Як вибрати кавоварку: ключові моменти

При виборі кавоварки для дому чи кав'ярні потрібно враховувати простоту використання та швидкість приготування напою, бажані смакові якості та варіативність видів кави, експлуатаційні властивості агрегату. Важлива кількість чашок, яку можна зварити в один прийом, а також наявність додаткових функцій для зручності користування кавоваркою.

Кавоварки в каталозі ROZETKA: основні види

Головні переваги автоматичних пристроїв: мінімізація ручної праці та контроль за процесом обробки кавових зерен. Наявність вбудованих програм дозволяє готувати десятки різновидів кави: у чистому вигляді, з додаванням молока, лікерів, сиропів.

Всі моделі, представлені у продажу, можна розділити на кілька основних категорій:

  • Крапельні. Принцип дії заснований на просочуванні крапель конденсату, отриманого від нагрівання води в бойлері, через вузол заварювання з одноразовим/багаторазовим фільтром. Готова кава стікає в знімний скляний глечик. Додатково краплинна кавоварка може мати опцію автовідключення та підігріву, а в деяких моделях навіть передбачено режим відкладеного старту.
  • Капсульні. Процес приготування зводиться до того, щоб залити воду в резервуар, помістити в контейнер порційну капсулу і включити пристрій в мережу. Спеціальні шпильки протикають капсулу, потім через неї проходить гаряча вода - і ароматний напій стікає в чашку. Відпрацьований шлак накопичується в окремому відсіку.
  • Ріжкові. Свою назву отримали через наявність особливого гнізда, ріжка чи холдера, куди закладається мелена кава. Професійні агрегати оснащені вбудованою кавомолкою, опцією автоматичного відключення, капучинатором для збивання молока та іншим функціоналом.
  • Гейзерні. Конструкція складається з трьох частин: нижньої та верхньої чаші для води та, відповідно, готового напою, а також проміжної ємності, куди засипається мелена кава. Під тиском пари вода з нижнього відсіку проходить через фільтр із сировиною, потрапляючи у верхню частину вже у завареному вигляді.

Автоматичні кавоварки: особливості

У кожного типу кофемашин є свої плюси та мінуси. Краплинні прості та безпечні у використанні, кава з резервуара вистачає на 2 чашки, але розраховані вони лише на приготування американо. Натомість ріжкова кавоварка, навпаки, орієнтована виключно на варіння еспресо та кавових напоїв на його основі .

У гейзерних кавоварках можна не лише робити каву, а й заварювати чай, трав'яні настої та відвари. Увімкненому режимі металевий корпус сильно нагрівається, тому є ризик обпектися при необережному використанні.

Яку каву вибрати

Залежно від типу пристрою, можна використовувати три варіанти кави:

  • мелений;
  • зерновий;
  • у капсулах.

Якщо ж говорити про його смакові властивості, то тут включаються зовсім інші оціночні характеристики: сорт, ступінь обсмажування та помел.

Сорт

Культивуються лише два види кавових дерев: арабіка та робуста. Найдорожчим сортом вважається арабіка — м'який, ароматний, фруктовий присмак. Робуста, навпаки, відрізняється різким, гіркуватим присмаком із вираженими горіховими нотками. Така смакова яскравість і гострота пояснюється високим вмістом кофеїну, на відміну від солодкої та ніжної арабіки.

Обсмажування

При температурній обробці кавові зерна змінюють свій хімічний склад, внаслідок чого у смаку з'являються нові відтінки: шоколадні, медові, карамельні тощо. Оптимальною вважається середня обсмажування, характерна для приготування американо. Для еспресо та ристретто з властивим їм маслянистим гіркуватим смаком необхідна сильна обсмажування зерен.

Помел

Це один із найважливіших факторів, що впливають на смак кави. Чим дрібніші частинки, тим швидше проходить процес екстракції ефірних олій, кофеїну та різних органічних сполук при термічній обробці. Для кожного варіанта кавоварки рекомендується використовувати каву певного помелу: тонкого, середнього, середньо грубого.

Чому варто купити кавоварку на сайті ROZETKA

В інтернет-магазині ROZETKA можна придбати кавоварку будь-якого типу, а також отримати кваліфіковану консультацію менеджерів в онлайн-режимі. Товари представлені в широкому ціновому діапазоні, тому підібрати потрібну модель для дому чи кафе буде неважко. Оплата замовлення здійснюється на сайті або при отриманні товару. Можна замовити доставку до точки видачі ROZETKA або на поштове відділення.

Поширені питання та відповіді

Які товари користуються попитом в категорії Кавоварки?

Які є новинки товарів в категорії Кавоварки?

Кавоварки: ціни на ROZETKA

Товар Ціна
Кавоварка капсульна PHILIPS L'OR BARISTA Sublime (LM9012/60) 5499₴
Кавоварка ріжкова RZTK Espresso 2199₴
Кавоварка рожкова DELONGHI EC685.M 6699₴
Кавоварка крапельна RZTK Coffee Break 429₴
Показати ще