакту з водою. Водопровідна вода не вирізняється особливою чистотою. На нагрівальних приладах завжди утворюється накип, який складно видаляти. У сухому ТЕНі нагрівальний елемент, схований у герметичній керамічній колбі, надійно захищений від накипу. Також керамічна оболонка захищає сам нагрівальний елемент від можливого механічного пошкодження або від короткого замикання.

 У моделях сучасних бойлерів з великим об'ємом установлюють два сухі ТЕНи. У цьому разі вода гріється швидше і є можливість за потреби вимкнути один елемент.

Переваги бойлерів із сухим ТЕНом

Сухі ТЕНи встановлюють на водонагрівачі, починаючи з об'єму 50 літрів. Це зумовлено конструкцією самого нагрівального елемента. До переваг бойлерів із сухими ТЕНами можна зарахувати:

  • Просте обслуговування — щоб замінити сам нагрівальний елемент, потрібно зняти корпус і відкрутити розпірний гвинт. Це можна зробити, не зливаючи води з бака.
  • Ціна сухого ТЕНа нижча, ніж мокрого. І якщо куплено водонагрівач не надто розкрученої торговельної марки, то місць, де придбати мокрий ТЕН, не дуже багато.
  • Якщо згорів один сухий електронагрівач, то можна замінити тільки його. Сама процедура потребує не більш як 10 хвилин.
  • Універсальність і доступність. Сухі ТЕНи можуть вирізнятися тільки довжиною, що дає змогу купити потрібний елемент у будь-якій спеціалізованій крамниці.

Критерії вибору бойлера із закритим нагрівальним елементом

Перед купівлею цього пристрою варто визначитися з місцем установлення. Від цього залежатиме об'єм і спосіб установлення приладу.

Є два типи встановлення — вертикальний і горизонтальний. Горизонтальний можна закріпити під стелею, що набагато заощадить дефіцитні метри площі. У таких бойлерах нагрівання води здійснюється швидше. І це впливає на ощадність пристрою. У вертикальних моделях підігрівання води йде від низу до верху. Нагріта вода піднімається, холодна опускається й зона контакту гарячої та холодної води дуже мала, що призводить до повільного остигання води в нагрівачах вертикального типу.

Не останніми параметрами, які можуть вплинути на вибір, будуть:

  • Потужність. Від цієї характеристики залежатиме час підігрівання.
  • Об'єм. Тут потрібно визначитися, скільки точок буде під'єднано — душ, кухонна раковина, ванна, раковина. І ще об'єм залежить від кількості мешканців. Для невеликої родини або 2-3 осіб цілком вистачить нагрівача на 50 літрів. Пристрої об'ємом від 100 літрів призначені на великі родини.
  • Внутрішнє покриття. Сам бак завжди виробляють зі сталі. Внутрішнім покриттям може бути емаль, склокераміка, титанове напилювання або неіржавка сталь. Від якості покриття залежить ресурс і надійність агрегату. Емаль і склокераміка є в бойлерах бюджетної категорії. Титанове покриття й неіржавка сталь не тільки здорожчують моделі, але й набагато продовжують термін експлуатації.

Купити сьогодні бойлер не складно.  Немає потреби навіть покидати межі квартири або офісу. Для цього потрібно зайти в каталог інтернет-магазину ROZETKA, підібрати потрібну модель й оформити замовлення в онлайн-режимі. Тут репрезентовані водонагрівачі від відомих виробників Арістон, Gorenje, Електролюкс, які надають гарантію на свої вироби. Для тих, хто ще сумнівається у виборі, буде корисним прочитати відгуки власників конкретних моделей.

Обрано 1799 товарів

Показати ще