Створити потрібні умови для продуктів допоможуть вакуумні пакувальники, які запобігають потраплянню кисню і збільшують строк зберігання. Коли поживні речовини впродовж тривалого часу перебувають на відкритому просторі, мікроби розмножуються набагато швидше. На приготовану їжу впливають зовнішні негативні чинники навіть у холодильниках. Недарма багато домогосподарок обгортають овочі, фрукти, відкриті банки плівкою. Це ненадовго, але продовжує їм життя. У добрих ресторанах використовують спеціальні прилади, що висмоктують непотрібне повітря з упаковок. Ця процедура обов'язкова, адже на кону здоров'я відвідувачів.

Навіщо потрібні вакуумні пакувальники

Завдяки тому, що зовсім немає кисню, їжу можна зберігати до п'яти разів довше ніж звичайно. Навіть якщо поміщати все в морозильну камеру, у холодильнику, ймовірно, розмножуватимуться бактерії. Там їжа поглинає холодне сухе повітря, виникає конденсат. Згодом руйнується структура клітин, змінюється смак і зовнішній вигляд. У вакуум запаковують цукор, крупи та інші сипкі інгредієнти. Це неймовірно економно, не треба закуповувати поживні речовини щодня. Вони будуть цілі та збережені тривало.

Ще одна перевага вакуумних пакувальників — можна легко та швидко маринувати рибні й м'ясні продукти. Зрозуміло, що багато людей звикли робити це в каструлі, але нести її не легко, вакуумний пакет займе небагато місця. Час маринування зросте набагато, адже розпакувати їжу можете, прибувши на місце, де готуватимете страву. Це дуже важливо, якщо екстрено збираєшся на відпочинок. Головне, правильно дібрати маринад і потішити близьких та друзів смачним шашликом.

Різновиди вакуумних пакувальників для хатнього використання

Системи бувають прості й ускладнені, їхню ціну так само варійовано залежно від цих критеріїв. Для дому використовують нехитрі агрегати, компактні й легкі.

Перший варіант саме такий, він містить кілька упаковок і спеціальний прилад, щоб відкачувати повітря в ручний спосіб. Перевага моделей — прийнятна ціна, тривала робота. Якщо побутовий насос зламається, його легко полагодити. Хибою вважають недостатньо якісне викачування повітря. Працюючи руками, можете мати похибки.

Сумки з вентилятором добре підійдуть для продуктів. Вони обладнані досить простою системою, недорогі. Відрізняються від попереднього різновиду вентилятором і кількома посудинами. Продукти поміщають усередину, потім вмикають тепловентилятор і виганяють кисень. Такий прилад популярний серед споживачів, ви можете його брати в подорожі, рятуючись від паразитів.

Найдорожчий та елітний варіант — вакуумні пакувальники з електричним насосом. Ціна приладу цілком виправдана, він гідно впорається з основним завданням. Щоб викачувати повітря, використовують поршневий агрегат, що працює за допомогою електромережі. Контейнери мають таку структуру, що відкачують без віддання. Він всмоктує в себе зайве, не повертаючи його назад. Комбайни мають спеціальний датчик, що сповіщає, якщо завершено роботу. Такі моделі випускає фірма Redmond, яка не перший рік працює на ринку побутової техніки.

Важливо пам'ятати, що деякі харчові продукти потрібно зберігати в холодильнику попри упаковку. Ідеться про їжу, вологу з якої видалено не повністю або в ній є мікроорганізми. Зазвичай це риба, м'ясо, молоко.

Поради щодо вибору

Перш ніж вибрати вакуумний пакувальник, потрібно оцінити всі його переваги, яких багато. Більшість моделей мають гарний зовнішній вигляд, але зважати тільки на нього не варто. Потрібно вивчити характеристики кожної вподобаної моделі, а ліпше — кількох. Коли ви приходите в магазин, консультанти пропонують різні товари, розповідають про переваги виробу. Ліпше приходити в торговий центр щось знаючи, щоб розумітися на останніх новинах у світі техніці й поставити правильні запитання продавцю.

Узявши в руки інструкцію, зважайте на технічні аспекти. Потужність агрегату свідчить про те, що він може якісно викачувати повітря. Є моделі з додатковими функціями, наприклад, із вбудованим ножем, додатковими датчиками й іншими складниками. Прилад має повідомляти про кінець роботи, показувати, на скільки відсотків відкачали вакуум. Не зайве почитати відгуки в інтернеті, порадитися з друзями, дослухатися до поради фахівця.

Показати ще