У наш час точкові світильники поступово заповнюють домівки та мають розмаїття форм, розмірів, кольорів і місць, де можна їх використовувати. Освітлення приміщення — це головний складник дому. Його потрібно продумувати з самого початку створення інтер'єру, виводити спеціальні отвори під лампи. Завдяки правильно розташованим світильникам можна створити затишну, романтичну, драйвову або спокійну атмосферу. А невеликі лампочки можна встановлювати в будь-якій частині кімнати. Вони мають чудовий вигляд як на стелі, так і на стінах, наприклад, у нішах, меблевих отворах або підлозі.

Точкові світильники — це компактні вбудовувані або накладні лампочки. Вони можуть бути як основним, так і додатковим джерелом світла. Продумуючи дизайн кімнати, варто відразу подбати й про освітлення, тим паче, що різноманітність світильників дає змогу доповнити будь-який стиль приміщення.

Різновиди точкових світильників

Найпопулярніші такі типи освітлення для підвісних стель. Вони бувають двох форм за типом конструкції — поворотні та стаціонарні. Обертові варіанти можуть повертатися в будь-якому напрямку. Дизайнери нерідко їх застосовують для виділення будь-яких деталей, визначених зон або просто щоб направити потік світла в одну сторону. Стаціонарні ж встановлюються в одну сторону, без можливості зміни.

Спосіб монтажу для кухні або для ванни не відрізняється. Все залежить від того, яка робиться стеля. Найчастіше такі точкові світильники застосовуються для гіпсокартонних стель, проте можуть встановлюватися й на бетонні стелі. У такому разі спосіб встановлення може бути двох типів:

  • Врізні. Найпоширеніший тип штучного світла. Монтаж робиться в порожнисті типи стель, де є додатковий простір, наприклад, гіпсокартон, рейкові або натяжні стелі. Вони також встановлюються на сходах, у підлозі, біля басейну та в інших місцях.
  • Накладні. Монтаж відбувається на суцільні стелі з бетону, без можливості встановлення додаткової ніші. Іноді вони використовуються дизайнерами спеціально для залучення уваги та створення цікавого інтер'єру. Вони складаються з кріпильного майданчика й корпусу.

Серед усіх варіантів можна виокремити ще підвісні світильники. На відміну від попередніх типів, їхній корпус розташований від стелі на певній відстані. Як заведено, такий зовнішній вигляд несе за собою естетичну функцію і використовується декоративний кабель. Для його монтажу підійдуть будь-які основи.

Наступний критерій класифікації стосується використовуваних лампочок. У прилади часто вставляються діодні, лампочки розжарювання або галогенні. Особливо популярна продукція з led-підсвічуванням, оскільки у неї приємний відтінок світла, який не ріже очі, не заважає роботі, а створює приємну затишну атмосферу.

Лампи розжарювання роблять штучне світло яскравим, приємним оку. Головний їхній мінус у великому розмірі, тому такий тип не завжди підходить для встановлення світильника на суцільну стелю. Галогенні моделі мають маленьке енергоспоживання. Їхній основний недоробок швидкому та сильному нагріванні ламп і чутливості до жирових забруднень.

Поради щодо вибору

Продукція виготовляється з різних матеріалів. Найчастіше можна побачити варіанти з металу, пластику, скла, кераміки та гіпсу. Для кожної моделі потрібно знати, як встановити, щоб залишити цілою і водночас правильно під’єднати освітлення. У такому питанні рекомендується вибирати допомогу професіоналів і звернутися до електрика. Якщо звичайний вбудовуваний точковий світильник легко встановити, то моделі з декоративними кристалами, склом, дерев'яними деталями або кришталем буде досить складно встановити самостійно.

Перед встановленням все ж потрібно вирішити, як вибрати продукцію, яка її функція буде основною і де буде монтаж. Під час огляду запропонованих виробниками моделей покупцеві потрібно дивитися на функції товару. Вони мають відповідати поставленим завданням — доповнення загального світла, елемент декору або основне джерело освітлення.

Якщо товар купується як загальне світло, то потрібно брати кілька точкових світильників. Вони всі мають бути одного типу, розміру та з однаковими лампочками. Такі невеликі світильники підійдуть під будь-який інтер'єр, що й робить їх такими популярними.

Точкові світильники

Показати ще 60 товарів