Сучасна людина сприймає гігієнічну процедуру прийняття ванни як звичну та звичайну. В особливих випадках вона перетворюється на ритуал з елементами романтики із запаленими свічками, тонким ароматом і пелюстками квітів, що плавають у воді. Для одних важливий функціонал, і вони готові задовольнитися ємністю для купання найпростіших форм, інші — прискіпливі до дизайну.

Водночас ніхто не засумнівається в необхідності ванни в будинку або квартирі. Для її розміщення відводиться окреме приміщення, у деяких варіантах планування воно може поєднуватися із санвузлом. Під час вибору цього сантехнічного виробу крім розмірів ванної кімнати беруться до уваги її конфігурація й інші чинники.

Основні різновиди та типорозміри ванн

Резервуари для купання, представлені в каталозі ROZETKA, розрізняються за формою, геометрією й функціональними можливостями. Вітчизняні та іноземні виробники пропонують величезний асортимент ванн таких типів:

 • Прямі. Найпростіші й розповсюджені моделі, три стінки у яких практично прямовисні, що заокруглюються біля днища. Четверта виконується з великим нахилом і є опорою для купальника.
 • Кутові. Випускаються в трьох варіантах: ліво- і правостороннім і з рівною довжиною пристінних поверхонь. Під час вибору потрібного вам зразка потрібно враховувати особливості планування приміщення й розміщення вхідного отвору.
 • З душем. Практично будь-яка з ванн може використовуватися як піддон під час приймання гігієнічних процедур із застосуванням розпилювача води. Складнощі можуть виникнути з окремо встановлюваними моделями, для яких складно забезпечити захист від розбризкування води на підлогу.
 • Джакузі. Мрія багатьох шанувальників поніжитися у воді. Бульбашки повітря, що піднімаються з дна, стикаються зі шкірою й доставляють тому, хто купається, безліч приємних відчуттів. Для гарантування роботи компресора потрібно безпечне під’єднання до побутової мережі.
 • Гідромасажні. Потужні струмені води викидаються з розміщених у стінках ванни форсунок і надають масажувальний вплив на тіло людини. Цей сантехнічний пристрій комплектується електричним насосом і системою керування, що забезпечує різні режими його роботи.

Форма сучасної ванни може бути найрізноманітнішою від простої прямокутної до овальної і навіть круглої. Для шанувальників вишуканого в каталозі є безліч асиметричних резервуарів найрізноманітніших видів. Існують також і дуже цікаві зразки у формі шестикутників. Деякі моделі мають майданчик трохи нижче бортика, на якій може зручно розташуватися людина в положенні сидячи для миття або розпарювання ніг.

Розміри пропонованих ванн варіюються в дуже широких межах. Найменші з них мають довжину в 100 см за ширини в 70 см, найбільші — понад 200 см і 111 см відповідно. За глибиною чаші розрізняються незначно та розраховані так, щоб дорослій людині в них було зручно перебувати в положенні напівлежачи. З урахуванням форми та геометричних параметрів об’єм чаші може коливатися в межах від 70 до 280 л і більше.

Матеріали для виготовлення ванн

У минулому переважна більшість моделей за винятком ексклюзивних зразків робилося з металу. Сучасні ванни виготовляються із різних матеріалів, зокрема й штучних:

 • Акрилові. Полімер на основі метилметакрилату відрізняється стійкістю до дії високих температур, може фарбуватися в масі й не втрачає колір із плином часу.
 • Чавунні. Товстостінні ванни з покриттям із якісної емалі, не шумлять під час наповнення. Вода в ній залишається теплою досить довго завдяки великій масі й теплоємності матеріалу.
 • Сталеві. Один із найбільш доступних варіантів призначених для широкого споживача. Використовуються сучасні полімерні покриття, стійкі до зношування й не схильні до пожовтіння.
 • Кам'яні. Для виготовлення ванн використовуються композити на основі синтетичних смол із наповнювачами з подрібненого мармуру або інших мінералів. У результаті утворюється поверхня з незвичайним малюнком і приємною текстурою.

Металеві ванни чавунні та сталеві зберігають популярність, зокрема й у Європі. Практичні жителі Старого світу все частіше віддають перевагу недорогим традиційним моделям, виробленим відомими компаніями з ЄС.

Колір покриття сучасних моделей ванн може бути дуже різним. Найбільш популярні зразки: білі й блакитні, але трапляються і темні, і навіть чорні. Вироби зі штучного каменю імітують фактури й забарвлення відповідного мінералу.

Під час виготовлення ванн використовуються інноваційні матеріали й покриття, зокрема й унікальні кварил і гелькоут. Перший є композицією на основі акрилу з наповнювачем із кварцу та деякими домішками. Екологічно чистий склад, абсолютно безпечний для здоров'я. Гелькоут використовується для нанесення на внутрішню поверхню чаші, має стійкий бактерицидний ефект і не потребує дезінфекції.

Особливості пристрою й комплектація ванн

Переважна більшість моделей має класичну конструкцію чаші з двома отворами: для зливання в найнижчій точці й для захисту від переливання у верхній. Ці технологічні елементи призначені для під’єднання ванни до каналізації. Складніші сантехнічні вироби (джакузі та гідромасажні) мають додаткові отвори для встановлення форсунок.

Представлені в каталозі ванни від популярних брендів Равак, Cersanit, Коло та інших постачаються споживачеві в комплекті з ніжками й без них. Частина моделей забезпечується захисними декоративними екранами для інших це пристрій потрібно купувати окремо. Низку виробів можна купити з фірмовим сифоном, який обладнується зливним клапаном із нержавійки або хромованого сталю.

Переваги фірмових ванн

Брендові сантехнічні вироби мають сучасний дизайн, а деякі екземпляри вписуються в авторські проєкти ванних кімнат без доопрацювання. Описувані ванни мають безліч інших переваг:

 • Довговічність. Термін експлуатації її становить не менше ніж 10-15 років.
 • Простота встановлення. Для монтажу потрібні стандартні ніжки або опорні кронштейни.
 • Можливість вибору моделі в різних варіантах комплектації, частина з них постачається з фірмовими сифонами для під’єднання до каналізації.

В інтернет-магазині ROZETKA ви знайдете ванни оригінального або традиційного дизайну всіх можливих форм і розмірів. Водночас в каталозі широко представлена продукція українських виробників, що ні в чому не поступається імпортним зразкам.

Вибір і придбання ванни

Потрібна вам модель сантехнічного виробу має вписуватися в розміри й конфігурацію приміщення. Під час вибору ванни потрібно звернути увагу на такі моменти:

 • Тип окремішня ванна придатна тільки для дуже великих кімнат.
 • Якщо вам потрібна кутова модель, треба уточнити яка: права чи ліва?
 • Для гідромасажних моделей і джакузі потрібно окрема лінія електроживлення.

У вас є можливість купити ванну за доступною ціною, оформивши заявку безпосередньо в каталозі нашого інтернет-магазину. Забезпечується доставка великогабаритних товарів до квартири покупця, а розрахуватися за придбані товари можна банківською картою або готівкою.

Показати ще