Правильний повітрообмін потрібен у будь-якому приміщенні. Природна вентиляція має низку обмежень і не завжди можлива, тому ідеальним варіантом буде примусова вентиляція квартири, будинку або офісу.

Різновиди й особливості побутових вентиляторів

На сучасному ринку кліматичної техніки й вентиляційного устаткування наявний дуже великий вибір моделей вентиляторів, які розрізняються за потужністю, типом установлення, функціоналом. Перш ніж обирати вентилятор, варто зрозуміти, які завдання пристрій буде виконувати.

Класифікуються ці прилади за такими показниками: тип установлення; конструктив; форма; тип робочого елемента.

За типом монтування або установлення вентилятори бувають:

 • настільний — зазвичай, це кімнатний вентилятор з невисоким значенням потужності, оптимально відповідний для невеликої кімнати або кабінету. Здебільшого має кілька швидкостей подавання повітря й направляє потоки повітря в декількох напрямках;
 • настінний — також невеликий прилад із характеристиками як у настільного, але кріпиться до стіни. Найчастіше використовуються для видалення повітря з приміщення, зокрема з кухні або ванної;
 • підлоговий — має велику потужність і призначається для приміщень з великою площею. Може мати різні опційні функції: керування пультом, наявність таймера;
 • стельовий — досить зручний варіант, оскільки підійде до будь-якого інтер'єру та приміщення будь-яких розмірів. Великі лопаті й висока потужність дають змогу створити постійний повітряний потік.

За типом робочого елемента вентилятор може бути:

 • Вісний, або лопатевий — це класичні, найпоширеніші прилади. Крім охолодження повітря у квартирах або офісах вісний принцип використовується для охолодження електронної апаратури, у витяжках. Тут повітряний потік створюється способом обертання крильчатки навколо осі.  Найчастіше — це тихі побутові моделі з невеликою потужністю. У процесі роботи лопаті крильчатки захоплюють повітря і спрямовують його в тому напрямку, в якому обертається вісь. У вісних приладів високий ККД і невисока ціна. В інтернет-магазині Розетка можна придбати просто зараз моделі різних розмірів.
 • Колонний або радіальний — порівняно новий різновид вентиляторів. Конструктивно — це короб циліндричної форми, всередині якого розміщений барабан із лопатками. Під час обертання всередині корпусу створюється відцентрова сила, що виштовхує повітря.
 • Безлопатевий — на сьогодні це інноваційні моделі. Основними елементами конструкції є турбіна та встановлене над нею кільце. Подаване турбіною повітря проходить через кільце і розсіюється, вентилюючи приміщення. Такий різновид приладів створює рівномірний потік повітря.

Які характеристики треба враховувати під час вибору

Як і всі електричні прилади, побутові вентилятори мають низку параметрів, розуміння яких може неабияк полегшити вибір приладу.

 • Потужність — цю характеристику визначає потужність двигуна пристрою. Чим потужніший мотор, тим сильніше потік повітря. Наприклад, у невеликих настільних агрегатів потужність становить 5 Вт, а потужність вентиляторів, що працюють у великих або промислових приміщеннях, досягає 200 Вт.
 • Швидкість обертання — частота обертання лопатей, лопаток або турбіни впливає на потік холодного повітря. У багатьох вентиляторів передбачено до 3 швидкостей, з яких можна обрати найоптимальнішу на цей момент.
 • Рівень шуму — цей параметр вимірюється в децибелах і його важливо враховувати, якщо передбачається використовувати вентилятор вночі. Майже безшумний режим дорівнюватиме 21–30 дБ.
 • Наявність опцій або додаткове обладнання — це може бути функція регулювання заввишки, автоповорот, нахил, керування пультом, таймер, що дає змогу вимкнути прилад у встановлений час. У новіших моделях є йонізація, датчики руху, завдяки яким пристрій вмикається і вимикається залежно від наявності в приміщенні людей.

Для тих, хто хоче купити вентилятор для будинку, немає потреби витрачати час на поїздки до спеціалізованих магазинів. У каталозі інтернет-магазину Розетка презентовані всі типи вентиляторів. Тут можна знайти бюджетні якісні настільні варіанти та серйозніші пристрої зі складним стельовим монтуванням. Щоб обрати ідеально відповідний прилад, варто скористатися зручною панеллю фільтрів і позначити тільки актуальні параметри:

 • ціна;
 • виробник;
 • тип кріплення;
 • потужність;
 • опційні функції.

Кожна позиція каталогу має якісні світлини та детальний опис характеристик. Тут також можна прочитати відгуки тих, хто вже став власником вентилятора. Якщо ще є сумніви у виборі, то у режимі онлайн можна поставити питання досвідченим консультантам інтернет-магазину Розетка й отримати на них вичерпні відповіді.

Показати ще 60 товарів