На ринку чалдові кавомашини з'явилися не так давно, але вже встигли стати популярними серед кавоманів. І це не дивно! З таким пристроєм приготувати якісну ароматну каву зможе будь-яка людина, а не тільки професійний бариста.

Принцип роботи чалдової кавомашини

Чалдова кавомашина працює за принципом простої рожкової кавоварки. Головна відмітність — конструкція фільтр-ріжка. У чалдових моделях він плоский і широкий, що дає змогу поміщати в нього таблетку з кавою. Принцип роботи полягає в такому: вода нагрівається й завдяки тиску проходить через портафільтр, у якому розміщений пакетик з кавою. На виході — одна порція еспресо. Після вживання упаковка з-під кави утилізується. Така система дає змогу приготувати напій за кілька хвилин, а також бариста позбувається нескінченного чищення ріжка.

І якщо з конструкцією і принципом роботи кавомашини все зрозуміло, то що ж таке чалди?

Чалда — це порційний фільтр-пакет спресованої меленої кави вагою від 7 г до 9 г. Зовні він схожий на круглі чайні пакетики. Щоб кава не зіпсувалася й не втратила свої смакові якості, чалди упаковують у спеціальний фольгований папір, наповнений інертним газом (азотом).

Одним із популярних типів чалд є ESE (Easy Serving Espresso, що в перекладі означає Просто Приготований Еспресо). Товщина фільтр-пакета становить 10 мм, діаметр варіюється від 44 мм до 61 мм. Одна упаковка чалдової кави комплектується 18-48 пакетиками. Чалди потрібно підбирати під модель кавомашини.

Переваги та вади чалдових кавомашин

До переваг чалдових машин належать:

  • Висока якість напою — завдяки тому, що кавова таблетка (чалда) добре спресована, на виході ви гарантовано отримаєте насичену й ароматну каву;
  • Легкість у приготуванні — кавомашина працює на готових порційних кавових таблетках; потрібно просто помістити чалду в ріжок і вибрати потрібні параметри для приготування;
  • Простота обслуговування — обладнання не потрібно регулярно чистити, досить просто утилізувати використану чалду;
  • Ціна — невисока вартість чалдових кавомашин, як порівняти з професійними еспресо-машинами.

Однак попри низку переваг, обладнання має й суттєву ваду — висока ціна чалд.

Завдяки своїй простоті в роботі та невибагливості в обслуговуванні чалдові кавомашини підходять не тільки для кав'ярень, а й для офісів і домашнього використання.

Купити чалдову кавомашину можна онлайн на сайті інтернет-магазину ROZETKA™ або телефоном. У каталозі представлена тільки якісна продукція відомих світових брендів:

  • Delonghi
  • Ariete
  • Gaggia та інші.
Показати ще 60 товарів