Багато хто думає, що повітряні або теплові завіси кардинально відрізняються одна від одної, але це не так. Головна відмінність кожної моделі одна від одної лише в технічних параметрах. Принцип роботи у всіх виробів однаковий. За допомогою потужного повітряного потоку повітряно-теплової завіси створюється штучна заслінка між холодними повітрям з вулиці та теплим у приміщенні. Найважливіший критерій будь-якої завіси — це визначення її продуктивності за повітрям.

Цей пристрій дає змогу зменшити втрату теплої енергії в холодну пору і зберігає прохолоду в спеку. Вона позбавляє протягів, є джерелом тепла. Їх часто можна помітити в аптеках, супермаркетах і закладах громадського харчування.

Різновиди теплових завіс

Найпоширеніший тип електричної моделі приладу — це вертикальний. Він розташовується збоку від вхідних дверей або вікон. З таких пристроїв повітря йде горизонтально. Для підсилення захисту та ефекту прилади монтуються з двох боків. Є ще універсальніші моделі, призначені для розміщення на вхідних дверях або біля них, залежно від типу приміщення.

Горизонтальні повітряні моделі використовуються в громадських місцях. Вони добре зберігають тепло або прохолоду, і водночас не сильно збільшують енергетичні та опалювальні витрати. Потужність у кожного типу продукції різна, але температура залишається однаковою, позаяк його завдання забезпечити захисний бар'єр, а не прогріти приміщення.

Теплий або холодний обдув пристрою забезпечується завдяки вбудованому нагрівальному елементу. Виробники використовують у виготовленні різні технології, але найчастіше — це СТІЧ або ТЕН. Перший тип характеризується наявністю дроту і стрічки, що кріпляться до основи приладу. Вони швидко розігріваються і належать до бюджетних матеріалів. ТЕНи нагріваються повільніше, але максимальна температура вища. Пристрої з таким механізмом є не тільки захистом, але й нагрівачем.

Особливості теплового носія

Фахівці з теплових завіс виділяють два типи теплоносіїв — водяне обігрівання і електричні завіси. Перший тип складний і трудомісткий у монтажі. Працівникам може знадобитися додаткова й дорога техніка, а саме циркулювальні насоси або системи захисту від замерзання.

Такі варіанти будуть чудовими для будинку за містом, де є власна котельня. Якщо ж є бажання під'єднати техніку до міських тепломереж, то будуть деякі труднощі. Перша проблема пов'язана з надмірно високим тиском у мережі. Потім неприємності можуть виникнути з показниками температури вмісту на виході з завіси. Також будуть труднощі і в службах енергонагляду.

Безшумні електричні моделі поділяються на ще три типи — з металевою трубкою, зі стрічковою нагрівальною деталлю, спіральна. Перший тип трапляється найчастіше, оскільки всередині трубки розташована спіраль і кераміка для нагрівання. Вони довговічні, економічні та порівняно бюджетні, як для домашнього використання.

Моделі зі стрічковим елементом не стали настільки популярними, як перші. Останній же тип перед усіма попередніми варіантами має головну перевагу — швидке нагрівання. Його рекомендується використовувати тільки щодо низьконапірних завіс.

Поради щодо вибору

Вибираючи теплові завіси, рекомендується звернути увагу на відгуки покупців і споживачів. Там можна знайти безліч корисних порад і нюансів від фахівців. Під час огляду та вибору відповідної моделі рекомендується враховувати довжину всього пристрою. Вони бувають від 600 до 2000 мм. Оптимальними вважаються моделі 80-100 см. Важливо обирати таку техніку, щоб вона підходила під ширину прорізу або трохи перевищувала її. У разі більшої відстані краще поділити довжину навпіл і взяти два агрегати.

Потужність також важливий критерій. Він впливає на можливості й ефективність експлуатації приладу. Потужні пристрої не тільки добре захищають від холодного потоку, але ще й нагрівають повітря всередині приміщення. Щоб підібрати ідеальну потужність, рекомендується попередньо зробити розрахунок залежно від квадратури кімнати. Пропорція оптимальний показник така — 1 Кв потужності співвідноситься з 10 м² за висоти стель максимум 3 метри. Однак не варто забувати, що це приблизні показники й точніше підкажуть фахівці з відповідної галузі.

Показати ще