Головна перевага настільних плит у тому, що вони мобільні й не займають багато місця. Вони відповідають такому ж функціоналу, що і великі стаціонарні, тільки вони можуть бути призначені на меншу кількість конфорок, найчастіше вони виготовляються на 2 конфорки. Вони бувають абсолютно різних видів, форм і відтінків. Особливу популярність вони набирають у дачників і мандрівників через свій невеликий розмір і компактність.

Різновиди настільних плит

Що стаціонарні, що настільні плити чудово виконують задані цілі. Обидва прилади добре приготують їжу або обігріють будинок. Однак настільна займає набагато менше місця на кухні і за необхідності її можна прибрати в затишне місце. Всю продукцію для дачі або для подорожі можна розділити за принципом роботи:

  • Газова. Класичний варіант приладу для місцевості, де є магістральний газ, якщо його немає, то можна придбати спеціальну форсунку, і вони будуть призначені для балонного газу. Вона випускається разом із решітками, для зручного приготування страв. Вона знімна, тому з легкістю можна помити плиту після використання.
  • Газова з духовкою. Трохи ускладнений варіант на відміну від першого. Такі моделі вже менш транспортабельні, оскільки поєднують у собі й духовку, і плиту.
  • Індукційна. Споживають незначну кількість електроенергії, безпечні і прості в експлуатації. Поверхня не починає нагріватися без посуду, що дуже зручно, якщо випадково увімкнувся важіль.
  • Склокерамічна. Повільно нагріваються й довше холонуть, але їхнє покриття довговічне, легко миється й не примхливе у догляді. Однак не потрібно пошкоджувати поверхню механічними елементами або ставити брудний посуд.  Такі моделі вважаються безпечнішими, ніж інші варіанти.
  • Електрична. Чудова модель для подорожі або дачного сезону, коли потрібно на час перевезти плиту, а потім забрати її на зберігання. За ними не потрібен постійний контроль у споживанні ресурсу.

Також можна натрапити на інфрачервоні настільні плити. Вони готують набагато швидше, ніж описані вище приклади. Характеризуються сучасним зовнішнім виглядом, мають стеклокерамічну поверхню, стійку до температур і важкого посуду. Користуватися таким приладом потрібно обережно, оскільки він може легко зламатися. З нею заощаджується енергоспоживання. Піч миється без зайвих умов, не потребує використання спеціального посуду.

Поради щодо вибору

Прилади з однією конфоркою - це чудовий варіант для людей, які часто переїжджають. Вона дає змогу встановити плиту в будь-якому зручному місці, і одночасно не коштує нечуваних грошей. Вони не вимагають особливого клопоту, догляду або методів експлуатації. Однак перед тим як вибрати товар, усе ж таки варто дізнатися про його характеристики, порівняти показники й почитати відгуки в інтернеті. Комплексний аналіз даних підкаже правильне рішення, і покупець зробить правильний вибір.

Найчастіше покупці знають переваги й вади всіх варіантів настільних плит, і, можливо, неодноразово ними користувалися. Але перед придбанням міні-плити варто ще раз переглянути всі мінуси і плюси такої техніки, що допоможе потім зробити вибір.

Крім загальних показників, варто також придивитися до продукції за типом керування:

  • Кнопкове.
  • Поворотні перемикачі.
  • Сенсорне.

Залежно від типу плити на неї встановлюються певні варіанти керування. На газових моделях можна побачити кнопочки й перемикачі, а ось сенсор - прерогатива електричних приладів.

Щодо газових варіантів, то суттєвою перевагою буде невелика ціна, проста експлуатація та відсутність спеціального посуду для експлуатації конфорок. Однак у таких моделях немає таймера або вимкнення, низька якість корпусу й вони незручні у догляді. Довершені плити мають відповідати всім запитам покупця, наприклад, як в електричних. Подібні моделі оснащені не тільки площею для розігрівання їжі, але в них ще й є додаткові функції, такі як таймер, автовимкнення у разі перегрівання або переливання.

Настільні плити — це гарна альтернатива класичним великогабаритним апаратам. За невелику ціну можна отримати такий же якісний функціонал, менші розміри, комфортність використання й мобільність. Для зручного розміщення на столі, табуретці або стелажах вони оснащені ніжками з протиковзними накладками.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Настільні плити?

Які найдорожчі товари в категорії Настільні плити?

Настільні плити: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Настільна плита газова Kemper 104980 1229₴
Настільна плита газова Kumtel KO 102 520₴
Настільна плита електрична AURORA AU 4472 749₴
Настільна плита електрична Ardesto ICS-B118 1194₴
Показати ще