Новинка на ринку побутової техніки — яйцеварки. Прилад для тих, хто втомився стояти із секундоміром біля каструльки з яйцями. За досить короткий час цей ґаджет зарекомендував себе з гарного боку й полюбився багатьом домогосподаркам. Яйця виходять смачнішими й ніжнішими, ніж у каструльці. Головний плюс приладу в тому, що він компактний і легко вписується в будь-який інтер'єр, а простота у використанні приваблює споживачів.

Комплектація яйцеварки

Найпоширеніший різновид — це електричні яйцеварки, що працюють за принципом пароварки, про них і піде мова. Девайси із силікону тільки полегшують варіння у звичайному посуді. Для тих, хто не любить чистити яйця, є особливі яйцеварки-контейнери, куди кладеться яйце без шкаралупи або окремо жовток/білок, також можуть додаватися будь-які інгредієнти або приправи за смаком.

Є ще й омлетниці, де є спеціальна вставка, куди потрібно розбити яйця, додати приправ і відправити в мікрохвильову піч.  І яйцеварки для НВЧ. Ще їх розрізняють за кількістю завантажених яєць, варіюється від 1 до 7. Радує компактність і легкість ґаджета. Після мультиварок, кухонних комбайнів та мікрохвильових печей, радієш, що вона не займе половину столу. До складу входять такі деталі: ємність для води, спеціальна підставка для яєць, кришки, голки-пробійники, водонагрівачі, ємності, куди кладуть готові яйця, і панелі керування.

Принцип роботи і вибір

Яйця варяться не у воді, а на парі, що і є відмінною рисою. Все гранично просто: в піддон наливається трохи води, а на підставку кладуться яйця. У всіх обов'язково потрібно зробити отвір спеціальною голкою, що йде в комплекті, щоб вони не тріснули згодом. Після проведених маніпуляцій прилад закривається і вмикається на потрібний режим.

У роздумах, як вибрати відповідний прилад? Вивчивши опис, технічні та візуальні характеристики питання буде вирішити легше. Дизайн яйцеварки також відіграє не останню роль, вона має вписуватися в загальний інтер'єр кухні. Оцінити дизайн і загальні характеристики допоможе фото або відеоогляд. Ці ґаджети варто вибирати за такими критеріями: кількість яєць, які прилад може приготувати за один раз, наявність звукового сигналу, а також потужність.

Для затятих прихильників з'їсти зранку яєчко або для великих сімей ідеально підійде прилад на 6-7 яєць. Якщо потрібно не особливо багато, є варіант на 3 яйця, на такі пристрої ціна набагато нижча.

Також не варто забувати і про те, що, чим потужніший апарат, тим швидше яйця дійдуть до готовності, цей показник варіюється в межах 250-400 Вт.
Наявність звукового сигналу дасть змогу спокійно займатися своїми справами, поки продукт готується, а після закінчення цього процесу яйцеварка сповістить про це. Прилад сповіщає по-різному, як світловою, так і звуковою індикацією.

Керування, експлуатація та функції

За інструкцією ці яйцеварки налаштовані на роботу з яйцями європейської категорії «М» — «середніми», від 53 до 63 грамів. Для нас це С1.

Керування ж інтуїтивно зрозуміле, вмикач і обертальна ручка з трьома секторами. Кожний сектор позначає рівень готовності, так перший сектор це варіння некруто, другий — «в мішечок», а третій — круто.

Трапляється двох різновидів: механічне та електронне. Перший — це кнопка увімкнення та вимкнення на панелі приладів, іноді з регулятором керування режимами. Таке керування використовують у недорогих пристроях. Другий складається з таймера, якому ви задаєте параметри роботи й час до готовності, й після закінчення роботи він вимикається.

Головні особливості: яйця варяться виключно на парі, контакту із водою немає, від 6 до 20 хвилин. Після готовності не потрібно опускати яйця в холодну воду, шкаралупа відходить добре, але дістати з пристрою варто, інакше вони і далі будуть готуватися.  Після закінчення процесу яйцеварка подасть звуковий сигнал. Також пристрій оснащений захистом від перегрівання. Він автоматично вимикається, щоб уникнути перегрівання, що продовжує термін служби. Доглядати за пристроєм дуже просто, достатньо мити підставку для яєць і кришки. Іноді протирати корпус, щоб уникнути утворення накипу.

Попри те, що яйцеварки з'явилися порівняно нещодавно на ринку, їхній асортимент безперервно зростає, і з’являється все більше позитивних відгуків від звичайних споживачів, які дізналися про цей ґаджет. Більше ніякої тріснутої шкаралупи й переварених яєць. Це не розкіш, навіяна із Заходу, а смарт-техніка, яка створена, щою зберегти ваш час і нерви.

Показати ще 60 товарів