Холодильні шафи — це професійне обладнання, призначається для зберігання продуктів харчування й напоїв, а також для медикаментів та інших речей, які потребують холодного середовища. Його можна нормально експлуатувати без хвилювання про закипання або ламання за температури 40 градусів тепла і відносній вологості, максимум до 80%. Такі показники дають змогу купувати подібну продукцію не тільки для магазинів, закладів громадського харчування, а і для професійної кухні.

Різновиди холодильних шаф

Головна класифікація пов'язана із зовнішнім виглядом товару. За цим критерієм виділяють два типи шаф — закриті та вітрини. Перший тип застосовують для зберігання незначної кількість товарів на складах і в підсобних приміщеннях. Вони виробляються з глухими дверима, щоб холод не виходив із невеликої шафи. Вони бувають з однією секцією, двома, трьома, чотирма або п'ятьма. Для зручності користування в кожній із них можна виставляти певну температуру. Така продукція найчастіше актуальна для закладів із невеликим приміщенням, де потрібно вмістити всі необхідні товари і водночас зберігати продукти окремо.

Продукція другого типу застосовується для презентації продуктів у торговому залі. Такі моделі холодильних шаф можна побачити в будь-якому магазині, а особливо популярні вони стають у літній період. Зазвичай, вони виготовляються зі скляними дверима, щоб було зручно переглядати товар. У них буває динамічний або статичний тип охолодження. У першому випадку температура розподіляється у всьому виробі рівномірно, а також підтримується єдиний показник у разі частого відчиняння дверей. Такі варіанти шафи використовуються часто для напоїв, оскільки відстань між полицями можна змінювати і встановлюватися на потребу споживача.

Виробники придумують безліч приладів для охолодження і збереження продуктів. Вони бувають різних розмірів, об’ємів, видів і призначення. Покупці можуть натрапити на холодильні або морозильні камери. За принципом роботи вони нагадують стаціонарні холодильники. Використовувати їх можна як на невеликих площах, так і на професійній кухні. Застосовуються для збереження продуктів, які швидко псуються, впродовж невеликого терміну. Вони бувають стаціонарними і збірними.

Поради щодо вибору

Якщо порівнювати камеру із шафою, то можна помітити деякі відмінності, і пов'язані вони насамперед з об'ємом. У шафі може поміститися до 800 літрів, а в камері набагато менше. Вони легко встановлюються в торговому залі, використовуються для пива, безалкогольних напоїві продуктів, які швидко псуються. Вони набагато вищі й мають різну цінову політику. Є вітчизняні та зарубіжні виробники, у яких якість і функціонування однакові, а вартість різна.

Вибираючи товар, потрібно чітко розуміти, як і де він буде експлуатуватися. Найкраще питання як вибрати холодильні шафи довірити професіоналам. Якщо покупець вирішив самостійно займатися закупівлею обладнання, то йому потрібно орієнтуватися в деяких моментах.

Рекомендується звернути увагу на товари з алюмінієвим профілем дверей, оскільки він менше піддається пошкодженням механічним чином. Ручка на них може бути з пластику, сталі або комбінована. Варто відразу оцінити їх ергономічність. Для цього можна перевірити зручність захоплення і відкривання, важливі тактильні відчуття. Ручка має поміщатися в долоню й не відволікати покупця на інші елементи.

Варто дивитися й на робочу поверхню. Переважно вона виготовляється зі сталі з полімерною поверхнею або з нержавіючого матеріалу. Найнадійнішими вважаються поверхні саме з другого типу сталі, але внаслідок цього підвищується і вартість усього виробу. На канапі й подіумі можливо розміщувати додаткову рекламу або інформацію.

У пристрої є вентилятор тангенціального або осьового типу. Перший різновид допомагає краще поширювати холодне повітря на невеликій площі. У кожній холодильній шафі можна переміщати полиці так, як вимагає того товар. Чим частіше вони будуть розташовуватися, тим стійкіше товар буде стояти на решітках. Однак цей же показник впливає на зручності витягування товару. Освітлення в обладнанні має бути на вищому рівні, тому бажано відразу перевірити його роботу, навіть під час денного світла.

Показати ще 60 товарів