Особливості очисників повітря

Час йде, і разом із ним рухається прогрес, пропонує людям очищувачі повітря й інші аналоги. А ось екологія тільки погіршується, впливає на здоров'я всього людства. Найчастіше надходять скарги на алергії, проблеми з дихальними шляхами, отруєння димом і газом. Вчені задумалися над тим як одна людина сама може поліпшити якість свого життя в плані екології.

Так був розроблений і запатентований продукт. Це прилад для фільтрування повітря в закритих приміщеннях. Позбавляють від пилу, бруду, вовни, хімічних випарів, а також від запаху, диму та газу. Так само допоможе зі знищенням мікробів, бактерій, спор грибків, пилових кліщів і продуктів їхньої життєдіяльності.

Зараз є безліч моделей очисників повітря й систем фільтрації. Є, наприклад, компактні зі спеціальним кріпленням для машин. Вони очищають повітря від пилу, газів, неприємного затхлого запаху та до того ж від мікробів.

Мають попит і очисники для холодильників, які ліквідують неприємний аромат, знезаражують внутрішню частину холодильника, у такий спосіб припиняють процеси гниття. За таких обставин продукти будуть зберігатися довше. З аналогічними цілями цей прилад можна помістити в шафу, комору або туалетну кімнату, оскільки він є досить портативним.

Серйозніші моделі представлені для квартир або будь-яких інших приміщень. Вони відзначаються своїми габаритами та великим функціоналом.

Якими вони бувають:

Фахівці та експерти поділяють усі модифікації на кілька типізацій. Найчастіше за наявністю додаткових функцій і режимів. Згідно з цим вони буваю такими:

  • Ароматизація — функція, що є вбудованою в низці моделей і дає змогу не тільки очищати повітря, але й освіжати його додатковими заданими ароматами. Навіть якщо цієї функції немає, її можна вбудувати вручну в разі, наприклад, миття повітря або очисника-зволожувача додавши ароматизатор у воду.
  • Дезодорація - найпростіший процес позбавлення повітря від поганого запаху через підкреслення іншого, більш приємного та яскравого аромату. Може бути представлений як самостійним засобом, так і в синтезі з іншими технологіями очищення повітря.
  • Іонізація — процес, під час якого іони осаджують пил на поверхні, алергени та інші частинки, що літають у повітрі. Позбавляє користувача від замінення або чищення пластин, або картриджів, хоча пилососити та робити вологе прибирання доведеться частіше. Найкраще працює в комбінації з іншими системами очищення.
  • Миття повітря — система очищення, для якої замість фільтрів використовується звичайна вода. Принцип роботи полягає в тому, що повітря проходить через спеціальні вологі картриджі. Підходить для незначного забруднення, а також має додаткову функцію зволоження повітря. Працює ефективніше з попередньою іонізацією.
  • Очищення повітря — проводитися за допомогою фільтрації сухими фільтрами НЕРА і вугільними. Перші можуть очистити повітря від запаху, алергенів, пилу, вовни, квіткового пилку. Досить швидко справляється з поставленим завданням, водночас додатково зволожує приміщення. Вугільні фільтри добре справляються з летючими частинками, поглинають запахи, дим і газ, але абсолютно непотрібні у вологому середовищі.
  • Зволоження — функціонує завдяки спеціальному випарному фільтру, що розташовується у воді.
  • Фотокаталітичне очищення (ультрафіолет) — проводить повне дезинфікування завдяки каталізатору й ультрафіолетовому світлу. Розщеплює хімічні мікроелементи, бактерії, мікроби, віруси та позбавляє від запахів.

Як зробити вибір

І все-таки, як вибрати оптимальний варіант фільтра повітря для себе та своєї сім'ї? Для початку радимо визначитися з розміром кімнати, в якій буде експлуатуватися прилад, тому що зазвичай він призначений для певного радіусу дії.

Далі треба подумати про проблеми, які ви збираєтеся вирішувати, придбавши ґаджет, і орієнтуватися на певну систему очищення повітря. Якщо необхідно позбутися великої кількості пилу, підійдуть очисники повітря з плазмовими фільтрами, НЕРА-фільтрами та іонізаторами. Ну а якщо ви хочете позбутися алергії на пил, варто відзначити очисники повітря з електростатичними фільтрами, мийниці повітря, зволожувачі повітря, фотокаталітичні очисники й озонатори.  Від тютюнового та іншого диму врятують очисники з вугільним фільтром.

Відгуки в інтернеті свідчать, що багато очисників повітря мають вентилятори і можуть працювати досить шумно. Можливо, це принесе дискомфорт під час сну. На щастя, більшість моделей обладнані нічним режимом, який дасть змогу спати спокійно.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Очисники повітря?

Які є новинки товарів в категорії Очисники повітря?

Які найдорожчі товари в категорії Очисники повітря?

Очисники повітря: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Кліматичний комплекс 2-в-1 PHILIPS 2000i Series AC2729/13 15499₴
Очисник повітря Levoit Smart Air Purifier LV-PUR131S-RXW + Extra filter White 5999₴
Кліматичний комплекс PHILIPS AC3737/10 16999₴
Очисник повітря AENO AP2S 5699₴
Показати ще