Помічниця будь-якої господині — кухонна мийка. Без цього атрибута неможливо уявити побут. З її допомогою процес миття посуду стає простішим, легшим і швидшим. Звичайно, у кожного бувають моменти, коли вона вщерть забита брудним посудом. Але досить глибока ємність дає змогу без проблем впоратися з цим нашестям. Коли кухонні мийки ще не були винайдені, люди мили предмети для їжі в тазах. Це було не зовсім гігієнічно. Бруд не зливався в стік, а залишався у ємності. Фактично відбувався обмін брудом. Зараз ринок настільки широкий, що деякі вироби справді стали витвором мистецтва.

Різновиди кухонних мийок

  • Врізна. Найпоширеніший тип. Легко встановлюється, встановлюється безпосередньо в стільницю. Вставляється в кухонний стіл, зроблений із будь-якого матеріалу, чи то дерево, мармур чи багато інших виробів. Перевага товару — висока гігієнічність, міцний матеріал.
  • Під стільницю. Такий виріб впишеться в будь-який інтер'єр. Він не має країв, вирівнюється з поверхнею. Для повної гармонії підбирається в один колір зі стільницею. Модерновий варіант, вибір багатьох дизайнерів і домогосподарок. Бувають із двома чашами.

Матеріали виготовлення мийок

Гранітні вироби на вісімдесят відсотків складаються зі штучного каменю. Витримують будь-яку температуру, хімічні речовини, які використовуються для чищення. Такий матеріал дуже чутливий до жорстких металевих мийних предметів. Вони дряпають поверхню, псуючи естетичний вигляд. Такі моделі часто бувають яскравих кольорів, цікавих відтінків. Це дає змогу підстроїтися під будь-який модний інтер'єр. Покриття досить стійке, не схильне до вигоряння. Подібні кухонні мийки міцні та довговічні. Шорсткий матеріал поглинає водний шум. Не вбирає плями.

Частіше бувають врізні в стільницю. Єдиний недоробок — чимала вартість. Але у разі придбання такого виробу споживач не пошкодує про покупку.

Керамічні ємності виготовляються з фаянсу. Рідко можна на такий товар, виготовлений із порцеляни, структура якого набагато щільніша. Чаші завжди мають досить стильний вигляд. Додають шику будь-якій кухні. Перевагою виробів є стійкість проти будь-яких мийних засобів. Недоробок мийки в тому, що вона тендітна, має велику вагу. Звичайно, вона не виграє у цьому в скляних предметів, але ті використовуються як прикраса.

Переважно у домівках використовуються кухонні мийки з неіржавкої сталі. Вони вже давно мають найбільший попит на побутовому ринку. Мають доступну ціну, широке розмаїття моделей різних розмірів. На сьогодні будь-хто підбере виріб на свій смак. Матеріал не піддається корозії й іншим чинникам. Сталь має пластичну структуру. Коли посуд випадково падає на резервуар, велика ймовірність, що залишиться цілим. До того ж товар легко мити. Для цього не доведеться підбирати особливі хімікати. Для такого різновиду підійдуть навіть найагресивніші засоби. Це не відіб'ється на виробі та вб'є мікроби.

Ще один плюс раковин – вони не мають пір. Завдяки чому навіть найбільш їдкі плями не в'їдаються в неї. У мийку без побоювання можна поставити гарячий посуд, та ще і злити зверху окріп. З усіх різновидів є найпрактичнішими.

Незалежно від сировини, з якої виготовлена чаша, вони бувають таких форм:

  • Симетрична
  • Квадратна
  • Кругла
  • Овальна
  • Прямокутна
  • Трапецієподібна
  • Кутова

Поради щодо вибору

Перед тим, як вибрати кухонну мийку, необхідно розуміти, що вона мусить відповідати всім вимогам користувачів. Треба звернути увагу на кількість чаш, для великої родини відсіків має бути мінімум два. Один буде експлуатуватися для посуду, в інший розмістяться продукти. Якщо дає змогу квадратура приміщення, можна вибрати й три ємності. Буде зручно, якщо на продукції ще будуть додаткові пристосування, наприклад, відсіки для мийного засобу, дошки, сушарки.

Розмір мийки грає важливу роль. Від цього залежить комфортабельне користування. Потрібно врахувати площу кухонної кімнати й агрегату. Якщо площа дає можливість, на кухні можна встановити широку раковину з декількох секцій. Матеріал вибирається залежно від уподобань і фінансового становища покупця. Перед купуванням буде непогано почитати відгуки та поради дизайнерів. Це допоможе зробити правильний вибір.

Показати ще