Сьогодні ринок опалювального обладнання насичений різними типами систем опалення, а провідне місце серед них мають турбовані газові котли для опалення приватного будинку та квартири. Офісні приміщення й навіть промислові об'єкти площею понад 200 квадратних метрів — усі ці різновиди нерухомості можуть опалюватися завдяки турбованим газовим системам. Приватні домовласники, в яких є можливість під'єднати газ, також вважають за ліпше турбовані газові котли не тільки з причин ощадливості, але ще й тому, що ці агрегати не потребують для встановлення окремого приміщення.

Як влаштовані турбовані газові котли

У турбокотлів використовується закрита камера згоряння. Повітря використовується вуличне, що забирається із зовнішнього боку вашого будинку. Усі продукти згоряння примусово виводяться за межі опалювального приміщення. Для цього використовується невелика турбіна, через наявність якої подібні котли дістали свою назву.

Двоконтурний або одноконтурний турбований котел?

Який котел використовувати: одноконтурний або двоконтурний — відповідь на це питання залежить від завдань, які ви ставите перед опалювальним приладом.

  • Одноконтурні турбовані газові котли — використовують для опалення приміщень різної площі. Тобто такі котли підігрівають воду тільки для систем опалення. Їх установлюють у тому разі, якщо в будинку є інше джерело гарячої води: центральне водопостачання, електричний бойлер, газова колонка та інші.
  • Двоконтурні турбовані газові котли — мають можливість підігрівати воду як для опалення, так і для побутового споживання. Часто двоконтурні котли мають пріоритет нагрівання. Тобто, коли ви відкриваєте кран з гарячою водою, котел перестає підігрівати воду для радіаторів. Коли ж кран закритий — котел працює для опалення. Також багато експертів звертають увагу на те, що сьогодні на ринку є двоконтурні котли вітчизняного виробництва, в яких технічні особливості конструкції дають змогу діставати гарячу воду тільки під час роботи котла для систем опалення, тобто лише в опалювальний період року.

Переваги турбованих газових котлів

Як ми вже написали вище, турбовані газові котли не потребують окремого приміщення, позаяк використовують герметичну камеру згоряння. Із цієї ж причини вони абсолютно безпечні в разі встановлення в будь-якому приміщенні. Таким котлам не потрібен стандартний вертикальний димар. Турбовані газові котли компактні, а коефіцієнт корисної дії в них може досягати 95%, що дасть змогу істотно заощадити паливо. Також турбовані котли дуже продуктивні — можуть підігрівати до 12-15 літрів гарячої води за хвилину. Турбовані газові котли часто обладнані автоматичними системами керування й датчиками аварійного вимкнення. До вад газових котлів з турбіною зараховують їхню дорожнечу й залежність від електроенергії.

За типом монтажу турбовані газові котли ділять на дві основні групи:

  • Настінний котел — це навісний газовий котел, який вішають на стіну.
  • Підлоговий — монтують на підлозі.

Турбовані газові котли в каталозі ROZETKA

У цьому інтернет-магазині представлені найліпші зразки від вітчизняних і закордонних виробників, серед яких всесвітньовідомі Ariston, Baxi, Beretta, Vaillant, Bosch та інші. Вибираючи газовий котел, варто пам'ятати про площу приміщення, яку опалюватиме агрегат. Є формула, за якою вважають, що для 10 квадратних метрів буде потрібно 1 кВт теплової потужності котла. Деякі експерти радять подвоювати розрахункову потужність, зважаючи на недосконалість наших приміщень з погляду теплоізоляції й енергоефективності. Максимальна теплова потужність побутових турбованих газових котлів може досягати 24 кВт. До речі, для зручності клієнтів на сайті ROZETKA котли розсортовані як за потужністю, так і за площею опалювального приміщення.

Обрано 2000 товарів

Показати ще 60 товарів