Твердопаливні котли: якими вони бувають

Котли твердопаливні є незамінним агрегатом для підвищення рівня тепла в будівлях, які не приєднані до газової магістралі. Також вони стануть чудовим пристроєм для опалення будинків, що мають ослаблену електричну проводину. Твердопаливний котел здатний підтримувати нормальну температуру впродовж трьох днів. У власника такого пристрою нема потреби постійно підкидати дров. У такий спосіб, навіть далеко від цивілізації будинок може опалюватися відповідно до всіх норм.

Сучасні виробники виготовляють широкий асортимент техніки такого типу. Постійно триває розроблення нових моделей. Твердопаливні котли стали набирати популярності як основне джерело опалення. Це зумовлено високою вартістю приєднання будови до газопроводу. Також до уваги беруться підвищені тарифи на комунальні послуги. Тому виробники ставили собі за мету надати потенційним покупцям гарні умови для економії.

Умовно можна визначити кілька типів твердопаливних котлів:

  • Тривалого горіння. Найпопулярніший котел, який вирізняється підвищеною практичністю і зручністю використання. Під час виготовлення цієї конструкції робився наголос на можливість максимально тривалого горіння. Якщо заправити цей пристрій встановленою кількістю палива, він зможе підтримувати потрібну температуру в будинку аж до декількох діб. Водночас, він не потребує постійного нагляду й подавання палива.
  • Піролізний (газогенераторний). Цей різновид твердопаливних котлів окремо спалює паливо, що поміщається в нього, і леткі речовини, що виходять із нього. Такі котли характеризуються підвищеним підтриманням заданого рівня тепла. Вони здатні встановити бажану температуру повітря приблизно на 12 годин з одного закладання палива. Паливо згорає повністю, у такий спосіб гарантуючи повноцінну економічність. Крім того, такі котли практично не викидають шкідливих речовин в атмосферу, будучи порівняно екологічно чистими.
  • З автоматичним подаванням палива. Вважаються найбільш зручними котлами. Вони працюють на основі пелетів — це деревні гранули, які використовуються як паливо. Така техніка характеризується підвищеним експлуатаційним терміном. Вона гарантовано зможе прослужити своєму власникові приблизно 25 років. Пристрій вирізняється підвищеною економічністю. Її ККД дорівнює 95%. 

Як вибрати добрий твердопаливний котел

Техніка такого типу купується з розрахунком на багаторічне використання. Саме тому до питання її вибору потрібно підійти з максимальною відповідальністю. Щонайперше потрібно визначитися із найбільш раціональним типом цих пристроїв. Для цього варто вивчити індивідуальні особливості трьох типів твердопаливних котлів, дізнатися подробиці їхнього функціонування. Після цього можна приймати рішення щодо найоптимальнішого варіанта.

Не меншої уваги заслуговує матеріал, з якого виробляється така техніка. Одним із найбільш поширених типів вважається сталевий котел. Він характеризується досить високою міцністю і стійкістю. Більш міцним варіантом вважається чавунний. Він набагато краще справляється з механічними діями. Крім того, він здатний витримати тривалі експлуатаційні терміни.

Також варто звернути увагу на компанію-виробника техніки такого типу. Серед усіх виробників найбільшу популярність здобула фірма Корді. Вона виробляє якісні котли, які добре проявляють себе під час використання. Товари цього виробника економно споживають пальне. Реалізуються вони за раціональної цінової політики.

Щоб визначитися з перевагами й вадами конкретної моделі, варто переглянути відгуки попередніх покупців. Вони розкажуть про свій досвід придбання такої техніки і про те, як вона проявляє себе впродовж свого експлуатаційного терміну. Знайти таку інформацію можна на сайті інтернет-магазину й на спеціалізованих форумах.

Показати ще