Механічні тонометри неабияк виділяються на тлі електронних аналогів. Вони мають високий клас точності та чудово справляються з вимірюванням артеріального тиску, тому дістали велике визнання й довіру серед медичних працівників.

Принцип роботи та переваги ручних тонометрів

Механічні тонометри — найдавніші пристрої, за допомогою яких вимірюють рівень артеріального тиску, використовуючи метод прослуховування тонів Короткова. Наразі за обсягом продажу вони поступаються електронним моделям, але не варто забувати, що ручні тонометри — вічна класика, яку навряд чи витіснять із ринку.

Використовують такі прилади в лікарнях, поліклініках, санаторіях та інших медичних закладах. Працюють апарати за допомогою аускультативного методу — людина вручну нагнітає грушею повітря, а результат показується на циферблаті, за яким необхідно стежити.

Механічні тонометри складаються із кількох частин:

 • Манжета. Розрізняють рукав на плече та зап'ясток. У нього закачується повітря, завдяки чому відбувається вимірювання артеріального тиску та пульсу.
 • Груша. Використовується для нагнітання повітря й має два клапани — зворотний і клапан скидання. Під час натискання на грушу відбувається закачування повітря, водночас зворотний клапан не дає повітрю вийти назовні. Клапан скидання забезпечує плавний спуск повітря.
 • Стетоскоп. Призначений для прослуховування серцевих тонів під час вимірювання.
 • Манометр.Показує результати діагностування артеріального тиску в пацієнта.

Переваги механічних тонометрів:

 • Вартість. Ціна на ручне обладнання в кілька разів нижча, ніж на автоматичні та напівавтоматичні моделі.
 • Точність. Показують результат із максимальною точністю й похибкою не більш ніж 3 мм рт. ст.
 • Автономність. Не залежать від джерел живлення й дають можливість користуватися ними в будь-якому місці: на роботі, прогулянці, у поїздці.
 • Мобільність. Виготовляються з невеликою вагою і вирізняються компактними розмірами, завдяки чому не займають багато місця.
 • Надійність. Пристрої справно працюють не один десяток років і рідко виходять із ладу.

Як обрати механічний тонометр?

В інтернет-магазині ROZETKA ви зможете купити ручний механічний тонометр зі швидкою доставкою в Києві та інших містах України. Купуючи товар, ви зможете детально ознайомитись із технічними характеристиками, подивитися фотографії, огляди та прочитати відгуки покупців. Оплатити покупку ви зможете будь-яким зручним способом або ж оформити її на виплат чи в кредит під вигідний відсоток. Інформативні фільтри на сайті допоможуть обрати прилад з урахуванням таких характеристик.

Розмір і спосіб фіксації манжети. Розмір рукава вважається одним із найважливіших критеріїв вибору. Щоб дізнатися відповідний розмір, потрібно виміряти руку сантиметром. Розрізняють такі розміри:

 • До 22 сантиметрів. Манжети дитячих моделей і зап'ястних приладів.
 • 22-36 сантиметрів. Підходять для людей вагової категорії від 50 до 90 кілограмів.
 • Від 36 сантиметрів. Для людей із повними або накачаними руками.

Фіксуються вони двома способами. Це може бути оберт навколо плеча та закріплення липучками або просовування краю через металеву скобу — у такий спосіб манжета фіксується й закріплюється.

Виробник:

 • Dr.Frei. Швейцарський бренд із 25-річним досвідом роботи. Механічні тонометри виробника мають зручну нейлонову манжету на плече та надійний повітряний клапан із плавним регулюванням. Пневмокамера та груша виготовлені з міцного безшовного латексу.
 • Microlife. Ще одна швейцарська компанія. Вона виготовляє медичне обладнання для домашнього та професійного застосування.Механічні тонометри Microlife проходять клінічні дослідження й гарантують покупцям максимальну безпеку під час експлуатації.

Механічні тонометри — недорогі апарати, що поєднують у собі високу надійність, довговічність і точність.

Обрано 142 товари

Показати ще 60 товарів