Котли газові встановлюються в приватні будинки й квартири для отримання теплової енергії. Вони потрібні для опалення приміщення й нагрівання води. Працює система під час подавання газоподібного палива. Під час встановлення такого приладу потрібно розуміти, що газ це вибухова речовина. У разі порушеного повітрообміну продукт згоряння може залишатися в приміщенні, що призведе до отруєння чадним газом. Для встановлення такої системи потрібно, щоб у будинку був димар, що забезпечить відведення результатів згоряння й надходження чистого повітря. Димохід буває двох типів:

  • Димохідний (природна тяга);
  • Турбований.

Класифікація котлів газових

За способом встановлення системи котли бувають двох типів — підлогові й настінні. Для багатоквартирного будинку краще вибирати варіанти з монтажем на стіну, оскільки не потрібне буде окреме приміщення, і вони підходять до будь-якого інтер'єру.

За призначенням приладу виділяють — одно- і двоконтурний. Перший вид пристосований тільки для опалення приміщення. А ось другий тип підходить і для опалення, і для нагрівання води. Це чудовий варіант, як для приватного будинку, так і для багатоквартирних будинків, але у разі поломки системи можна залишитися і без тепла, і без гарячої води. У таких випадках радять встановлювати одноконтурні котли з розширювальним бачком для нагріву води. Так можна уникнути непередбачених ситуацій і зберегти гарячу воду в домі.

За способом розпалювання виділяють прилади з п’єзорозпалом, що включається вручну натисканням на кнопку. Також з електронним підпалом, тобто автоматичним.

Ще одна класифікація поділяє пристрій за повнотою використаної енергії палива:

  • Конвекційний (опалювальний). Використовується низька теплота згоряння. Під час встановлення такої конструкції важливо не допустити конденсації водяної пари з розчиненими кислотами на стінах теплообмінника, топки й димаря.
  • Конденсаційний. Застосовується вища теплота згоряння завдяки конденсації продуктів, що згорають на стінах економайзера.
  • Парапетний. Має невеликі розміри, тому прекрасно підходить як для приватного будинку, так і для квартири. У відведенні диму використовуються коаксіальні труби, що зменшує шанси на поширення чадного газу у приміщенні.

Вибираючи, також варто враховувати показники потужності. Двоконтурні настінні або підлогові мають тільки загальні характеристики, що не підкажуть вам, який варіант краще вибрати. Спиратися на потужність потрібно тоді, коли підрахований об’єм будинку й тепловтрати. Для визначення цього показника потрібно дізнатися опалювальну площу, кількість і стан вікон і дверей, товщину стін, даху, підлоги, висоту стелі, тип скління, наявність підвалу.

Переваги й недоробки

Відгуки про газові котли можуть бути найрізноманітнішими, але для об'єктивної оцінки роботи цієї системи потрібно розглядати всі плюси й мінуси апарату. Порівнюючи з низкою інших приладів для опалення приміщення, цей пристрій легкий і простий у встановленні та в експлуатації. Для монтажу використовуються стандартні кріплення і труби. Досить часто виробник Ariston (Арістон), FERROLI, BOSCH та інші компанії надають усі комплектуючі для встановлення або описують в інструкції, які прилади знадобляться. Така простота мінімізує будь-які складнощі в монтажі. Встановити газову систему опалення можна і самотужки. Але під час проведення налагоджувальних і пускових дій потрібно запросити фахівця.

У домашніх умовах така техніка від виробника Aton (атон) є максимально корисною. Якщо встановити до конструкції насос для примусової циркуляції води, то можна за короткий термін обігріти найдальші та найбільші приміщення. Якщо правильно дотримуватися всіх правил безпеки, то газова система забезпечить мінімальний відсоток появи загоряння.

У систему також встановлюються спеціальні датчики, які регулюють подавання палива, наявність полум'я, температурний режим. Безпека також полягає в низькому відсотку викидів шкідливих речовин від згоряння газу. Також вони досить компактні й можуть вписатися в будь-який інтер'єр.

Однак попри всі позитивні характеристики є й суттєві мінуси. Виробник Vaillant (Вайлант), Aton, Ariston (Арістон), FERROLI, BOSCH та інші відомі компанії мають деякі недоробки в системі. Під час газифікації приміщення потрібно бути готовим до того, що спеціальні газові служби вимагатимуть проект проведення пристрою, потрібно з ними погодити всі роботи й підписати акти. Багато фахівців стверджують, що котли газові актуальні тільки на дуже великих приміщеннях, понад 100 квадратних метрів.

Показати ще 60 товарів