Улюблена м'ясна страва багатьох людей — це шашлик, й електрошашличниці чудово допомагають у його приготуванні. Ці машини стали впевненим замінником класичного мангала, пошуку дров і підтримування певного жару. Однак величезною популярністю такі пристрої користуються все ж у холодну пору року або в погану погоду, коли немає можливості виїхати на природу. Це домашній варіант мангала, робить м'ясо не гірше, ніж традиційний спосіб.

Принцип роботи та переваги

Усередині пристрою для дому є спеціальний ТЕН, з нагрівальним ефектом. Він й дає можливість м'ясу смажитися. Також нагрівальний механізм буває як кварцова трубка або кераміка. Продукти виходять соковитими і смачними. У сучасних електрошашличницях є безліч додаткові функцій — з таймером, з поворотом шампурів тощо. Ці ж показники є головною перевагою техніки, оскільки не потрібно постійно стежити за м'ясом, а можна приділити час друзям і родичам.

До переваг приладу також належать простота використання, легка експлуатація, можливість готувати за будь-яких погодних умов і швидкість приготування продуктів. Крім м'ясних виробів на шашличниці можна зробити страви з риби, креветок, овочів і грибів. Експлуатація, довговічність і принцип роботи також залежать від різновиду пристрою. Він буває різних типів, тому вищезазначені показники можуть відрізнятися.

Класифікація електрошашличниць

Щоб питання, як вибрати товар, не стояло перед покупцем, йому для початку потрібно ознайомитися з різновидами пристрою. Насамперед, техніка відрізняється за зовнішніми показниками, а саме за особливістю конструкції. Виробники виділяють вертикальні й горизонтальні моделі. Перший тип має форму циліндра. Продукти потрібно нанизувати на вертикально розташовані шампури. Під час приготування жир буде стікати або в піддон, або в окремі чашки. Конструкція складається з нагрівальної деталі посередині. Отриманий жар відбивається від стінок приладу, і продукти нагріваються з усіх боків рівномірно.

Горизонтальна ж схожа на мангал із шампурами. Нагрівальні деталі розташовуються внизу. Панель для контролювання процесу приготування міститься в боковій частині. На відміну від попереднього типу його головна перевага у великих розмірах і можливості приготувати відразу багато м'яса.

За типом прилади поділяють на такі види:

  • Раклетниця. Це простий електроприлад для приготування страв із сиром і без нього. Вона складається з двох частин — у нижню кладуться маленькі сковорідочки, а у верхню - основні продукти. Її можна використовувати щодня й готувати найрізноманітніші страви.
  • Таджин. Спеціальний посуд для приготування м'яса. Він складається із масивного керамічного горщика та кришки. Продукти в такому посуді добре пропарюються і залишаються соковитими.
  • Шампурний. Класичний різновид електрошашличниці з вертикально розташованими шампурами.

Поради щодо вибору

Багато людей уже давно перейшли на домашні та портативні шашличниці. Вони зручні й легкі у використанні, а отже питання, як готувати смачну їжу не залежно від погодних умов, відпадає саме собою. Однак перед тим, як бездумно купувати товар, потрібно дізнатися про його характеристики, особливості та проаналізувати кілька моделей.

Виробники пропонують покупцям і електричні, і механічні варіанти, але фахівці радять вибирати перший тип, оскільки використовується набагато менше людської праці, а з'являється більше часу на спілкування з близькими людьми. Щоб вибрати якісний товар, рекомендується звертати увагу на такі функції й особливості — автоповорот шампура, таймер, потужність техніки. Чим більшим буде останній показник, тим швидше приготується продукт, але вживання електроенергії також зросте.

Сучасні покупці плутаються у виробниках, оскільки компаній, що випускають електрошашличниці, досить багато, тому, якої фірми прилад придбати, краще вирішувати за технічними характеристиками. Крім механізму рекомендується враховувати довжину шампурів та їх кількість, механізм роботи, матеріал і можливість розбирання конструкції. За відгуками покупців такі прилади буває важко помити, тому, якщо всі частини буде зручно від'єднати одну від одної, то споживачеві буде набагато простіше стежити за чистотою техніки.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Грилі?

Які є новинки товарів в категорії Грилі?

Які товари з найнижчою ціною в категорії Грилі?

Показати ще