Акрилова сантехніка може легко замінити чавунну. Продукція має свої переваги й вади. До переваг належать невелика вага, оригінальність форм і невисока ціна. Купити вироби можна в будь-якому спеціалізованому магазині. Краще вибирати марки відомих виробників, які надають гарантію на товар. Перед тим як вибрати акрилову ванну, треба уважно ознайомитися з її характеристиками.

Основні характеристики та різновиди акрилових ванн

Виготовляється продукція з акрилу — суміш полімерних сполук метакрилів і ефірів. Якщо стисло, це підвид пластмаси, яка вирізняється високою міцністю й рівною поверхнею. Вирізняють дві основні групи матеріалу: АБС/ПММА й поліметилметакрилат. Перший тип вважається двокомпонентним: міцна пластмаса й однорідне органічне скло. Приблизно дев'яносто відсотків — це пластмаса.

Такі моделі мають вади: не довговічні, можуть прослужити від трьох до п'яти років. Причина в тому, що поверхня доволі добре вбирає вологу, через що починає псуватися. Виготовлені з поліметилметакрилату здатні прослужити від десяти до дванадцяти років. Випускаються різних форм і розмірів. Оформлення й забарвлення можна підібрати за індивідуальними перевагами. Вирізняють такі форми:

  • Кутові. Установлюється в кутку. Вибір залежить від габаритів і планування кімнати. Ураховується різновид виробу.
  • Асиметричні. Мають доволі незвичайний зовнішній вигляд, можуть бути різних дизайнів і кольорів, що залежить від індивідуальних переваг. Доповнять інтер'єр кімнати та додадуть певного стилю.
  • Овальні. Монтуються боком до стінки, мають акуратний вигляд та не забирають багато місця.
  • Прямокутні. Монтуються узголів'ям або однієї зі сторін упритул до стінки.

Як зробити правильний вибір

Якщо дивитися на торець бортика, можна побачити скільки шарів у структурі листа. Важливо звернути особливу увагу на товщину шару з акрилом або лицьового. Що товще виріб, то довше він прослужить і міцніше буде. Цифра може бути від двох до шести з половиною міліметрів. Поверхня має бути гладкою, тому перед купівлею варто уважно оглянути прилад на наявність пошкоджень, тріщин і нерівностей.

Поверх шару акрилу наноситься армований шар для надання міцності акриловій ванні. Кількість нанесень становить від одного до п'яти разів. Якщо техніка зроблена якісно, то вона не буде прогинатися в разі натискання. Необхідно зробити три важливих огляди: подивитися на торець, натиснути на стіни та дно, перевірити просвіт за допомогою ліхтарика або лазерної указки.

У кожному магазині є консультанти, які покажуть продукцію в каталозі та допоможуть зробити правильний вибір. Варто уважно прочитати відгуки інших користувачів. Добір здійснюється залежно від місця розташування конструкції. Зважаючи на цей чинник, вирізняють:

  • Убудовувані.
  • Окремішні.
  • Пристінні.

Продукт обов'язково мусить бути зручним, оскільки призначається для відпочинку та розслаблення. Висота має становити від шістдесяти п'яти до сімдесяти сантиметрів від рівня підлоги. Така цифра буде зручна для використання дорослими людьми та дітьми. Глибина — від п'ятдесяти до шістдесяти сантиметрів. Ширина — від сімдесяти п'яти до вісімдесяти сантиметрів. Також береться до уваги вага та зріст людини. Для людей великої статури підбираються агрегати розміром сто, сто двадцять сантиметрів, і більше.

Довжина вибирається в межах від ста п'ятдесяти до ста вісімдесяти см. Якщо людина висока, то цифра може бути більшою. Від довжини залежить комфорт і положення тіла. Також ураховується модель пристрою. Міцність залежить від способу виробництва. Виготовлення суцільним литтям забезпечує надійність і довговічність, такі різновиди не деформуються.

Залежно від типу акрилу вироби монтуються на зварену або складану раму з металу, яка є основою й перешкоджає деформації приладу в разі повного наповнення. Прості каркаси здатні витримувати та закріплювати дно, водночас зважаючи на вагу людини, але не зміцнює бічні сторони. Більш складні акрилові ванни мають додаткові компоненти, які підсилюють бічні сторони.

Обрано 2000 товарів

Показати ще 60 товарів