У душових кабінках часто встановлюються трапи — спеціальні конструкції, які вводяться в експлуатацію для зливання води. Без цього засобу не обійтися в жодному разі, оскільки буде застоюватися вода, що призведе до небажаних наслідків.

Як зробити правильний вибір трапа

Зазвичай використовуються для душа, що сприяє спуску води в каналізацію. Часто монтуються в підлогу, але можуть кріпитися на стінку. Переважно така продукція комплектується основою, сифоном, відвідною трубою, мокрим або сухим затвором і декоративною накладкою.

Треба врахувати пропускну здатність, що передбачає певну кількість води, яка може бути відведена в каналізацію за потрібний проміжок часу. Саме за такими характеристиками можна визначити, чи впорається сифон з обʼємами того, що зливається, швидко і якісно. Вибір пропускної системи із сифоном має бути з запасом, щоб не зіткнутися з такими наслідками як потоп.

Виділяють моделі із сифоном, з фланцем і з решіткою. Велику роль відіграє матеріал виготовлення. Зазвичай виготовляються із сантехнічного пластику. Моделі з решіткою можуть бути різного матеріалу: металевими, скляними, з композиту тощо. Вироби із пластику якісні й надійні, захищені від впливу хімічних засобів, практичні в роботі, доступні в ціновій політиці.

Сьогодні велику популярність мають товари з неіржавкої сталі, з якої виготовляються решітки та сама основа загалом. Добре підійде для застосування в санітарних приміщеннях, прослужить впродовж довгого часу у разі активної експлуатації. Такий матеріал не піддається корозії, підходить під гігієнічні норми. Більш високі в ціновій політиці.

Основні різновиди й характеристики трапів

Відрізняють вироби за можливістю підведення каналізації: вертикальні й горизонтальні. Перший різновид означає вертикальний підведення з підлоги. Важлива перевага — висока пропускна здатність, що без зусиль дає змогу спускати воду. Має вади — може застосовуватися не в кожній сфері, що дає змогу монтувати такі моделі тільки в спорудах, де можна вивести канал із підлоги, у приватних будинках і володіннях.

Горизонтальний тип надає змогу втановлення трапа в душових зонах і великих будинках, а також типових квартирах. Зливання здійснюється через з'єднання з каналізаційними трубами за допомогою бокового підведення. Для надійного відведення треба розташувати пристрій під правильним кутом.

Кожна модель обладнана певним видом закриву. Цим пристроєм називають особливу конфігурацію сифона, що не виводить неприємні запахи назовні з каналізації через отвори продуктів. Виготовляють два основних типи:

  • Трапи для душу із сухим закривом. Не випускає погані запахи назовні за допомогою повітряного прошарку. Не надто поширені на ринках продажів. З цієї причини, не часто можна знайти в магазині.
  • Трапи для душу з мокрим закривом. Має другу назву — гідрозакив. Не дає змогу неприємним запахам проникнути в приміщення завдяки водяній пробці. Рекомендовані для монтажу в душових зонах з частим викорситанням, а точніше не рідше, ніж два рази на тиждень. У разі не такої частої експлуатації пробка втрачає функціональність, висихає й не блокує запахи з каналів. Також може статися застій, що призведе до поганих наслідків: сама пробка стане джерелом неприємних запахів.

Треба звернути увагу на ще один вид — універсальний, який поєднує сухий і мокрий типи. Головним плюсом вважається наявність дворівневого захисту. Водяна пробка не пропускає запахи з каналізаційної системи, а повітряний прошарок виступає як додатковий спеціальний захист, перегородкою.

Варто віддати перевагу товарам відомих виробників, які надають гарантійний талон і сертифікат якості на виріб. Верхня накладка виконує також декоративну функцію так, щойно цю частину можна побачити на підлозі. Можна підібрати колір і дизайн цієї частини, щоб прикрасити ванну кімнату або душову. Під час вибору трапів варто прочитати і прислухатися до відгуків, порад досвідчених або тих, які вже використовують таку техніку, людей.

Показати ще 60 товарів