Плюси настінного газового котла

Однією з найпопулярніших модифікацій є настінний газовий котел, який обирають і для приватного будинку, і для різних промислових об'єктів. Це результат тривалих інженерних розробок, націлених на зменшення громіздких підлогових конструкцій. Сучасний агрегат вигідно виділяється на їх тлі, перевершує невеликою вагою, компактними розмірами й елегантним зовнішнім виглядом. Завдяки встановленню на стіну він займає мінімум вільного простору та не потребує окремого приміщення, дає економити велику частину житлової площі.

Попри компактність, навісне обладнання не поступається великим аналогам своїми експлуатаційними характеристиками. Крім того, у заводській комплектації зазвичай передбачено все, що потрібно для системи опалення, — від циркуляційного насоса до розширювального бака і датчиків. Наявність у корпусі вбудованих комплектуючих позбавляє додаткового придбання їх. Перед використанням залишається тільки під’єднати подавальну, зворотну лінію та контур санітарного водопостачання, якщо конструкція двоконтурна.

Поширені матеріали

Найважливіший елемент опалювального котла — теплообмінник, який дає змогу передавати тепло від камери згоряння до теплоносія. Від його матеріалу багато в чому залежить як коефіцієнт корисної дії, швидкість нагрівання, так і термін експлуатації. У сучасному виробництві найпопулярнішою є мідь — порівняно легка, не схильна до корозії та накипу, яка має високі теплопередавальні характеристики. Крім неї, широко застосовується сталь, головна перевага якої полягає в прекрасній пластичності. Ця властивість має принципове значення — пряме та постійне полум'я пальника сприяє тепловим напруженням, що призводить до утворення тріщин. Оскільки сталь їм гідно протистоїть і витримує механічні навантаження, теплообмінник залишається цілісним, слугує набагато довше.

Ще один поширений матеріал — алюміній. Завдяки йому агрегати вирізняються меншою вагою і кращою теплопровідністю, високоефективні, надійні та надзвичайно прості в обслуговуванні. Також повсюдно трапляються пристрої з неіржавкої сталі. Їх сильні сторони — у доброму теплопередаванні, малій інертності, високій корозійній стійкості та адаптованості навіть до екстремальних умов експлуатації.

Які настінні газові котли представлені на ROZETKA

В інтернет-магазині можна купити настінний газовий котел від відомого німецького, корейського, чеського, італійського та багатьох інших виробників. Найбільшу популярність має продукція таких брендів:

Завдяки сучасній різноманітності не важко буде знайти відповідне обладнання для будь-якого приміщення або для зовнішнього встановлення. Колір переважно білий, але з різними відтінками. Також трапляються чорні моделі, білі з контрастними чорними вставками й навіть із малюнками. Форма зазвичай класична прямокутна, рідше квадратна. Незалежно від зовнішнього вигляду агрегати поділяються на два різновиди за кількістю контурів:

  • одноконтурні — мають простішу конструкцію і призначені тільки для опалення;
  • двоконтурні — використовуються для опалення і для постачання гарячою водою, складніші конструктивно та різноманітніші у комплектації.

Основну частку представлених пристроїв займають турбовані моделі із закритою камерою згоряння і з коаксіальним димарем. Завдяки продуманій системі димовидалення унеможливлено спалювання кисню з житлового приміщення. За допомогою горизонтального димаря відбувається як забір повітря, так і відведення небезпечних продуктів згоряння. У меншості представлені атмосферні варіанти з відкритою камерою згоряння. Вони дешевші, але повітря для горіння забирається безпосередньо з приміщення, тому потребують його постійного припливу. Крім турбованих і димарних, є бездимарні різновиди — з незалежною системою видалення димових газів. Отже, серед опалювального обладнання можна знайти такі типи:

  • конвекційні — класичний принцип роботи ґрунтується на газовому пальнику, що спалює газ і нагріває теплообмінник із теплоносієм, який циркулює системою і віддає тепло;
  • конденсаційні — вирізняються ускладненим принципом, не потребуючи димаря, акумулюючи тепло конденсату відхідних газів, тому коштують дорожче, але дають змогу зробити обігрівання економнішим і комфортнішим.

Окрему увагу під час вибору настінного газового котла треба приділити площі обігрівання, на яку він розрахований, і тепловій потужності, що розраховується з огляду на опалювані квадратні метри. Ще один важливий момент — керування, яке буває механічним, простішим і дешевим, а також електронним, дуже зручним, яке не потребує постійної участі. Докладний опис товарів допоможе зробити вдалий вибір, у разі потреби завжди готові допомогти кваліфіковані консультанти.

Обрано 2000 товарів

Показати ще 60 товарів