Наявність якісної опалювальної системи у квартирі або будинку є основним чинником комфортного проживання. Котли опалення лежать в основі створення такої системи, і від їх правильного вибору залежить опалення. Сучасний ринок представлений широким спектром розглянутих приладів від вітчизняних та іноземних виробників.

Як вибрати котел опалення для будинку

Різновиди сучасних котлів, їхні характеристики, виробники та широкий модельний ряд представлених пристроїв можуть призвести до розгубленості потенційного власника. Щоб вибір був правильним, пристрій слугував довго й ефективно, перед купівлею варто вирішити таке:

  • Паливо, яке передбачається застосовувати для роботи агрегату. Сьогодні в інтернет-магазині ROZETKA можна придбати газові, дизельні, електричні, твердопаливні, комбіновані котли опалення.
  • Де передбачається розмістити розглянутий агрегат. Тут буде мати значення планування приміщення й можна вибрати настінні або підлогові пристрої.
  • Число контурів. Якщо є потреба тільки в організації суто системи опалення, то актуальними будуть одноконтурні агрегати. Двоконтурні забезпечать не тільки опалення, але й теплу воду.

Різновиди опалювальних котлів

Якщо перед вами стоїть вибір, який котел опалення найкраще купити в Україні, то насамперед ви задумаєтеся про види палива для цього котла та вартість його експлуатації. Є три види палива, на якому працюють домашні опалювальні системи, і котли відповідно можуть бути:

  • Електричні — найбільш екологічно чисті, прості в експлуатації та практично безшумні. Однак ціна експлуатації такого пристрою доволі висока. Також на роботу агрегату чинять негативний вплив перебої з електрикою й нестабільність напруги. Такі опалювальні котли потребують для будинку окремої проводини, яку потрібно проектувати, бажано, на етапі будівництва або під час капітального ремонту.
  • Твердопаливні — функціонують на всіх можливих типах твердого палива: дровах, вугіллі, брикетах торфу. Це найбільш популярні котли для опалення приватних будинків. Вони невибагливі, прості у використанні, порівняно недорогі. Твердопаливні котли абсолютно автономні. Вони не вимагають складного під’єднання до газопроводу чи до електроживлення. Крім того, є універсальні котли опалення — це двоконтурні пристрої, що працюють на твердому паливі, які також можна перевести та на газ.
  • Газові — сучасні автономні установки тривалого горіння, які не потребують складного догляду та постійної уваги. Найбільш популярні, оскільки на сьогодні газ — це найдешевше паливо. Серед варіантів вибору представлені газові котли з природною або примусовою циркуляцією, різниця полягає в комплектації системи насосом, який може бути як частиною системи, так і конструктивним елементом самого котла. Варто зауважити, що газові настінні котли практично всі обладнані такими насосами.

Способи монтажу опалювального котла

Тут є тільки два варіанти — настінні та підлогові. Настінні моделі з'явилися порівняно недавно, але відгуки власників таких моделей говорять про їхню ефективність. Вони оптимальні в плані економічного використання площі та слугують як котел водяного опалення і для забезпечення гарячою водою. Завдяки невеликим габаритам можуть бути встановлені в кухні, на горищі або в побутовому приміщенні. Підлогові моделі оптимальні в приміщеннях великої площі. Це доволі габаритні пристрої та в них широкий спектр потужностей, а деякі моделі можуть використовуватися як промислові агрегати.

У каталозі інтернет-магазину ROZETKA можна легко вибрати потрібну модель і оформити замовлення в онлайн-режимі. Ціни на розглянуті пристрої залежать від потужності, виду палива, виробника. Всі пристрої в магазині мають сертифікати якості та гарантію.

Показати ще