Компактний однокамерний холодильник — чудове рішення для малогабаритного житла. Його головна особливість — наявність одних дверцят, які одночасно закривають загальне відділення і морозильну камеру. Така конструкція дає змогу скоротити витрати на виробництво та зменшити розмір техніки. Її можна встановити у маленькій кухні та вузькому коридорі. Виробники пропонують вбудовані моделі. Вони розміщуються під стільницею. Такі варіанти непомітні для сторонніх. Під час вибору побутової техніки потрібно враховувати не тільки спосіб встановлення. Значення мають такі характеристики:

 • об’єм — від нього залежить місткість відділень і габарити техніки;
 • наявність і розташування морозильника — від цього чинника також залежить розмір пристрою;
 • система заморожування — крапельна, No Frost;
 • клас енергоспоживання — цей параметр говорить про те, наскільки економно девайс споживає електрику;
 • тип і кількість компресорів — лінійний, інверторний;
 • додаткові функції — вони впливають на ціну.

Основні характеристики однокамерних холодильників

Об’єм загального відділення — до 250 л. Морозильник може вмістити понад 300 л. Ці показники підбираються з огляду на кількість членів сім'ї та їхні потреби. Також треба враховувати площу приміщення і місце встановлення. Зазвичай середня висота побутових моделей становить 1.5-2 м. Глибина — максимум 80 см. Ширина — приблизно 0.5 м. Такі габарити дають можливість підібрати обладнання для приміщення будь-якої площі.

Розмір однокамерного холодильника також залежить від наявності морозильної камери. Моделі з морозильною камерою мають найбільший попит. Вона призначена для тривалого зберігання м'яса, птиці, овочів. Пристрої без морозильної камери менш популярні. Їх частіше купують для готелів. Варіанти без морозилки характеризуються невеликим об'ємом.

Система охолодження — запорука комфортної експлуатації

Під час вибору моделі з морозильною камерою треба враховувати систему охолодження. Від неї залежить зручність використання техніки. Є два різновиди — крапельна і «суха» No Frost. Перший варіант — найбільш звичний. Суть його роботи полягає у русі холодоагенту по контурах. Внаслідок цього на стінках морозильника з'являється полій. Періодично техніку потрібно вимикати і розморожувати. Потім необхідно видалити розталу воду і вимити стінки. На це витрачається чимало часу. No Frost простіший у догляді. Замороження продуктів здійснюється завдяки циркуляції холодного повітря всередині відсіку. Полій не утворюється. Однак продукти можуть обвітритися, тому їх потрібно зберігати у харчовій плівці. Це незначний дискомфорт, який практично не відчувається. Морозильник No Frost також потрібно періодично мити. Але у цьому разі не потрібно чекати, поки розтане лід.

Енергоспоживання і компресор

Побутовий однокамерний холодильник — це пристрій, який працює 24 години на добу 7 днів на тиждень. Тому вкрай важливо вибрати модель з низьким споживанням електрики. Про це свідчать латинські літери. Найменше енергоспоживання має модельний ряд класу А.

Компресор — це серце приладу для охолодження продуктів. Він може бути інверторним і лінійним. Перший варіант швидко охолоджує відділення і вимикається. Коли у ньому підвищується температура, мотор знову вмикається. Цикл повторюється. Інверторний компресор працює постійно. Відповідно, всередині відділень не відбувається перепадів температури.

Холодильне обладнання може оснащуватися одним або двома компресорами. Двокомпресорні варіанти менш популярні через свою високу ціну.

Додаткові можливості і бренд

Агрегати оснащуються цілою низкою корисних опцій. Є можливим купити однокамерний холодильник з льодогенератором і LED-індикацією. Може бути передбачена полиця або підставка для напоїв, маслянка, фільтр для води тощо. Все це впливає на вартість.

Важливе значення має бренд. Популярні марки

 • Атлант;
 • Liebherr;
 • Gorenje;
 • Nord;
 • Vestfrost;
 • Snaige (Снайге);
 • Bosch;
 • Ardesto;
 • Beko.

Під час купівлі необхідно приділити увагу й дизайну. Корпус може бути будь-якого кольору. Класика жанру — білий. Однак він стає менш популярним. Йому на зміну прийшли чорні, червоні, бежеві, помаранчеві та різнокольорові агрегати.

Обрано 746 товарів

Показати ще