Зубні щітки: якими вони бувають

Зубні щітки є вкрай незамінним предметом особистої гігієни, який необхідний абсолютно кожній людині. Вони допомагають доглядати за порожниною рота, підтримуючи її в ідеальному стані. Такі аксесуари є запорукою здоров'я наших зубів.

Сьогодні зубні щітки виготовляє величезна кількість виробників з усього світу. Усі вони намагаються зробити свою продукцію максимально якісною та зручною у використанні. Для цього вони зважають на рекомендації провідних стоматологів. Особлива увага приділяється розробленню оптимального розміщення щетини. Саме від цього параметра часто залежить якість очищення зубів від нальоту й залишків їжі. Структура й жорсткість щетинок також постійно оптимізується відповідно до зручності для користувачів.

Зубні щітки умовно можна поділити на три великі категорії. Наявна класифікація ґрунтується на індивідуальних особливостях конструкції таких аксесуарів для особистої гігієни:

  • Зубна щітка. Найпоширеніший прилад такого типу. Являє собою компактний виріб, який легко поміщається в руці користувача. Допомагає швидко та якісно видаляти зубний наліт і залишки їжі. Крім цього, такі моделі часто обладнуються спеціальними поверхнями для очищення язика та внутрішньої сторони щоки. Завдяки цьому можна швидко позбутися бактерій та шкідливих мікробів. Ефективність використання такого приладу найчастіше безпосередньо залежить саме від розміщення щетини та від її жорсткості.
  • Зубний центр. Являє собою цілий комплекс обладнання для догляду за станом ротової порожнини. Такі пристрої розробляються з урахуванням передових досягнень у галузі стоматології. Завдяки особливостям їхньої конструкції, пацієнти отримують змогу доглядати за своїми зубами, яснами, язиком. Зубний центр дає змогу не просто очищати ротову порожнину, але й підтримувати її здоровий стан. Найчастіше в комплектацію зубного центру входить електрична зубна щітка та іригатор.
  • Іригатор. Такий пристрій призначений для зрошення — тобто іригації — ротової порожнини. Завдяки спрямованому струменю води цей апарат здатний очистити зуби та ясна від великої кількості нальоту. Таке обладнання дає змогу позбутися шкідливих бактерій, які часто завдають шкоди здоров'ю зубів. Іригатори розробляються відповідно до рекомендацій фахівців у галузі стоматології.

За віковими категоріями зубні щітки поділяються на дитячі й моделі для дорослих. Під час їхнього розроблення зважають на індивідуальні особливості людей різного віку. Наприклад, щітки для дітей вирізняються м'якою щетиною, яка сприятливо впливає на чищення зубів. Також вони часто виготовляються в яскравому й оригінальному оформленні, яке допомагає зробити щоденну гігієнічну процедуру набагато веселішою та цікавішою.

Особливо популярними є зубні щітки на батарейках. Електрична зубна щітка набагато ефективніше виконує свою роботу. Вона самостійно встановлює оптимальний швидкісний режим, у такий спосіб якісно та швидко очищаючи ротову порожнину.

Як вибрати зубну щітку

Вибір зубної щітки — не таке просте завдання, як це може здатися на перший погляд. Насамперед варто порадитися зі своїм стоматологом. Саме фахівець медичної сфери діяльності зможе порекомендувати оптимальну модель такого предмета особистої гігієни. Він підкаже оптимальну жорсткість щетини, яка не завдасть шкоди стану ясен.

Не меншу увагу варто приділити вибору компанії-виробника. Покупці найбільше довіряють торговим маркам Оral-b і Braun. Вони виготовляють високоякісні зубні щітки відповідно до рекомендацій стоматологів. Щоб зрозуміти, як себе проявляє обрана модель під час користування, варто вивчити відгуки попередніх покупців.

Показати ще