Особливості матеріалів килимів

Здавна килими були ознакою заможності та статусу. Зараз ціна на цей виріб так само висока, але все ж його можуть дозволити всі верстви населення. Килими виробляють на спеціальних машинах, тому їхня вартість знижується. Цінність моделей ручної роботи набагато вища, але матеріали там часто використовуються якісніше. З основних вад продукції вирізняють — статичну електрику, високу вартість, складність догляду, швидке забруднення.

Переважно вся домашня продукція для підлоги поділяється на кілька категорій товарів — вовняні, шовкові, з віскози, нейлонові та поліестерові. Кожен матеріал має як переваги, так і вади. Моделі з вовни мають еластичність, екологічність, стійкість до механічних пошкоджень. Матеріал нешвидко займається, тому має протипожежні властивості. Він здатний убирати зайву вологу й водночас довго слугує.

Віскоза та шовк міцні, гіпоалергенні, м'які, повітропроникні матеріали. Вони добре тримають форму впродовж багатьох років і дуже м'які. Єдина відмінність у тому, що шовкові килими легкі, а з віскози важкі.

Як альтернатива натуральним матеріалам виробниками використовується синтетичний поліестер. Він м'який, теплий, пухнастий, ідеальний для дитячої кімнати та спальні. Він буває найрізноманітніших форм та видів. Легко очищається, майже не забруднюється й не вигорає від сонячних променів.

Вирізняють кілька форм продукції:

  • Квадратні;
  • Круглі;
  • Овальні;
  • Прямокутні.

Різновиди продукції

Як уже мовилося на початку, вся продукція поділяється на машинну та ручну. Від цього залежить і якість товару, і його довговічність, і вага, і простота експлуатації. За принципом в'язання й структурою ворсу вирізняють петельні, розрізні й безворсі моделі.

Щодо матеріалу потрібно спиратися на особисті переваги, стан здоров'я й тривале розташування продукції. Особливо варто враховувати наявність домашніх тварин, оскільки їхня шерсть буде накопичуватися на килимовому покритті, і видалити забруднення буде більш складно.

Також класифікувати килими можна й за місцем розташування:

  • Килимові доріжки. Це повноцінні комплекти виробу, що розташовуються в передпокої або у всьому будинку. Вони часто мають невеликий ворс і зберігають тепло.
  • Дитячі. Щоб купити таку продукцію потрібно бути впевненим, що в малюка немає алергії на натуральні матеріали, або відразу використовувати шовк або віскозу. Вироби виконуються не в класичних геометричних візерунках, а із зображеннями міст, доріг або полем для гри.
  • Кімнатні. Призначаються для спальні або вітальні. Добре вписуються в будь-який інтер'єр. Мають бути універсальними. Найчастіше на них зображується абстракція, геометрія або вони однотонні.
  • Килимки у ванну. Можна використовувати гумові варіації. У них добре накопичується вода, але підчас використання вони є прохолодними. У ванні найкраще вибирати моделі з коротким або середнім ворсом, щоб вода швидко випаровувалася, але ногам не було холодно.

Добре, якщо кімнати у квартирі розділені природно, і стіни допомагають визначити межі приміщення. У такому разі не обов'язково використовувати килимки на всю площу. Якщо ж квартира або будинок має приміщення типу студії, то часто використовуються візуальний поділ різними килимами. Однак загальна стилістика й колорит килимів зберігається. У відгуках на товари дизайнери, виробники та досвідчені покупці радять ураховувати всі параметри й насамперед добирати вироби, зважаючи на інтер'єр.

Показати ще 60 товарів