Холодильник з одним компресором — це найпоширеніший і, одночасно, найстаріший тип холодильних агрегатів. За своєю суттю, компресор — це пристрій, який витягує холодоагент із випарника і відправляє у конденсатор, де він конденсується у трубках і віддає тепло у довкілля. Після цього фреон очищається у фільтрі й, пройшовши через капілярну трубку, впорскується у випарник, у якому він під низьким тиском поглинає тепло всередині холодильника.

Компресор виконує завдання мотора — насоса, який качає холодильний агент у системі. І саме він є ключовим агрегатом, вартість якого й формує вартість холодильника загалом.

На ринку сьогодні є ряд моделей із двома і навіть із трьома компресорами, однак, більшість виробників масово випускає однокомпресорні лінійки, оскільки такі моделі вважаються найбільш практичними та доступними для споживача.

Особливості конструкції однокомпресорного холодильника

Холодильний агрегат з одним компресором може виготовлятися як в однокамерному компонуванні, так і двокамерному. Лінійний компресор розганяє холодильний агент, який проходить через холодильне, а також морозильне відділення, охолоджуючи їхній об’єм. У разі досягнення необхідного рівня температури компресор переходить у неробочий стан, у такий спосіб заощаджуючи енергію. Є також більш дорогі холодильники з інверторним компресором. Він працює без вимкнень, підтримуючи задану температуру, плавно регулюючи власну потужність.  

Переваги та недоліки

Головне достоїнство моделей із таким мотором — це ціна. Однокомпресорний холодильний апарат коштує в середньому на 30-40% дешевше, ніж аналогічний із двома. Також варто зазначити високий рівень ремонтопридатності таких агрегатів через меншу кількість вузлів, що перебувають постійно у стані роботи.

Також варто уточнити, що однокомпресорні моделі більш поширені на ринку, так що купити холодильник з одним компресором буде набагато простіше, через велику різноманітність дизайнерських рішень і розмірів. Підібрати агрегат для своєї кухні з таким типом двигуна можна практично від будь-якого великого виробника.

Щодо недоліків, то тут можна зазначити трохи більший рівень шуму, порівнюючи з двокомпресорними моделями, а також більша витрата електроенергії. Однак з огляду на той факт, що сучасні норми та стандарти передбачають зменшення витрат електроенергії в межах екологічної політики країн-виробників, різниця практично несуттєва. Щодо рівня шуму, то сучасні технології й використання лінійних схем дали можливість знизити до мінімуму кількість децибел, що видають агрегати впродовж дня.

Відгуки про такі холодильники дають розуміння того, що на сьогодні можна знайти бюджетну та водночас надійну модель з оптимальним набором функцій.

Однокомпресорні агрегати з електромагнітним клапаном

Один із недоліків таких холодильних установок — це необхідність охолоджувати обидві камери, навіть якщо одна з них не вимагає зниження температури. Спеціально для цього була розроблена схема, у якій встановлений спеціальний електромагнітний клапан. Він запобігає потраплянню холодоагенту у камеру, яка потребує охолодження. Основні переваги холодильних установок з електромагнітним клапаном:

Можливість регулювання температури у широкому діапазоні у різних камерах;

  • Економічність, яку можна порівняти з двокомпресорними моделями;
  • Низька вартість;
  • Можливість глибокого заморожування продуктів;
  • Надійність.

Купити новий холодильник з одним компресором можна в інтернет-магазині Розетка. Широкий вибір моделей, різноманітність брендів, зручна фільтрація за параметрами — все це зробить процес вибору приємнішим та набагато простішим.

Обрано 4000 товарів

  • 1
Показати ще