Д Душ — це обов'язкова частина дня, і рано чи пізно доведеться вибирати душові гарнітури для додання цьому процесу максимального комфорту. Перша основна риса — це тримач із можливістю поворотів і регулювання кута налаштування лійки. Правильно підібране обладнання відповідає за стан загальної системи й роботи без поломок. У повний комплект входять утримувач на штанзі, але його можна кріпити й гачком, одні з комплектуючих — лійка з якісним функціоналом і гнучкий шланг.

Коротко про комплект душових гарнітур

Шланг — це гнучка трубка, що з'єднує лійку зі змішувачем, її називають ще сполучною ланкою всієї системи. У середньому мають довжину 1,5 м і виготовляються з різних матеріалів. Часто це гумовий шланг у металевому обробленні. Нещодавно стало популярним робити його із силікону, який ліпше витримує тиск високою температурою, приблизно в 70-80 градусів. Лійка — це колба з металу, призначається для розпилення води. Штанга кріпиться зверху і знизу до стіни й підбирається в співвідношенні до зросту того, для кого вона спочатку призначається. Якщо, наприклад, у душ ходять не тільки дорослі, а й діти, найкраще вибрати штангу з можливістю регулювання по всій довжині.

Важливим є питання про змішувачі. Їх підбирають з аналогічним функціоналом:

  1. Для ванни
  2. Для душа
  3. Для раковини

Функціонує поняття «душовий набір», у нього входить змішувач разом із душовим гарнітуром. Найчастіше вони продаються окремо для більшої зручності та самостійної комплектації. Також, штанга для душа передбачає встановлення мильниць і підставок, для більшого комфорту в експлуатації й економії місця.

Зручність в експлуатації

Особливістю всієї системи є те, що користувач не прив'язаний до одного певного бренду, адже роз'єми для з'єднання комплектуючих у кожної моделі ідентичні й універсальні. Точно також не стане проблемою, якщо один з елементів пошкодиться або перестане працювати з якихось причин. Замінити його завжди можна, навіть якщо в продажу не буде такої ж марки продукту, як був до цього.

Реалізуються душові гарнітури з тропічним душем, часто вони встановлюються паралельно. Це душ із великим охопленням площі з якої ллється вода, як краплі дощу. Тобто, звичайна лійка розташована нижче, а тропічний вид розміщений вище. Вся ця конструкція прикріплена на штанзі. Ці два види душа підходять як для ванни, так і для вузької кабінки.

Виробники пропонують також великий вибір додаткових функцій. Крім можливості встановити мильниці, гачки й полички, є варіант встановити приховану гарнітуру, але з одним нюансом — цей процес проводиться тільки на першій стадії ремонту. Але якщо йдеться про встановлення фурнітури на зовнішній стороні стіни, особливих проблем це не завдасть.

Питання вибору

Для того, щоб відповісти на запитання, як вибрати агрегат, потрібно визначитися з тим, що саме потрібно і, що собою являє та чи інша конструкція. Вибір буває складним, адже види гарнітур різноманітні. Наприклад, бувають пристрої без змішувача, тобто, вони слугують певним доповненням до вже наявного змішувача. Можливий варіант вибору обладнання без верхнього душу, часто це називають економним варіантом. Наявність верхнього душа має на увазі саме тропічний душ.

Також варто враховувати під час огляду моделей душову систему з термостатом, корисну для сімей, де є маленькі діти. Це можливість задати перед включенням душа, певну температуру води. Такі крани мають один важіль для включення з мінімальною можливістю його повороту, адже температура вказується на окремій панелі.

Якщо брати до уваги відгуки користувачів, то важливим моментом у виборі цієї продукції є зручність, функціональність, надійність, зовнішній вигляд, можливість гармонійного поєднання із загальним інтер'єром і, звісно ж, ціна. Техніка GROHE, наприклад, надає вибір моделей із силіконовим кільцем, що мають ударостійкий ефект. Перелік функцій цього бренду свідчить про одну особливість продукції під назвою «душові гарнітури»: можливість вибудувати струмінь потоку води, залежно від цілей процесу: вранці, щоб підбадьоритися; ввечері, щоб розслабитися.

Показати ще