У невеликих, але затишних квартирах будуть гарним помічником пенали, заввишки два метри. Водночас їхня ширина не більш ніж 20 сантиметрів і це спасіння для мініатюрних кімнат. У такій шафі можна розмістити будь-які прилади, баночки, пляшечки й особисті речі. Особливо цей пристрій популярний у квартирах із невеликими ванними кімнатами. Досить часто це приміщення робиться компактним, а значить і меблі там мають бути маленькими. Умивальник і душова кабіна або ванна — це особливі атрибути, але як же без шафи. Хоча б який-небудь пенал для ванної, але має бути, щоб заховати порошки, мийні засоби та інші дрібниці.

Різновиди пеналів для ванної

Проблема з невеликими приміщеннями буде вирішена за допомогою малогабаритних меблів. Це ідеальна річ для ванної, але може підходити й для інших кімнат. Вони відрізняються універсальністю і зручністю зберігання речей. Залежно від того, де буде стояти виріб, його можна доповнювати різними поличками з дверцями, що зачиняються, залізними сітками або іншими аксесуарами.

За матеріалами вони бувають також різними. Якщо потрібний варіант для кухні, то найкраще підійдуть класичні моделі, схожі на кухню. Найкраще замовити виріб у того ж виробника, що й була кухня, щоб витримати єдиний стиль. У кімнату для відпочинку можна поставити гарний дерев'яний пенал, що наповнює кімнату природним запахом і завершує будь-який інтер'єр. А ось у ванну найкраще брати традиційний білий або ніжно-блакитний пластиковий варіант. Можна його доповнити ще дзеркалом, щоб вирішити відразу дві проблеми.

Залежно від того, де буде встановлений прилад, його можна заздалегідь зробити з полицями певного розміру та типу. Для вбиральні також роблять моделі зі спеціальним отвором під раковину. Такий варіант підходить для екстрамаленьких приміщень. У них же роблять отвори під невеликі лампочки й багато іншого. Все за бажанням покупця.

За зовнішнім виглядом і розміром пенали для ванної також класифікуються. Виділяють не тільки великий підлоговий варіант, а й маленький. Є кутова модель, що підходить для специфічних приміщень. Вона легко збирається, містка, ергономічна, функціональна, з гарним дизайном.

Популярністю ще користується підвісний варіант. Їхня перевага в максимальному збереженні вільного місця на підлозі. Шафка на стіні буває різного типу — горизонтальна, вертикальна, квадратна, прямокутна, коло тощо. Часто їх доповнюють дзеркалами та іншими аксесуарами на кшталт освітлення.

Поради щодо вибору

Щоб знати, як вибрати відповідний виріб, потрібно чітко орієнтуватися в розмірах приміщення і його стилі. Придивляючись до моделі для ванної, складнощів буде мало, оскільки туди підходять будь-які класичні моделі та не потрібно нічого нового вигадувати, головне, щоб розмір був маленький.

Конструкція й матеріали виробу мають відповідати вимогам, які пов'язані з частими змінами температур, високою вологістю, прямим контактом із водою. Вибираючи дерев'яні моделі, варто чітко розуміти, які різновиди підходять. Для ванної ідеальними будуть вироби з мореного дуба, смолистої модрини та бірманського тику.

Далі бажано подивитися на фурнітуру. У пеналі для ванни всі петлі та розсувні механізми мають бути з корозійностійкого матеріалу або з додатковим нікелевим, хромовим покриттям. Виробники часто роблять пластикове або силіконове ущільнення для запобігання розхитуванню кріплень.

Якщо в шафі відразу встановлений кошик для брудної білизни, то має бути й вентиляція, в іншому випадку буде неприємний запах, цвіль і псування меблів. Під час вибору ще рекомендується враховувати ергономічні показники, щоб усі дверцята та висувні системи працювали та прохід у кімнати був вільним.

Якщо місце в приміщенні дозволяє, то краще брати відразу всі меблі комплектом. Щоб ванна була завершеною стилістично, її потрібно доповнити не тільки пеналом, але й шафою, і комодом. Вибираючи меблі в комплекті, достатньо просто визначитися, що і де буде розміщуватися і якого типу ящики потрібні. В останню чергу рекомендується звертати увагу на дизайн, а ще краще - вибрати класичний білий, актуальний у будь-якому інтер'єрі. 

Показати ще 60 товарів