Вибираючи вбудовану духову шафу для своєї кухні, потрібно враховувати не тільки габарити, об’єм камери та додаткові можливості побутової техніки. Для зручного користування важливим критерієм є й напрямні. Вони бувають трьох видів: стаціонарні, знімні, телескопічні. І сьогодні ми розглянемо всі переваги і, можливо, вади вбудованих духових шаф із телескопічними напрямними.

Вбудована духова шафа з телескопічними напрямними: особливості конструкції

Зовні вбудована духова шафа з телескопічними направляючими нічим не відрізняється від інших моделей. Головна відмінність криється всередині, а саме у висувних полозах.

Телескопічні напрямні це широкі полози з металу, які можуть висуватися за межі духовки. Утримує полози спеціальний каркас, що складається з металевих прутів, розташований на поверхні духової камери. Саме по цих прутах і рухаються полози. Така зручна конструкція дає змогу не лізти вглиб духової камери: досить просто потягнути за край дека, щоб його висунути, і перевірити готовність страви. Саме деко водночас залишається нерухомим, рухаються тільки металеві полози. Телескопічні напрямні рухаються плавно, докладати особливих зусиль не потрібно, не чіпляючи та не пошкоджуючи водночас покриття духової камери. Спереду та ззаду полозів встановлені спеціальні опори, що запобігають переміщенню дека.

Вади телескопічних напрямних

І хоча телескопічні напрямні у вбудованій духовій шафі роблять процес приготування куди зручнішим, у цій конструкції є і свої вади.

По-перше, догляд за духовою камерою. Під час готування жир із їжі потрапляє на каркас і полози, він залипає на прутах і забивається в упорах. Тому, щоб очистити поверхню духової камери, щоразу потрібно знімати всі кріплення напрямних.

По-друге, телескопічні напрямні не здатні витримати занадто високу температуру. Тому, якщо вбудована духова шафа обладнана піролітичною функцією очищення (забруднення спалюються до сажі під впливом високих температур +500 °C), однаково чистити духовку доведеться вручну.

Як правильно вибрати вбудовану духову шафу?

Якщо ви вирішили купити вбудовану духову шафу з телескопічними напрямними, віддавайте перевагу моделям, у яких напрямні уже встановлені. Втім, їх завжди можна підібрати окремо та встановити самостійно.

Вибираючи духову шафу для своєї кухні, дотримуйтеся декількох простих порад:

  • купуючи вбудовану побутову техніку, потрібно враховувати габарити як самого обладнання, так і ніші для вбудовування;
  • вибирайте правильний об’єм камери: для великої родини підійдуть місткі моделі об'ємом від 51 до 60 л і більше, для пари — від 40 до 50 л, для однієї людини — до 39 л;
  • наявність як газових, так і електричних моделей дає змогу підібрати духовку будь-якому користувачеві;
  • залежно від того, які страви ви плануєте готувати, можна купити духову шафу із заданою кількістю програм: до 5, від 6 до 10, понад 10.

На сайті ROZETKA представлені різноманітні моделі від відомих виробників: Bosch, Electrolux, Gorenje, Whirlpool, Hansa, Pyramida, Samsung, Hotpoint Ariston тощо.

Вбудовані духові шафи з телескопічними напрямними

Обрано 786 товарів

Показати ще 60 товарів