У будь-якій ситуації мийки є невід'ємною частиною інтер'єру й головним девайсом ванної кімнати. Також, цей предмет побуту входить у ранковий ритуал умивання й чищення зубів більшості людей на всій планеті. Асоціюється умивальник безумовно з чистотою, тому і виробляється з відповідних матеріалів — білої кераміки. Хоча деякі прихильники незвичайного можуть вибрати цей предмет особистої гігієни із зовсім іншої, не стандартної колірної гами і матеріалів.

Фактично, свою назву ця сантехніка дістала завдяки схожості з мушлями. Це таке собі заглиблення з отвором для змішувача і водовідводом. У деяких моделях отвору може не бути. Для таких мийок передбачається монтування змішувача або в тумбу, або на стіну. Так само отвір стає непотрібним, коли у ванній уже встановлений загальний поворотний змішувач.

Використовувані матеріали і виробники

Зазвичай виробляють керамічні рукомийники — універсальний варіант у всіх аспектах і ціновій політиці та в дизайнерському питанні. Хоча насправді, є ще пара матеріалів, на які варто звернути увагу.

Камінь на відміну від санфаянса і санпорцеляни вважається міцнішим матеріалом. Останніми роками став досить популярним серед виробників сантехніки, а цінова категорія цілком порівнянна з традиційними моделями.

До вищої цінової категорії можна віднести скляні умивальники. Вони ж найнезвичайніші за дизайном. Найчастіше виготовляються як накладні, тобто вимагають інтеграції зі стільницею чи тумбою.

Найвідомішим і популярним виробником сантехніки для ванни можна назвати Cersanit. Цей виробник надає широкий спектр продукції і відрізняється адекватною ціновою політикою. До більш дорогих, але не менш популярних можна віднести Villeroy & Boch і Fancy Marble. Обидва виробники випускають ультра-нові моделі, а останній як матеріал використовує штучний мармур.

Типи і способи монтажу

За способом монтажу, мийки можна поділити на такі:

  • Врізні в стільницю. Тип, за якого умивальник встановлюється в спеціальний отвір у стільниці або тумбі, так, що поверхня стільниці ніби перекриває чашу мийки. Зазвичай, такий тип не має отвору для змішувача.
  • Врізні під стільницю. Монтується схожим способом із попереднім типом, але тільки тепер краї чаші накривають стільницю. Більшість моделей мають отвір для змішувача.
  • Накладні. Тип сантехнічної продукції, яка кладеться на інші поверхні: шафки, тумби, стільниці.
  • Підвісні. Ці умивальники кріпляться до стіни гайками. Часто доповнюють п'єдесталом або напів-п'єдесталом, який приховує сифон.
  • Підвісні на кронштейни. Відповідно цей тип кріпиться до стіни кронштейнами.

Потрібно додати, що є і кутові чаші для різного монтажу на стику стін.

Тип кріплення ніяк не залежить від форми чаші та навпаки. Так що вибір наданий величезний: круглі, овальні, прямокутні, квадратні, асиметричні ліві чи праві, а також умивальники неправильної форми.

Як вибрати мийку у ванну?

Перше, що Вам потрібно, це зрозуміти, якого розміру ви хочете умивальник. Найпопулярнішими моделями є чаші завширшки від 40 до 70 сантиметрів. Тобто середня ширина звичайного рукомийника становить 55см. Ті, що завширшки менш ніж 40 сантиметрів, більше підходять для експлуатації в громадських місцях, оскільки вдома така мийка буде не зручна у використанні.

 Далі зверніть увагу на глибину. Вона так само має значення. Умивальники з малою глибиною мають тенденцію до розбризкування води, чим можуть нашкодити або зіпсувати настрій змоклим одягом. Оптимальною глибиною вважають від 30 до 60 сантиметрів. Тут потрібно, звісно ж,враховувати і висоту розміщення мийки, щодо свого зросту.

Не варто забувати про наявність переливу — дуже важливу деталь, яка зможе вберегти власника від затоплення. У деяких моделях її немає через особливості форми й конструкції чаші.

Важливо враховувати розташування змішувача щодо умивальника. Від цього залежить, чи потрібен отвір в умивальнику.

Показати ще 60 товарів