Що таке пульсоксиметри

Останнім часом дедалі актуальніші портативні пульсоксиметри — мобільна версія стаціонарного обладнання. Пристрої створені для особистого використання, мають компактні розміри та схожі на прищіпки з екранчиком. Вони дуже зручні, інтуїтивно зрозумілі та прості в експлуатації, функціонують від пари батарейок. Сучасні контрольно-діагностичні медичні прилади допомагають приділяти належну увагу здоров'ю в домашніх умовах і на роботі, щоб своєчасно звернутися до фахівця у разі відхилень від норми. Завдяки ретельній продуманості та вдосконаленим технологіям можна пильно стежити за серцебиттям, а також за тим, наскільки добре кров насичується киснем. Точні цифри визначаються за кілька секунд з допомогою близьких або самостійно.

Кому та навіщо це потрібно

Пристрої, які швидко та легко вимірюють частоту серцевих скорочень і сатурацію (рівень кисню в крові), дуже важливі в справі спостережень за самопочуттям. Вони особливо актуальні в тривожні періоди високої респіраторної захворюваності, даючи змогу вчасно помітити погіршення і вжити заходів. Це зумовлено тим, що численні віруси викликають пневмонію, а вона потім призводить до порушення переходу хімічного елемента з повітря в організм.

Чим раніше виявлено патологічний процес, тим швидше почнеться лікування й буде набагато ефективнішим. Тому вироби не тільки корисні під час епідемій і пандемій. Вони практично незамінні під час хронічних захворювань дихальної системи та серцевої недостатності, широко використовуються спортсменами на тренуваннях. Теоретично рівень сатурації має бути 100%, але на практиці досягає 95-98%, якщо немає жодних патологій. У разі зниження варто повідомити лікаря, оскільки 90% та нижче — серйозна причина для занепокоєння.

Принцип роботи пульсоксиметра

Як заведено, «розумні» девайси показують лише два основні показники — SpO₂ (рівень насичення киснем) і пульс. Вони характеризуються доволі нескладною конструкцією й наявністю трьох ключових складників:

 • джерела світла — датчик направляє промені в певну частину тіла, яку можна наскрізь просвітити;
 • фотодетектора — приймає їх з іншого боку;
 • мікропроцесора — відповідає за підрахунки «вхідних» і «вихідних» променів, аналіз пропущеного світла та переведення у цифри.

Пристрій пропускає через кров, що пульсує, світлові хвилі різної довжини й оцінює колір — чим «червоніший», тим вона насиченіша. Завдяки тому, що фотодетектор уловлює кількість гемоглобіну, зарядженого та розрядженого хімічним елементом, на екран виводиться його відсоткове співвідношення. Також він фіксує секунди між піками пульсації артерії, внаслідок чого підраховуються удари за хвилину.

Від чого залежить точність вимірювання

Похибка в якісного апарата зазвичай не перевищує 1-2%. Отримані значення можуть незначно або істотно знижуватися через різні чинники:

 • некоректне розташування (рекомендований середній палець домінантної руки),
 • недостатня або туга фіксація,
 • зайві рухи та хвилювання,
 • довгі та нарощені нігті,
 • білий, блакитний, бежевий, фіолетовий та інші яскраві лаки,
 • синці та татуювання на кінчиках пальців,
 • холодні руки та низький тиск,
 • занадто освітлене приміщення,
 • дешеві багарейки, які погано працюють.

Перед процедурою потрібно ретельно очистити шкіру та поверхню девайса, не користуватися кремами й іншою косметикою, яка перешкоджає проникненню світла в тканини. Оскільки на роботу також впливає електромагнітне випромінювання, важливо розташуватися далеко від побутових приладів, смартфонів і планшетів.

Різноманітність пульсоксиметрів в інтернет-магазині ROZETKA

На сайті можна вибрати та купити пульсоксиметри в Україні з доставкою в будь-який регіон країни. Надійні українські, а також британські, німецькі, швейцарські та багато інших виробників гарантують якість продукції, що повністю відповідає заявленим вимогам. На вибір запропоновано три різновиди:

 • класичні — найпоширеніші, виконують дві функції;
 • пульсометри — так звані «монітори серцевого ритму», які показують частоту биття серця;
 • пульсотахографи — орієнтовані на всіх, хто веде здоровий спосіб життя, вміє рахувати не тільки пульс, але і, наприклад, пройдену відстань, кроки, витрачені калорії.

За сферою застосування найпопулярнішими є пальцеві типи, які призначені для фіксації на пальці. Рідше виготовляються наручні та схожі на фітнес-браслети з кардіограмою, а також поясні, які забезпечують тривале спостереження за станом. Особливий різновид пульсоксиметрів для новонароджених називається неонатальним, для старших малюків — педіатричним. Загалом усі моделі умовно поділяються на дві великі групи:

 • для дітей —призначені на пальчики завдовжки до 3.5 см і завтовшки не більш ніж 1 см, за умови неправильного встановлення спрацьовує індикація, а за умови бездіяльності - таймер вимкнення;
 • для дорослих — стандартні, повністю відповідають потребам цільової аудиторії.

Під час купівлі варто звернути увагу на низку доповнень, серед яких трапляється обертання показуваної інформації, звуковий індикатор тривоги та заряду батареї. Докладний опис, фото та відгуки допоможуть детально ознайомитися з важливими товарами та знайти пульсоксиметр, який оптимально підійде для конкретного випадку.

Показати ще 60 товарів