Навіщо потрібна шафа для паперів

У будь-якому офісі є металеві шафи для зберігання, які використовують також в архівних установах та інших організаціях, пов'язаних із великим документообігом. Папери, що зберігаються в шухлядах, важливі та потребують тривалого безпечного зберігання. До шаф висувають низку вимог.

З документами завжди працюють люди. Під час пошуку меблів для офісу потрібно враховувати зручність користування. Документи мають бути легкодоступні, щоб діставати та класти на місце їх можна було безпечно та швидко. Ще один чинник — це ретельне зберігання документів. Папери зберігають завжди в рівному стані, без перегинання і складання листів. Вони надійно захищені від сонячних променів і вологи. І ще одна важлива вимога — вся інформація, яка зберігається на папері, має бути захищена від доступу третіх осіб, охочих дізнатися конфіденційну інформацію. На більшості підприємств комерційна таємниця відіграє важливу або визначальну роль у їхній діяльності. Тому таку вимогу не можна ігнорувати.

Опис і функціональність

Конструкція картотечних шаф нескладна. Вони завжди виготовляються з листової сталі. Товщина ж металу та форма самого виробу залежать від їхнього призначення. Діапазон типорозмірів таких конструкція дуже широкий. Простежити його можна на прикладі лише однієї моделі «Практик».

Шухляди для архівів роблять металеві, завтовшки до 1 мм. Вони виходять легкі та прості. Зібрати конструкцію може навіть людина без певної підготовки. Полиці всередині можна регулювати по висоті. Завдяки своїй легкості та простоті такі меблі просто переставляти з місця на місце, компонувати, доповнювати за необхідності.

Для зберігання бухгалтерських паперів і папок шафи роблять із металу завтовшки до 2 мм. Це вже надійніші та масивніші конструкції. Збирають їх за допомогою зварювання, тому розбирати надалі їх проблематично. Меблі для бухгалтерії виробляють із замком і ключами. Вони мають циліндричний пристрій і ключ неможливо витягнути, поки не зачиняться дверцята. Вищим ступенем захисту характеризуються ригельні замки. Під час замикання стрижні ригелі висуваються в основу файлової шафи, вгору та вниз. Відчинити такі двері набагато складніше. В архівних нескладних шухлядах використовують замки з надійністю класу А, а іноді і звичайні поштові системи.

Двері можуть мати не зовсім звичайну форму. Крім звичних способів відкриття, широко використовують принцип «купе», коли відчинити шухляду можна, зрушивши полотно вправо або вліво. Таке рішення заощаджує простір офісу, не заважає людям переміщуватися поруч. Конструкцію з тамбурними дверима можна встановити ззаду стола. Це полегшить і доступ до документів, і оптимізує використовуване місце.

Під час конструювання офісних меблів завжди враховують, що в шухляду має поміститися папка з паперами формату А4. Ця вимога основна, і всі розрахунки ведуть з огляду на параметри стандартного аркуша паперу. Є шухляди для формату А5. За необхідності можна знайти конструкцію для меншого формату паперу, але А4 — це найбільш затребуваний тип. Шухляди пересуваються на телескопічних напрямних. Завдяки цьому їх можна висувати на повну довжину. Додатково середину ще обладнають пристроєм для кріплення підвісних папок. Металеві шафи для зберігання завжди забезпечують антиперекидним пристроєм.

Поради щодо вибору картотечної шафи

Добирати підхожі меблі в офіс завжди потрібно з огляду на розміри приміщення. Потрібно зробити міні-ескіз, щоб бачити розташування предметів заздалегідь. Це дасть змогу не помилитися, як вибрати правильно меблі, розпланувати робочий простір і зробити офіс не тільки зручним, але й затишним.

Якщо планують приватні переставляння в приміщенні, то звернути увагу можна на меблі з коліщатками. Її зручно рухати з місця на місце, і розвантажувати полиці для цього не потрібно. Про зручність тамбурних дверей йшлося вище. Фірмам, які мають намір часто переїжджати, потрібно придбати розбірні конструкції. Файлові шафи швидко та легко збираються і транспортуються.

Ринок пропонує найрізноманітніший зовнішній вигляд меблів для паперів. Колірна гамма від яскравих відтінків до стриманих. Веселі барви зазвичай використовують для фарбування металу, але відгуки свідчать про те, що вони можуть згодом стиратися по кутах і на ребрах. Стійкими вважають порошкові фарби сірих відтінків. Вони вписуються в будь-який інтер'єр, і поверхня слугує довше.