Зволожувачі повітря — необхідний предмет у будинках, квартирах, дитячих кімнатах, адже через зайву сухість знижується імунітет і з'являється алергія. 

Паровий зволожувач повітря — принцип роботи

Найбільш прості в експлуатації традиційні парові зволожувачі повітря. Його роботу можна порівняти з процесом нагрівання у чайнику — зволоження повітря відбувається завдяки випаровуванню рідини та появі пари. Особливість полягає у тому, що нагрівається не вся рідина всередині, а частина, решта залишається холодною. Пристрої випаровують 700 мл рідини за одну годину роботи.

Паровий зволожувач повітря складається з таких частин:

 • Контейнер для рідини.
 • Нагрівальний елемент.
 • Клапан.

Переваги парових зволожувачів:

 • Швидкість зволоження.
 • Безшумність.
 • Автоматичне вимкнення від живлення, якщо у контейнері закінчилася вода.

Використовуються парові зволожувачі повітря для дитячих садків і для великих приміщень. Застосовується в інгаляціях та ароматерапії.

Випускаються моделі з функцією таймера, контролю над вологістю, автоматичною зупинкою роботи, під час повного випаровування.

Воду у паровий зволожувач можна заливати з-під крана. Він вирізняється гігієнічністю й може виконувати функцію інгалятора. 

Коли потрібен зволожувач:

 • Якщо у будинку багато кімнатних рослин. 
 • У разі потреби зволоження й інгаляції.
 • У зимову пору року, коли повітряний простір сухий та подразнює слизові.

Використовуються парові зволожувачі повітря для дитячих садків і для великих приміщень. Застосовуються для ароматерапії, розслаблювальних процедур. Адже приємні запахи цілюще впливають на центральну нервову систему та стан.

Як вибрати паровий зволожувач повітря 

За способом керування вони бувають сенсорними, механічними й електронними.

Механічний спосіб припускає керування й контроль за допомогою поворотного перемикача.

Електронний і сенсорний припускає дисплей та інформацію на ньому про температуру та кількість споживаної води. Відмінність між ними у дизайні та оформленні. В електронних апаратах керування відбувається завдяки кнопкам, у сенсорних — одним дотиком на потрібну клавішу.

Вибираючи агрегат, потрібно звертати увагу на такі параметри:

 • Площа. Парові зволожувачі часто вибираються для приміщень великої площі, але доступні моделі й для середньої. У характеристиках на упаковках приладу вказано, на яку площу призначена його дія.
 • Керування. Може бути механічним, сенсорним або електронним:
  • Механічний спосіб припускає керування й контроль за допомогою поворотного перемикача.
  • Електронний і сенсорний припускає дисплей та інформацію на ньому про температуру та кількість споживаної води. Відмінність між ними у дизайні та оформленні. В електронних апаратах керування відбувається завдяки кнопкам, у сенсорних — одним дотиком на потрібну клавішу.
 • Додаткові функції. У різних моделях можливі функції ароматизації, інгаляції, гігростата. Опція гігростата означає контроль над кількістю рідини. Для ароматизації додається капсула або ефірна олія всередину.
 • Догляд. Вони вимагають очищення й оброблення фільтрів. 

Щоб не помилитися з вибором, рекомендується прочитати відгуки та коментарі щодо роботи конкретного пристрою — така можливість доступна користувачам інтернет-магазину ROZETKA, де можна купити паровий зволожувач повітря з доставкою по Україні.

Як доглядати за паровим зволожувачем повітря?

Проблема використання цих приладів — накип через постійний контакт нагрівального елемента з водою.

Поради щодо догляду:

 • За допомогою харчової соди можна видалити скупчення забруднень невеликого розміру.
 • Для запобігання нальоту та накипу використовуються срібні стрижні, які також потрібно згодом міняти.
 • Для очищення використовуються порошки та щітка з жорстким ворсом.

Пристрій рекомендується чистити для профілактики, процес очищення не займає багато часу та сил. Для цього потрібно:

 1. Вимкнути апарат від мережі та почекати декілька хвилин, щоб він відпочив.
 2. Підготувати мильний розчин зі спеціальним порошком.
 3. За допомогою щітки очистити фільтри від нальоту. Робити це треба акуратно, щоб не подряпати корпус і деталі.
 4. Під теплою водою ретельно промити та змити всі залишки мила з пристрою.
 5. Дати йому висохнути та під’єднати до мережі.

Важливо, щоб рідина не потрапляла в електроніку пристрою. Таке відбувається у разі неповного висихання предмета.

Для запобігання появі накипу виробники рекомендують проводити ретельне миття з розчином оцту. Його потрібно залити всередину та залишити на 60 хвилин. Після чого вилити й промити ємність. Дно приладу очистити щіткою.

Рейтинг найкращих виробників парових зволожувачів

Покупець губиться серед усіх виробників парових апаратів, тому не зайвим буде ознайомитися з рейтингом популярних виробників.

Boneco.Швейцарський виробник, який виготовляє якісну продукцію, яка довго слугує. Оснащує її функціями гігростата й ароматерапії. Вирізняється серед інших такими особливостями:

 • Контроль над подаванням і рівнем вологості.
 • Функція самоочищення за допомогою засобу CalcOff, інша назва декальцинація. Суть полягає у тому, що механізм автоматично очищається від накипу.
 • Наявність ванночки для ароматерапії позбавляє потреби докуповувати деталі для ароматизації.
 • Дисплей з сенсорним керуванням і опція «Auto Dim Function» світловий датчик, за допомогою якого пристрій встановлює яскравість залежно від освітлення.

Philips. Випускає апарати з додатковими можливостями та довгим терміном експлуатації. Моделі вирізняються приємним, універсальним дизайном. Ємність для рідини з середнім об'ємом 4-5 літрів. Філіпс виготовляє пристрої з продуктивністю 500 г води за годину роботи.

Може обробляти площу 70 м². Покупці хвалять комплектувальні та чудове виконання функцій.

Beaba. Французька компанія, яка спеціалізується на зволожувачах для дитячих кімнат. Пристрої не тільки зволожують приміщення, а й дезінфікують його. Резервуар моделей призначений для 2 літрів води, чого повністю достатньо для оброблення дитячої.

Для безпеки у прилади вбудована функція автоматичного вимкнення, коли закінчується рідина. Також є функція розпилення ефірних олій і ароматичних капсул для мами та дитини.

Оброблювана площа 8-15 м. Потрібно відзначити безшумну роботу, що дуже важливо, коли у будинку маленька дитина. Інструмент може працювати в автономному режимі 8 годин.

Повітря — це те, чим дихають люди, і від нього залежить стан здоров'я та самопочуття. Зволожувачі створюються для поліпшення життя й організації свіжого, чистого довкілля — не забувайте про можливості цієї сучасної техніки.

Обрано 234 товари

Показати ще 60 товарів