Опалення — це одна з найважливіших комунікаційних систем у будь-якому приміщенні. Від неї залежить як рівень комфорту в приміщенні, так і термін експлуатації самого будинку. Система опалення вимагає грамотного розрахунку під час проєктування, а також підбору тільки найякісніших матеріалів і конструкцій для монтажу. Однією з таких конструкцій є радіатор — безпосередньо встановлюється в кімнатах та інших приміщеннях будівлі. Теплоносій, що подається трубами, доходить до радіатора, завдяки особливостям його конструкції передає тепло навколишньому повітрю. Так, батареї водяного опалення дають нагоду підтримувати стабільний мікроклімат у приміщенні навіть за найлютіших морозів.

N

Однак, варто враховувати, що далеко не всі батареї опалення підійдуть для приватного будинку або, навпаки — для монтажу у квартирі у висотці. Кожен із типів має ті чи інші характеристиками, які роблять його кращим для встановлення за тих чи інших умов.

N

Типи радіаторів опалення в каталозі ROZETKA

N

За зовнішнім виглядом можна класифікувати радіатори в такий спосіб:

N
 • панельні . Радіатор є суцільнолитою або звареною панеллю з прокладеними в ній каналами для теплоносія. Такі панелі мають прекрасний вигляд у будь-якому дизайнерському рішенні, мають високу тепловидатність та додатково обігрівають повітря за допомогою конвекції. Залежно від типу конструкції, кількості нагрівальних елементів і ребер панельні радіатори ділять на типи: тип 10; тип 11; тип 20; тип 33 тощо.
 • секційні . Набірні радіатори, що складаються з декількох секцій. Зручні в експлуатації, оскільки в разі потреби можна додатково наростити або зменшити кількість секцій. Також можуть похвалитися розмаїттям форм, розмірів і типів матеріалів, які використовуються для виробництва.
 • трубчасті . Це зварні конструкції, що складаються з труб різного діаметру. Ідеально підходять для встановлення в службових приміщеннях, а також часто використовуються як частина авторської дизайнерської концепції.
 • N
N

За матеріалом виготовлення радіатори бувають:

N
 • чавунні . Їх легко впізнати, оскільки вони встановлювалися у всіх радянських будинках і квартирах. Класичні «гармошки» з чавуну в той час були єдиним доступним варіантом для квартири. Водночас у сучасному світі також багато хто воліє чавунні батареї, адже чавун не схильний до корозії, довго зберігає тепло, а також може витримувати сильні перепади тиску та гідроудари. Стандартна батарея з чавуну здатна працювати за рівня тиску до 30 атмосфер. Але є в них і огріхи. Насамперед — це велика маса та, як наслідок, складності під час монтажу. Також варто зазначити, що завдяки низькій теплопровідності, чавунні радіатори ефективніші за стабільної температури від 70 градусів. За нижчої температури опалювальний прилад дуже довго нагріватиметься й менше віддаватиме тепла. Це робить такі радіатори досить дорогими для встановлення в приватних домоволодіннях, оскільки для будинку з автономною системою, часто, досить куди меншої температури теплоносія для системи. Щодо зовнішнього вигляду, то часи «гармошок» давно пішли в минуле. Сьогодні виробники пропонують найрізноманітніші дизайнерські рішення. Чавунні радіатори постачаються в різних кольорах, з декоративною різьбою на корпусі, а також у різних розмірах. Водночас, на відміну від радянських варіантів, можна сьогодні знайти не тільки настінні батареї, які кріпляться до стіни за допомогою кронштейнів, а й підлогові варіанти.
 • алюмінієві . Алюмінієві радіатори мають привабливий зовнішній вигляд, добре себе показують в експлуатації, а також їхня ціна вважається досить демократичною. У складі алюмінієвих радіаторів, найчастіше, використовуються кремнієві сплави для поліпшення їхніх характеристик. Водночас використання дюралюмінію або силуміну знижують вартість готового виробу. Основою алюмінієвого радіатора слугує горизонтальний канал, який формується під час приєднання секцій. Кожна секція також обладнується вертикальним каналом. Цей вузький канал обладнується декількома «ребрами», які й передають енергію теплоносія та віддають її як тепло в навколишній простір. В інтернет-магазині ROZETKA представлений широкий вибір моделей алюмінієвих радіаторів. Можна підібрати недорогий варіант, який ідеально впишеться в наявний дизайн, а також непогано водночас заощадити. Основними перевагами алюмінієвих радіаторів можна назвати високу тепловидатність, малу вагу, стійкість до корозії, можливість «нарощувати» розмір через додавання нових секцій. Також варто зазначити, що ціна за секцію досить демократична. З огріхів варто зазначити чутливість до гідроударів і перепадів тиску. Це робить алюмінієві радіатори прекрасним варіантом для автономних систем, однак, досить спірним рішенням для централізованих.
 • сталеві . Сталеві радіатори також дуже популярні на ринку опалювальних батарей. Запорукою їхньої популярності стала невисока вартість, а також високі експлуатаційні характеристики. Як і алюмінієві радіатори, сталеві вельми чутливі до гідроударів у мережі, отже, основне поле для їхньої експлуатації — це приватні будинки з автономною системою опалення. Однак завдяки особливостям їхньої конструкції, вони мають високу тепловидатність, швидко нагрівають повітря в приміщенні, легко монтуються, а також можуть похвалитися довгим терміном експлуатації за дотримання низки правил. В основі сталевого радіатора лежить сталева труба з теплоносієм, або ж нагрівальна панель із каналами для теплоносія, до якої примикає конвекторне оребрення. Тепловидатність у панельного радіатора здійснюється через решітку у верхній частині, а також через самі панелі. Завдяки такій простій конструкції, радіатори такого типу коштують порівняно недорого, а простота конструкції дає змогу застосовувати різні дизайнерські рішення. Сталевий радіатор можна встановити вертикально, горизонтально, а також під кутом, залежно від загального дизайнерського концепту. Окреме перевага — можливість встановити регулятор температури, що дасть нагоду істотно заощадити, знижуючи рівень подання теплоносія за теплої погоди. З ґанджів сталевих радіаторів можна зазначити низький рівень опору корозії. Термін їхньої експлуатації рідко перевищує 10-15 років. Також необхідно пам'ятати про високу чутливість до перепадів тиску та гідроударів у мережі.
 • біметалеві . Оптимальне співвідношення ціни та якості все ж притаманне третьому типу — біметалевим радіаторам. Вони об'єднують у собі переваги алюмінієвих і сталевих, а також надійніші та довговічніші за них. Конструктивно такі батареї складаються з алюмінію (зовнішній шар) і сплаву міді та сталі (внутрішній шар). Ця конструкція дає змогу істотно підвищити допустимий рівень тиску в мережі, а також поліпшити тепловидатність та підвищити стійкість до корозії. Кімнатні біметалеві радіатори можуть похвалитися терміном експлуатації до 25 років і більше за дотримання правил експлуатації. Біметалеві радіатори не вимогливі до теплоносія. Вони можуть із легкістю «нарощуватися» завдяки додаванню нових секцій. Це робить їх дуже зручними для проєктування будь-якої системи опалення, як у квартирі, так і в приватному будинку. Вони стійкі до гідроударів і підвищеного тиску в системі, здатні працювати за 40 атм. Про біметалеві радіатори також можна сказати, що вони вважаються одними з найпрактичніших. Добра тепловидатність дає змогу їм швидко нагріватися, мала вага дає змогу провести швидкий монтаж, а стильний зовнішній вигляд радіаторів і широкий вибір розмірів дає змогу підібрати саме ту модель, яка максимально органічно вписуватиметься в дизайн інтер'єру. Також варто зазначити, що провести ремонт біметалевого радіатора дуже просто. Досить прибрати пошкоджену секцію й замінити її на нову.
 • N
N

Окремо варто звернути увагу на такий параметр, як підведення води:

N
 • бічне . Такий спосіб подання часто використовується в приватних будинках, де одна труба опалення забезпечує подання теплоносія по всьому контуру. Радіатори, призначені для монтажу в таких системах, мають бічний тип під’єднання зі спеціальним підведенням.
 • Нижнє . Нижнє подання теплоносія — характерний для висотних будинків спосіб забезпечення квартир теплом. Низка радіаторів випускається зі спеціальними нижніми підведеннями, які приєднуються до труб центрального опалення.
 • N
N

Кожен виробник, представлений в інтернет-магазині ROZETKA, пропонує низку моделей із тим або іншим типом під’єднання, отже, знайти потрібний радіатор не важко в тому разі, якщо проводиться ремонт або монтаж системи опалення в будинку або квартирі.

N

Грамотний вибір радіаторів опалення

N

Вибираючи нові радіатори, варто звернути увагу на низку параметрів, від яких залежатиме термін експлуатації й ефективність їхньої роботи:

N
 • Робочий тиск Показник зазвичай прописується в характеристиках виробу й безпосередньо впливає на те, де конкретно цей радіатор може бути встановлений. Чим вищий цей показник, тим менша ймовірність ламання пристрою внаслідок перепаду або гідроудару, які бувають досить часто в системах централізованого опалення;
 • кількість секцій (Актуально для багатосекційних радіаторів). Їхня кількість безпосередньо залежить від площі приміщення, у якому планується встановлення приладу. Також тут актуальний такий параметр, як міжвісна відстань.
 • потужність — безпосередньо впливає на термін експлуатації. З огляду на той факт, що взимку бувають сильні заморозки, що призводить до підвищення температури теплоносія в системі, то варто віддати перевагу радіаторам із максимально можливою робочою температурою, в такий спосіб убезпечивши себе від ризику ламання.
 • товщина стінок . Завдяки невисокій якості теплоносія, що подається комунальними службами, стінки батарей зношуються швидше, отже, варто врахувати цей момент під час вибору.
 • Габарити — важливий параметр для монтажу. Так, чавунний радіатор навряд чи до снаги буде встановити самостійно, а біметалевий або алюмінієвий радіатор легко встановлюється одним фахівцем. Також варто зазначити, що радіатори маленької висоти куди простіше монтувати
 • Дизайн . В асортименті інтернет-магазину ROZETKA можна знайти вироби таких кольорів:
  • Білий
  • Чорний
  • Сірий
  • Інші кольори та відтінки.
 • N
N

Купити радіатори опалення з доставкою можна в інтернет-магазині ROZETKA. Для цього потрібно всього лише вибрати відповідну модель, вказати адресу та радіатор буде доставлений якнайшвидше. Допоможуть визначитися з моделлю відгуки реальних покупців, які можна знайти на сторінці кожної позиції.

Показати ще