Висока енергоефективність, якою характеризуються настінні котли опалення, забезпечує істотне заощадження коштів під час обігрівання приміщень. Теплотехнічне обладнання цього типу характеризується компактністю й може використовуватися в умовах обмеженого простору. Цими чинниками великою мірою й визначається їхня популярність серед споживачів.

Котли настінні призначені для опалення житлових та громадських будівель різної корисної площі. Вони розрізняються за типом, використовуваним енергоносієм, особливостями конструкції й технічними характеристиками. Перераховані чинники враховуються під час вибору пристрою для тих чи інших приміщень.

Основні типи опалювального обладнання

Інтернет-магазин ROZETKA представляє велику номенклатуру теплотехнічних пристроїв провідних світових виробників. У цьому розділі каталогу ви знайдете кліматичну техніку двох основних типів:

 • Двоконтурні: окрім обігрівання приміщень обладнання забезпечує гаряче водопостачання із заданими параметрами. У ньому встановлені дві системи, що функціонують незалежно одна від одної. Увімкнення і вимкнення пристрою підігрівання відбувається автоматично під час відкривання та закривання крана подавання води.
 • Одноконтурні: застосовуються виключно для опалення приміщень у холодну пору року. Вони простіші за конструкцією, а отже, і ціни на них істотно нижчі. Таке обладнання використовується зазвичай у приміщеннях, де немає потреби у гарячому водопостачанні, або останнє здійснюється через централізовані системи.

Котли одно- і двоконтурні практично аналогічні за будовою і складаються переважно з одних і тих самих елементів. Уніфікація компонентної бази спрощує ремонт і технічне обслуговування описуваних теплотехнічних приладів.

Каталог котлів опалення

Обладнання для обігрівання будівель та споруд розрізняється за типом використовуваного енергоносія. У каталозі нашого інтернет-магазину представлені зразки настінних котлів опалення трьох різновидів:

 • Газові: підключаються до магістрального газопроводу і забезпечують підігрівання теплоносія завдяки спалюванню метану. Такі пристрої практично повністю автоматизовані й не потребують уваги людини під час роботи.
 • Твердопаливні: для опалення приміщень використовуються дрова, кам'яне вугілля, пелети або брикети з пальних матеріалів. Теплотехнічні прилади цього типу характеризуються високим рівнем автономності й не потребують постійного постачання енергоносіїв із зовнішніх джерел.
 • Електричні: нагрівання теплоносія відбувається завдяки перетворенню одного виду енергії в інший без виділення продуктів згоряння. Описане обладнання у разі правильного під’єднання абсолютно безпечне для людини й не потребує постійного контролю.

Окрім наведених вище класифікацій опалювальних котлів за типом і видом енергоносія, є й інші, які враховують особливості їхньої будови.

Зокрема, теплотехнічні прилади конденсаційного типу мають ККД вище 100% завдяки найбільш повному використанню енергії спалюваного палива. У парапетних моделях нагрівання повітря відбувається безпосередньо без проміжного теплоносія, у такий спосіб усуваються втрати під час передавання тепла.

Конструкційні особливості теплотехнічного обладнання

Пристрій настінних котлів опалення для внутрішнього й зовнішнього встановлення залежить від застосовуваного енергоносія й низки інших чинників. Одним з них є спосіб видалення продуктів згоряння з камери:

 • Димохідні. Класичні моделі з відведенням газів через металеву трубу.
 • Турбовані. Оснащуються вентилятором для створення додаткової тяги.
 • Бездимохідні. Прилади із закритою камерою згоряння, продукти згоряння виводяться через горизонтальний канал, який встановлюються в отвір у стіні.

Димохідні моделі, зокрема й турбовані, застосовуються зазвичай у приватних житлових будинках та окремо розташованих будинках. Такі прилади роблять переважно з відкритою камерою згоряння, що спрощує їхнє регламентне обслуговування й підвищує надійність.

Переваги опалювальних котлів

Виробництвом описуваних теплотехнічних приладів займаються італійські, німецькі та корейські компанії. На підприємствах, які випускають настінні котли опалення, налагоджений контроль якості продукції згідно з вимогами міжнародних стандартів. Серед флагманів індустрії такі відомі бренди:

 • Viessmann.
 • Vaillant.
 • Navien.
 • Ferroli.
 • Bosch.
 • Baxi.
 • Buderus.

Основною перевагою використання навісних котлів для опалення приватного будинку або громадської будівлі є їхня економічність. Встановлення сучасного автоматизованого пристрою дає змогу зменшити витрати на його утримання й обслуговування.

Критерії вибору настінного котла

Основні характеристики теплотехнічного приладу для того чи іншого приміщення визначаються з огляду на його геометричні параметри. Під час вибору конкретної моделі котла орієнтуються на величину опалювальної площі та його теплову потужність:

 • 12 кВт. Для житлових будинків до 120 кв. метрів.
 • 18 кВт. Для малоповерхових будівель площею від 150 до 180 кв. метрів.
 • 24 кВт. Для окремо розташованих будівель, зокрема промислових і торгових.
 • 28 кВт. Для одно/двоповерхових будівель різного призначення від 250 до 280 кв. метрів.
 • 35 кВт. Для споруд площею від 300 до 350 кв. метрів.

Скористайтеся можливістю вигідно купити настінний котел опалення — оформляйте замовлення в інтернет-магазині РОЗЕТКА. Наші працівники допоможуть вам з вибором потрібної моделі й організують її доставку по Україні. Забрати придбані товари можна самостійно у пунктах видачі або в одному з демонстраційних залів, розташованих у вашому місті.

Обрано 2000 товарів

Показати ще 60 товарів