Хочете, щоб ваші походи до стоматолога мали тільки профілактичний характер? Ретельна гігієна рота і правильний догляд за зубами допоможуть вам досягти бажаного. А іригатор у питаннях здоров'я ротової порожнини — незамінний помічник.

Що таке іригатор і як його застосовують

Іригатор для порожнини рота — це домашній прилад, який допомагає видаляти зубний наліт, ретельно очищати міжзубний простір і масажувати ясна. Принцип його роботи полягає в пульсувальному подаванні води або лікувального ополіскувача в ротову порожнину. Складається пристрій із декількох функціональних частин:

 • Резервуар. Найчастіше ємність для води входить до комплектації приладу й заповнюється в разі потреби. Деякі іригатори мають насадку на кран, що дає змогу приєднатися до водопровідної мережі.
 • Мотор. Електричний насос забезпечує та регулює потужність подавання води.
 • Насадка для іригатора. Найважливіший елемент, що визначає завдання, яке виконуватиме прилад. Стандартна насадка проводить щоденну гігієну та профілактику захворювань ротової порожнини. З назальною насадкою прилад виконує завдання зрошення й чищення носа. Для брекетів і для імплантів використовується іригатор з ортодонтичною насадкою. А насадка-щітка допоможе додатково очистити й відполірувати зубну емаль.

Кому потрібен іригатор?

Нагально рекомендовано користуватися іригатором, якщо:

 • Ви носите брекети. Скупчення залишків їжі або нальоту навколо брекетів важко видалити звичайним доглядом. А ось вода, що пульсує під тиском, легко проникає у важкодоступні куточки та промиває їх.
 • Ви вагітна жінка або мати-годувальниця. Зміна гормонального фону в цей період часто провокує стоматологічні проблеми, особливо з яснами. Гінгівіту легше запобігти, ніж лікувати, особливо в цікавому становищі.
 • У вас дуже щільно розміщені зуби. За такої будови щелепи неможливо ретельно очистити міжзубні проміжки за допомогою самої зубної щітки.
 • Ви схильні до кровоточивості ясен. М'яка щоденна стимуляція водою зміцнює ясна та покращує кровопостачання у цій сфері.
 • У вас неприємний запах із рота. Можливо, запах є наслідком залишків їжі, які важко піддаються під час звичайного чищення. Гігієнічний душ з іригатора допоможе з цією проблемою.
 • У вас схильність до карієсу та зубного каменю. Для чищення зубів іригатор також підходить. Спеціальні насадки з пульсувальним напором води допомагають очистити поверхню зуба в декілька разів ретельніше, ніж зубна щітка.
 • Вам призначено лікувальні полоскання. Додавши лікарський бальзам в іригатор, ви збільшите ефективність лікування в рази.

Чи можна використовувати іригатор дітям?

Іригатор досить просто використовувати, і він не має протипоказань, однак стоматологи рекомендують використовувати його для дітей від 6 років. Якщо ви збираєтеся використовувати його для всієї родини, переконайтеся, що прилад забезпечено різними режимами потужності. Для дорослих потрібен режим потужніший, для дітей — слабший. Для кожного члена сім'ї потрібна своя насадка для іригатора, яка має змінюватися раз на пів року.

Який іригатор обрати?

Усі іригатори поділяються на три типи:

 • Портативні. Як зрозуміло з назви, це прилади, які можна легко переміщати в разі потреби й брати із собою в подорожі. Портативний іригатор працює на батарейках або перезаряджуваних акумуляторах.
 • Стаціонарні. Установлюються в певному місці, найчастіше у ванній кімнаті. Для встановлення й роботи стаціонарного іригатора потрібна електрична розетка.
 • Проточні. Проточний іригатор не потребує під’єднання до електромережі, оскільки він використовує потужність напору водопроводу. Кріпиться на водопровідний кран, сила потоку регулюється вентилями крана.

Визначившись із типом, оберіть також додаткові критерії — різновид під’єднання, місткість резервуара, режим потужності та наявність потрібних вам насадок. Сьогодні купити іригатор в Україні — річ дуже проста. Вибір величезний: Є цілий список компаній, які заслуговують на довіру і виробляють ці пристрої вже багато років: американська компанія WaterPik, німецький бренд Oral-B Braun, нідерландська компанія Philips, китайський виробник Xiaomi, італійська компанія SoWash і японська корпорація Panasonic. Добравши потрібну модель, ви вже за місяць використання помітите, що ваші зуби та ясна стали здоровішими та чистішими.

Обран 71 товар

Показати ще 11 товарів