Дзеркала — це найкращий варіант змінити вигляд будинку та додати в інтер'єр «родзинку». Зробити оригінальний дизайн кімнати зовсім не складно, якщо знати, які декоративні елементи краще використовувати. Дзеркало ж виконує дві ролі — робить кімнату цікавішою та відображає силуети людей і предметів. Ця річ особливо приваблює дівчат і жінок, оскільки вони люблять милуватися собою та приміряти різне вбрання.

Дзеркала: основні форми та види

У сучасному світі виділяють безліч декоративних деталей. Дзеркала бувають настінні, підлогові, з годинником, з полицею або з різними візерунками. Їх зараз так багато, що можна вільно підібрати їх під будь-який декор. Вибираючи ідеальні прикраси, варто також враховувати особливості кімнати. Візуально дзеркало робить її ширшою та більшою, тому трюмо рекомендується встановлювати в будинку.

Переважно такі види декору поділяються за формою:

  • Квадратна;
  • Кругла;
  • Овальна;
  • Прямокутна;
  • Фігурна.

У деяких салонах меблів або декоративних магазинах інтер'єру, є великі дзеркальні полотна, заввишки як людина, з різними орнаментами, елементами абстракції, з анімалістичними та флористичними мотивами. Якщо ж дивитися за формою, то найуніверсальнішим буде кругле або овальне дзеркало. Воно підходить для будь-якого інтер'єру. Його можна встановити у центрі квадратної чи прямокутної стіни. Якщо ж стіна велика й нічим не декорована, то прикраса має займати не менше половини її площі.

Також зараз набувають популярності абсолютно абстрактні форми дзеркал, які були створені за індивідуальним замовленням. Такі декоративні елементи мають унікальну й незвичайну форму. У них часто використовуються гарні деталі, які доповнюють стилістику всього будинку. Неординарні дзеркала складаються з таких додаткових елементів — з підсвіткою, постаріле, багатодетальне, фацетне, фігурне, багатофункціональне. Декоратори також виділяють дзеркальні поверхні за відображенням — звичайні, збільшувальні, зменшувальні. Залежно від інтер'єру вони можуть бути стандартними біло-сріблястими, потьмянілими або тонованими в різні кольори, що додає цікавинку елементу.

Також варто враховувати те, де буде розміщене дзеркало. Якщо вибирати його для ванної кімнати, то завдання трохи зменшуються і набувають іншого формату. У такій кімнаті важлива функціональність предметів, а не їхня краса. У такий спосіб, декоратори виділяють ще два види:

  • Дзеркало в комплекті. Має вигляд звичайного дзеркала, яке розташовується у ванній, у житловій кімнаті або в коридорі.
  • Дзеркальна шафа. Це найкращий приклад універсальності. Практично в кожному будинку є така шафа, двері якої декоровані дзеркалом. Це дає змогу заощадити місце в кімнаті, зробити громіздку шафу функціональнішою й додасть у дім трохи декору.

Всі декоративні елементи виготовляються з двох матеріалів — алюмінієві або срібні. Перший тип вирізняється низькою вартістю, відповідно і фізико-механічні характеристики виробу не відповідають всім вимогам. У ванну кімнату такі дзеркала не підходять, оскільки у них низький показник вологостійкості. А ось зі срібною дзеркальною плівкою дають людині змогу бачити своє ідеальне відображення. Вони є довговічними й міцними.

Як вибрати дзеркало

Вибираючи кожне дзеркало, варто враховувати різні чинники. Насамперед, вони мають відповідати інтер'єру, подобатися покупцеві й робити дім просторішим. Також під час вибирання варто приділяти увагу практичності та функціональності елементів декору. Тому у ванній кімнаті багато хто любить, щоб було дзеркало з вимикачем і розеткою. Це дає змогу й феном волосся посушити, і відразу нафарбувати або поголити бороду чоловікам. Також такий варіант буде дуже зручним у передпокої, у якому мало світла.

Вибираючи продукцію, варто враховувати якість матеріалу. Дзеркальне полотно повинно бути без вад, подряпин і відколів. Воно повинно бути міцним, оскільки в будь-якій кімнаті можна його випадково зачепити, особливо ті, які вішаються на стіну або стоять на підлозі. Також варто бути акуратним із дзеркалом під час встановлення. Ви маєте бути впевнені в міцності матеріалів і кріпленнях. Відображення в ньому має бути чітким, не розмазаним. Жодні додаткові елементи не можуть заважати робити зображення точним.

Показати ще 60 товарів