Рециркуляційні витяжки — це різновид техніки для видалення забрудненого повітря з приміщень, яка істотно відрізняється від традиційних витяжок

Принцип роботи рециркуляційних витяжок

Рециркуляційна витяжка, розміщена над варильною поверхнею, духовкою або над будь-якою іншою робочою кухонною зоною, затягує забруднене повітря, а потім під тиском пропускає його через спеціальну очисну систему. Очищене повітря надходить назад у приміщення через спеціальну решітку, розміщену переважно в задній частині корпусу.

Очищення відбувається у дві стадії. На першій повітря проходить грубе очищення, залишаючи на тонкій сітці різні дрібні фракції пилу, сажі та жиру. Наступний етап — тонке очищення. Проходячи через спеціальний картридж, потік втрачає неприємний запах і залишки дрібних частинок, що пройшли перший етап. Потім повітря повертається назад у приміщення. Картридж тонкого очищення — це спеціальний вугільний фільтр. Його потрібно періодично міняти на новий, позаяк він засмічується й у найближчій перспективі може вийти так, що повітря не діставатиме належного очищення, і ефект буде найменшим або його не буде зовсім.

Різновиди та типи рециркуляційних витяжок

Сьогодні є велика кількість різних типів витяжок для кухні. Основна класифікація — за формою. На ринку виділяють такі типи:

 • Купольна — витяжка, виготовлена у формі купола, у нижній частині якого встановлені решітки для затягування повітря, а в самому корпусі — фільтри для очищення;
 • Телескопічна — компактний пристрій з висувною решіткою для всмоктування забрудненого повітря;
 • Декоративна — найчастіше — кутова витяжка без повітроводу, яка також потребує небагато місця завдяки особливостям похилої конструкції й обладнується решіткою для забору повітря, прихованою декоративними панелями;
 • Вбудована — витяжка призначена для вбудовування в спеціальну шафу або змонтовані для цих цілей меблі;
 • Острівна — установлюють над кухонними робочими поверхнями, віддаленими від стін.

Головні переваги рециркуляційних витяжок

Єдина вада — витяжка рециркуляційного типу не сприяє появі кисню в приміщенні, оскільки використовує вже відпрацьоване повітря. Саме тому під час роботи не варто забувати періодично провітрювати кухню, щоб дістати порцію свіжого повітря ззовні.

Що стосується переваг, то тут відразу варто зауважити той факт, що ціни рециркуляційних витяжок демократичніші, ніж звичайних пристроїв з відведення повітря. Це зумовлено тим, що їхня потужність набагато нижча, а також вони не потребують наявності окремого виведення у вентиляцію.

Також варто зазначити такі переваги:

 • Низькі навантаження і як наслідок — збільшений ресурс роботи.
 • Компактність, що дає змогу встановити агрегат навіть на найменшій кухні, позаяк ширина пристрою рідко коли перевищує 60 см.
 • Легкість монтажу.
 • Можливість очищення навіть у разі засміченої централізованої вентиляції.
 • Без зворотного тягу.

Що стосується вад рециркуляційних витяжок, то вона, мабуть, одна — потреба регулярної заміни фільтрів, однак на тлі потреби періодичного чищення вентиляції, а також самої витяжки, що працює за класичною схемою, — ця вада не така й істотна, як може видатися.

Різновиди фільтрів

Що стосується грубого очищення, на вибір пропонуються решітки з нержавійки або алюмінію. Варто зазначити, що другий тип потребує ручного миття, щоб уникнути окиснення.

Для тонкого очищення є три різновиди фільтрів:

 • Вугільні — найпопулярніші на ринку й водночас можуть похвалитися високим ступенем глибокого очищення від забруднень;
 • Акрилові — багаторазові фільтри, виготовлені з тонких волокон, які в разі дбайливого прання можуть бути використані повторно;
 • Одноразові паперові або флізелінові — доступні, однак недовговічні моделі.

Грамотний вибір рециркуляційних витяжок

Вибираючи новий агрегат на кухню, потрібно врахувати низку параметрів.

Перший — габарити. Ширина поверхні має бути трохи більшою за розміри варильної поверхні, щоб була можливість вловлювати все забруднене повітря.

Наступний параметр — потужність. В інструкції до кожної моделі є інформація, яка площа приміщення відповідає потужності вибраного агрегату.

Рівень шуму під час роботи — важливий параметр, який також варто враховувати. Рекомендовано вибирати моделі, що видають до 50 дБ.

Ну й наостанок — варто виділити низку потрібних додаткових опцій, як-от сенсорне керування, наявність автоматики або навіть можливість керувати агрегатом на відстані. Про те, наскільки корисні ті або інші опції, можна дізнатися, почитавши відгуки покупців на сторінках товарів в інтернет-магазині ROZETKA. Будь-яку вподобану модель можна купити за низькою ціною зі швидкою доставкою на вказану адресу.

Рециркуляційні витяжки для кухні

Обрано 4000 товарів

Показати ще