Конвектори, або керамічні панелі обігріву, дають змогу із легкістю створити комфортну температуру повітря в кімнаті. Вони не так давно стали популярними серед споживачів, але за такий короткий час встигли знайти фанатів і постійних клієнтів. Бувають стельові, підлогові, настінні та виробляються з різних матеріалів, найпопулярніший – це кераміка. Під час роботи вони не сушать повітря, не спалюють кисень і досить швидко створюють оптимальну температуру в кімнаті.

Загальні характеристики та види керамічних панелей

У виробництві цього типу нагрівачів використовують панелі з кераміки. Вони з'єднуються в одну плиту та мають всередині нагрівальну деталь. Працюють на основі примусової конвекції. Це зручний механізм, у якому керамічна пластика обдувається невеликим внутрішнім вентилятором, завдяки цьому потік повітря нагрівається й рівномірно поширюється. Є також моделі, що працюють від інфрачервоного випромінювання, але повітря спрямоване в одну точку.

У простих моделях є електронагрівальна площина, тумблери, кнопки живлення. Це найпростіша модель, що працює від механічного вмикання і вимикання. Виробники також пропонують покупцям більш модні та вдосконалені варіанти. У таких приладах живлення вмикається за допомогою пульта або таймером.

Виділяють два основні типи продукції — електричні та газові. Найпоширенішим вважається саме перший, оскільки вони зручні та практичні для будинку, їх можна використовувати хоч для ванної, хоч для балкона. Вони всюди будуть однаково гарно ставати та займати мінімум місця. Не висушують повітря і чудово впораються з різною квадратурою.

За принципом монтажу виділяють також дві обігрівальні поверхні:

  • Стаціонарна установка. Цей варіант можна поставити на підлогу, на стіну або на стелю. Подібні варіанти зручні для маленьких кімнат, оскільки можна відразу вибрати вдале місце, щоб обігрівався весь простір.
  • Вільне переміщення. Ідеальний варіант для великих приміщень. Подібна конструкція обладнана коліщатками або має невеликий розмір, щоб можна було легко перетягнути в інше місце. Вони дають змогу обігрівати спочатку те місце, де встановлені, а потім тепло поширюється далі.

Переваги та недоліки

Плюси керамічної панелі починаються ще з виробництва, адже для таких приладів використовують тільки натуральні матеріали. Навіть під час нагрівання до 1000 градусів вони не виділяють жодних негативних речовин, що впливають на людину. Його виробляють методом спікання та випалювання. Завдяки такій обробці він не окислюється і є довговічним.

Сучасні моделі пристрою дають змогу миттєво нагрівати поверхню, а правильна конструкція вентилятора – робити обігрівання приміщення рівномірним. Кераміка також дуже економічна. Цей матеріал довше утримує тепло, що дає змогу нагрівати прилад до максимального показника. Після вимикання обігрівання буде здійснюватися далі. У сучасні моделі також монтується функція вимикання під час падіння для запобігання пожежам та опікам.

Працює такий виріб безшумно. Є безліч варіацій приладу. Останні моделі функціонують на основі пульта керування. Якщо ж говорити про недоліки, то їх майже немає. Головний мінус приладу у високій вартості, адже кераміка — якісний матеріал і виробники вміло його використовують в нагрівачах.

Поради щодо вибору

Про те, як вибрати продукцію для домашнього використання, варто питати в досвідчених покупців. Рекламні проспекти розкажуть про товар основні характеристики та переваги, але тільки з практики можна зрозуміти, який насправді апарат і чого від нього очікувати під час експлуатації.

У виборі керамічної панелі потрібно спочатку визначитися з місцем, де вона буде встановлена. Вона буває двох типів — настінна, підлогова, настільна або вільного пересування. Кожен із видів підходить для певної кімнати, але більшість покупців усе ж віддають перевагу останньому варіанту за його мобільність.

Ще варто подивитися на додаткові функції — терморегулятор, автоповорот, фільтри, режими потужності, обдування без температури, іонізатори. У більшості виробників усі моделі йдуть відразу з терморегулятором. Пристрої також варто вибирати за потужністю. У сучасних моделях є можливість вільно регулювати цей показник. Відгуки ранніх покупців радять брати прилади з розрахунком — 1 кВт обігріває до 10 квадратних метрів. Обов'язково потрібно продумувати всі питання монтажу й безпеки, бажано, щоб на керамічній панелі відразу була захисна решітка.

Показати ще 60 товарів