Пристрої під назвою теплова гармата з'явилися в продажу порівняно недавно. Однак сфера їхнього практичного застосування настільки широка, що можна говорити про них, як про універсальні пристрої для отримання тепла промислового й будівельного призначення.

Конструкція теплової гармати

Теплова гармата являє собою металевий корпус, всередині якого розташований нагрівальний елемент і потужний вентилятор. Повітря під впливом вентилятора проходить через нагрівальний елемент і подається в приміщення під великим тиском.

Основна особливість — це вид нагрівальних елементів, які використовуються в теплових гарматах. Є три різновиди залежно від способу підігрівання повітря:

  • Електричні теплові гармати, у яких повітря нагрівається за допомогою ТЕНа;
  • Газові, з відкритим або закритим пальником, у якому як паливо використовується газ;
  • Дизельні, що працюють на дизпаливі, з відкритим подаванням полум'я, або ж теплообмінником.

За своєю суттю, теплова гармата — це потужний тепловентилятор, який використовується в промисловості й будівництві. Агрегати цього типу призначені для роботи в промислових умовах, де потрібна велика кількість тепла й звичайні нагрівачі не можуть впоратися з поставленими завданнями. Найчастіше теплові гармати встановлюють у теплицях, де потрібна велика потужність і потрібно підтримувати високу температуру в зимовий період, на СТО, у майстернях, а також під час будівництва й ремонту, у тому разі, коли потрібно висушити відремонтовані або встановлені конструкції або покриття.

Варто враховувати, що теплова гармата видає повітря дуже високої температури, і використовувати її в домашніх умовах недоцільно. Також потрібно зазначити той факт, що під час роботи такого агрегату в приміщення потрапляють продукти горіння й шкідливі речовини, що утворюються під час згоряння палива, а також під час роботи досить сильно висушується повітря. Однак є також гармати непрямої дії. В їхній конструкції передбачений спеціальний теплообмінник, у якому відбувається процес горіння, а всі продукти відводяться за допомогою спеціального димаря.

Особливості, переваги й вади теплових гармат

Практично будь-яка модель теплової гармати дасть змогу швидко домогтися підвищення температури в приміщенні, а також зможе ефективно її підтримувати. Однак залежно від типу, гармати мають відмітні риси.

Так, наприклад, дизельні моделі можуть похвалитися високою потужністю й мобільністю, завдяки тому, що кожна гармата обладнується спеціальним лафетом, а також ємністю для палива. Однак, завдяки обмеженій кількості палива, гармати такого типу не можуть похвалитися тривалістю роботи. Водночас потрібно під’єднувати димар для відведення шкідливих продуктів згоряння, або ж використовувати агрегат на вулиці.

Газові моделі водночас не вимагають димаря, оскільки під час згоряння не виділяються шкідливі речовини. Пристрої також можуть під’єднуватися до магістрального газопроводу для стаціонарного використання, або ж живитися від балона в мобільному режимі.

Електричні теплові гармати максимально безпечні й екологічно чисті. Будь-який огляд електричного агрегату також підтвердить той факт, що під час роботи ТЕНа не спалюється кисень у приміщенні, що також вважається безперечною перевагою техніки такого виду. Однак висока потужність агрегатів сприяє великому споживанню електроенергії, що може призвести до досить високих витрат під час роботи.

Як правильно вибрати промисловий нагрівач

Сьогодні ціна на теплову гармату середньої потужності в Україні досить демократична, тому дозволити собі такий агрегат може як власник невеликої автомайстерні, так і будівельна бригада. І якщо, зважаючи на умови приміщення, ви вирішили купити теплову гармату, то варто звернути увагу на каталог моделей в інтернет-магазині ROZETKA. В асортименті завжди доступні як найпопулярніші в Україні теплові гармати Ballu, так і нагрівачі інших брендів — Master, Vulkan, Термія та інших українських і закордонних виробників опалювальної техніки.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Теплові гармати?

Товари які користуються попитом в категорії Теплові гармати:

Які є новинки товарів в категорії Теплові гармати?

Які товари з найнижчою ціною в категорії Теплові гармати?

Які найдорожчі товари в категорії Теплові гармати?

Показати ще