Якими бувають пилососи?

Пилососи — це предмети дрібної побутової техніки, які змогли стати абсолютно незамінними в нашому домашньому побуті. За допомогою них вдається домогтися найвищої якості прибирання приміщення, ліквідувати забруднення на найглибших рівнях. Вони допомагають якісно розібратися з пилом у килимах, на підлозі, на предметах м'якого меблювання. Сучасні виробники виготовляють безліч моделей техніки такого сегмента. Зорієнтуватися в утвореному різноманітті майже неможливо. На допомогу приходить універсальна класифікація.

Цю техніку заведено ділити насамперед на прилади, призначені для прибирання певного типу:

 • Для сухого прибирання;
 • Для вологого прибирання;
 • Для збирання води.

Електричні пилососи мають певний набір функціональних характеристик і досить вузьке призначення. Наприклад, пристрої, розроблені для сухого прибирання, не дуже добре себе проявляють у разі контактів з водою. Тому використовувати їх варто лише відповідно до основного призначення.

Кожен електроприлад має певний набір індивідуальних функцій і конструкційних особливостей. Усі вони досить серйозно впливають на загальну працездатність вибраної моделі пилососів. За типом конструкційного складання виділяють кілька класів цих електричних пристроїв:

 • З мішком для пилу. Ця категорія являє традиційне електрообладнання, яке збирає пил і сміття в спеціально розроблений мішок. Залежно від частоти експлуатації техніки, такі мішки треба періодично очищати від накопиченого сміття. У разі потреби їх можна замінити на нові, які зазвичай випускають у стандартних розмірах.
 • Контейнерного типу (без мішка). Являють собою сучасні пристрої, в яких немає звичних мішків. Така техніка є універсальною, а все зібране сміття накопичується у вбудованому контейнері. Пристрої без мішка для збирання пилу дістали величезне визнання серед провідних клінінгових компаній.
 • З мішком і контейнером. Гібрид двох попередніх класів пилососів. Вони мають високу потужність і можуть витримувати умови складної та інтенсивної експлуатації.
 • З аквафільтром. Такий пилосос має вбудований водяний фільтр, який у рази оптимізує й поліпшує сферу його застосування. Увесь пил розподіляється у воді. Водночас відбувається високоякісне зволоження повітря в приміщенні.
 • Мийний. Здатний не просто збирати пил, а й відмивати деякі забруднення з підлоги або килима. У спеціальний відсік заливають воду, в якій розведено мийний засіб. Через шланг пилососа її рівномірно розприскують на очищувану поверхню, після чого збирають назад.
 • Мийний з аквафільтром. Побутовий прилад сконструйований для вологого прибирання, після якого вода стікає в спеціальний резервуар.
 • Електровіник (акумуляторний пилосос). Являє собою компактний пристрій для роботи у важкодоступних місцях.
 • Автомобільний. Спеціально розроблена техніка для очищення салонів автомобіля.
 • Віконний. Оптимально підходить для очищення віконних рам і прилеглого простору.
 • З парогенератором. Технологія, яка лягла в їхню основу, дає змогу з легкістю очищати килими та предмети меблювання.
 • Робот-пилосос. Це найсучасніша побутова техніка, яка здатна повністю самостійно, без жодних зусиль людини, розпочати прибирання довіреного їй приміщення.

Як вибрати пилосос

Насамперед варто визначитися з найпридатнішим для вас типом. Наприклад, варто з'ясувати, буде вам корисніший пилосос із мішком чи з контейнером для збирання пилу. Також важливо визначити, чи потрібні мийні та парові функції. Зазвичай під час вибору варто орієнтуватися на подальші плани щодо експлуатації таких електроприладів.

Щоб зрозуміти, яку техніку ліпше вибрати для дому, можна запитати поради у своїх друзів, зазирнути на спеціалізовані сайти й прочитати чималу кількість відгуків про конкретну модель. Тільки раціональний аналіз характеристик кожної з них допоможе скласти правильне рішення.

Показати ще