Вбудована техніка, останнім часом, завойовує ринок дедалі більше. Це не дивно, позаяк акуратні, компактні, і водночас — продуктивні девайси, які можна органічно замаскувати в шафу або декоративною панеллю, мають дуже органічний практичний вигляд в будь-якому дизайнерському рішенні.

Однак не дизайном одним. Сьогодні, кухонні вбудована техніка може дати фору звичайним пристроям у плані функційності. Нерідко, техніка, призначена для встановлення в кухонні меблі, виявляється якщо не продуктивнішою, то вже точно не поступається звичайній. Так, наприклад, вбудовані витяжки можуть похизуватися великою потужністю, якісною фільтрацією, а також габаритами, які дають їм бути змонтованими в невеликі ніші в кухонних навісних шафах.

Особливості та переваги вбудованих витяжок

Перш ніж вибирати витяжку, варто відразу визначитися з типом пристрою. За принципом очищення вони поділяються на:

  • що відводять повітря;
  • що виробляють рециркуляцію повітря.

Перший тип вимагає додаткового монтажу повітровідводу, що призведе до збільшення габаритів. Однак, такі агрегати, хоч і мають не такий показний вигляд, як їхні побратими без цієї конструкції, але можуть похизуватися великою потужністю, тому, встановлюючи витяжку такого типу, можна з упевненістю сказати, що повітря на кухні буде очищене в кілька разів швидше.

Другий тип працює за принципом фільтрації. Завдяки встановленим фільтрам всередині конструкції, а також жировловлювальним решіткам, витяжка такого типу втягує повітря, ретельно його очищає і фільтрує, після чого відправляє назад у приміщення. Такі агрегати будуть набагато компактніші, ніж ті, які обладнуються повітровідводом, однак варто врахувати, що в такому девайсі буде необхідно регулярно замінювати фільтр, що спричинить додаткові витрати.

Як правильно вибрати вбудовану витяжку

Вибираючи витяжку для дому, передусім, поряд із її зовнішніми даними, необхідно звернути увагу на її експлуатаційні характеристики. І першою в ряду найважливіших параметрів стоїть потужність пристрою. Віддаючи перевагу потужним витяжкам, спроможним витягати до 1000 кубічних метрів повітря на годину, можна бути впевненими, що повітря в кухні завжди буде чистим і свіжим, навіть під час смаження. Так само моделі, потужність яких не перевищує 400 кубометрів на годину, навряд чи впораються з нейтралізацією запахів під час приготування їжі та підійдуть, швидше, для встановлення на компактних кухнях, де немає потреби перекачувати такий великий об’єм повітря. Цей параметр також називають площею, що покривається, і у виборі нового пристрою потрібно відштовхуватися від нього насамперед.  

Наступний параметр — це кількість двигунів. В каталозі ROZETKA представлені два типи:

  • з одним двигуном;
  • з двома двигунами.

Перевага перших — низький рівень шуму у роботі, менше енергоспоживання. Основна перевага другого типу — швидке очищення повітря в приміщенні. Однак, варто зазначити, що на ринку зараз можна знайти велику кількість пристроїв, робота яких практично безшумна.

За типом конструкції, вбудовні витяжки поділяються на такі типи:

  • Висувна — компактний і органічний пристрій. Ключова особливість таких витяжок — розширення робочої поверхні завдяки слайдерному жиропоглинальному фільтру та решітці;
  • Повновбудована — рішення для кухонь великих розмірів. Вони менш схильні до зламання і, найчастіше, мають більшу потужність, ніж представниці першого типу, проте займають набагато більше місця на кухні.м

У виборі також необхідно відштовхуватися від такого параметра, як ширина робочої поверхні витяжки. Одне з головних правил — це те, що вона має бути більшою за ширину варильної поверхні або духовки, розташованої під нею. Це важливо, тому що в іншому разі, жир, гар та інші дрібні частинки, що засмічують повітря, будуть розлітатися й не потрапляти в повітряний потік, що виводиться у повітровідвід або фільтрується пристроєм.

В інтернет-магазині Розетка можна вибрати один із декількох розмірів. Так, наприклад, можна придбати компактну витяжку для кухні, завширшки лише 50 см. Вона легко поміститься в шафу, буде органічно вписуватися в будь-який інтер'єр і практично непомітна. Однак потрібно врахувати, що і потужність такого пристрою буде досить невисокою. Витяжки середніх габаритів — 60 см, вважаються "золотим стандартом". Вони досить потужні, широкі, щоб охопити всю площу варильної поверхні й водночас — не захаращують простір. Широкі витяжки 80 см представлені на ринку не дуже широко, позаяк вони дуже специфічні. Такі пристрої дають змогу перекачувати велику кількість повітря, охоплюють велику площу варильної поверхні. Однак, вибираючи таку вбудовану витяжку варто пам'ятати, що чим більша потужність — тим більше й енергоспоживання. І, нарешті, повноцінні витяжки без висувної панелі із поверхнею завширшки 90 см вибирають, переважно, для встановлення над варильними поверхнями на 5 конфорок. Такі агрегати чудово підійдуть для роботи на великих кухнях, але їхня експлуатація буде пов'язана з досить великими витратами на електроенергію.

Ще один момент, на який варто звернути увагу у виборі — це додаткові функції. У деяких моделях, пропонується додаткова фільтрація, до вже встановлених вугільних фільтрів. Багато моделей можуть похизуватися наявністю декількох режимів роботи: малопотужний — тихий режим, який необхідний для очищення повітря в поточному режимі й більш енерговитратний режим, у якому агрегат витягує великі об’єми повітря, наприклад під час смаження м'яса, риби або приготування інших страв.

Розглядаючи варіанти, також необхідно відштовхуватися від кольору, який органічно впишеться в дизайнерське рішення. Варто пам'ятати, що сірі, чорні, коричневі та бронзові моделі будуть менш схильні до забруднення, однак у разі своєчасного догляду, агрегат довго зберігатиме охайний і акуратний вигляд. Так само білі або бежеві витяжки можуть послугувати акцентом в інтер'єрі. Така вбудована витяжка на кухні стане справжньою окрасою і привабливим елементом дизайну в стилі хай-тек.  

Купити витяжку, вбудовану в шафу, й інші побутові прилади можна в інтернет-магазині Розетка за привабливими цінами. У наявності завжди можна знайти різні моделі від провідних виробників вбудованої техніки: Elica, Faber, Gorenje, Best та інших брендів. На сторінках моделей завжди можна знайти відгуки від покупців, де вони діляться досвідом експлуатації. Придбати будь-яку з них можна прямо зараз. Для цього необхідно замовити вподобану модель і її якнайшвидше доставлять за вказаною адресою.

Обрано 1266 товарів

Показати ще 60 товарів