У будь-якому домі є змішувачі для ванної кімнати та кухні. Зазвичай, вони різного типу, оскільки у кожному з приміщень має бути зручно проводити певні маніпуляції. Часто для кухні вибирають високий девайс із великою раковиною, щоб було комфортно мити посуд. А у ванну ставиться навпаки компактний варіант, оскільки місця й так не багато, і потрібно раціонально розставляти меблі на кожному сантиметрі.

різновиди змішувачів

Вибір елементів сантехніки досить складний момент, оскільки деталі мають бути якісними, від перевіреної компанії й зі знаком якості. Під час купівлі варто звернути увагу на безліч моментів, а насамперед визначитися з призначенням і типом пристрою. Продукція буває декількох видів за принципом встановлення:

 • врізні;
 • підлогові;
 • настінні;
 • Приховані.

Крани для умивальників і ванн виготовляються з латуні, хрому або пластику. Перші два матеріали стійкіші до корозії й надійніші. Зверху на них наноситься додаткове хромове або нікелеве покриття й емаль. Пластикові моделі належать до бюджетної серії. Повністю з цього матеріалу змішувачів немає, а з нього роблять лише певні деталі. Його часто застосовують для створення душових лійок або ручок.

Основний критерій, за яким поділяють усі сантехнічні прилади — це місце встановлення. За цим показником виокремлюють декілька категорій товару:

 • Змішувачі для раковини. Щоб вдало підібрати виріб такого типу, потрібно знати ширину і глибину раковини. Вода під час роботи крана не має розбризкується. Також потрібно вирішити питання з виливом, а точніше з його типом, що також допомагає визначитися з продукцією.
 • Змішувачі для ванни. У комплекті приладу, крім крана, йде ручний гнучкий шланг і утримувач для душу. Завдяки такій конструкції можна з легкістю перемикати натиск води зі змішувача на душ і назад. Вони характеризуються досить компактними розмірами, надійністю й гарним напором води.
 • Для кухні. Вони мають достатню висоту, щоб мити різний посуд і каструлі. Часто в комплекті з кухонними наборами йдуть диспенсери і крани для питної очищеної води.
 • Змішувачі для біде. Унікальний тип пристрою, що схожий за функціоналом і технічними характеристиками на прилади для раковини. Вони встановлюються на бортику. Відрізнити його можна за наявністю додаткового аератора, використовуваного для зміни напрямку струменя.
 • Набори змішувачів 3 в 1. Це спеціальні роботи, у яких є відразу змішувач і для раковини, і для ванної. У такий спосіб можна вирішити проблему з підбором схожих моделей, і відразу купити продукцію однієї фірми. Подібні варіанти гарні для роботи дизайнерів, створення єдиного стилю в громадських місцях або в готелях.
 • Вилив для змішувача. Його ще називають гусаком, носиком або просто трубою для виливу. Цей пристрій потрібний для того, щоб вода надходила в ємність і не розбризкувалася по навколишніх меблях.
 • Зовнішня частина для змішувача. Це ті кріплення, завдяки яким пристрій утримується на стіні, стелі або підлозі. Вони ж допомагають перемикати воду з гарячою на холодну, і назад, а також перемикати натиск із крана або з душа. Вони бувають декількох типів — одноважельний, двовентильний або електронний. З розвитком технологій кожен тип вдосконалюється і стає кращим

Поради щодо вибору

Під час вибору продукції варто звертати увагу на дрібниці й деталі пристрою. Виріб має бути виготовлений з якісних матеріалів, добре складеним й не ламатися в руках. Особливу увагу варто приділити змішувачам із термостатом. Ці прилади допомагають підтримувати певну температуру на час гігієнічних процедур. Це сучасний варіант сантехніки дає змогу запобігти різким перепадам в температурі або напорі. Вони самі змішують потоки води і швидко реагують на всі зміни.

Завдяки такій додаткової функції можна також вимикати потік води, намилюватися і знову вмикати. Пристрій дасть вам воду тієї температури, яку ви встановили спочатку.

Під час вибору також варто визначитися з дизайном — класичний із важелями або новомодний сенсорний варіант. У кожного типу є переваги й вади, але друга модель відповідає останнім вимогам в технологічній сфері. Він реагує на рух рук під краном і самостійно подає воду.

Показати ще