Що собою являє ріжкова кавоварка

Особливий успіх має ріжкова кавоварка, займаючи одне з провідних місць за своєю популярністю та обсягами продажів. Це втілення мрії істинного кавомана, вибір №1 всіх тих, для кого чашка свіжої кави — не просто спосіб збадьоритися, а справжній ритуал. Спеціальна техніка дає змогу насолоджуватися процесом приготування, вручну керуючи, настроюючи параметри й експериментуючи. А результат її роботи приємно вражає навіть найдосвідченіших поціновувачів — кава виходить без втрати якості, смаку та аромату.

Конструктивно ріжковий кавовий апарат складається з комплексу внутрішніх елементів, які зібрані в практичному корпусі, й елементів керування, розміщених зовні. Своєю назвою він завдячує наявності оригінальної деталі — холдера. Це ручка з тримачем круглого фільтра на кінці, призначеного для кави, яка схожа на ріжок. Процес приготування напою схожий на заварювання в турці. Стандартний пристрій працює за принципом перетворення води на пару та її пропускання через кавову суміш під високим тиском.

У чому плюси кавоварок ріжкового типу

Процес приготування не повністю автоматизований, тому ціна ріжкової кавоварки зазвичай прийнятно низька, як порівняти з вартістю кавомашини. Але вона здатна запропонувати не менший вибір напоїв, ніж автоматизовані пристрої, до того ж є досить функціональною. На відміну від краплинних моделей, ці різновиди гарантують максимально виразні смакові якості й тішать чудовою ніжною пінкою. Ціла система контролює, відстежує подавання та протікання води для отримання ідеально чистого дистиляту, тобто конденсату. До речі, подібним способом отримують очищену (дистильовану) воду і якісні рослинні екстракти. Також серед вагомих переваг кавоварок ріжкового типу — дуже швидке приготування, брак кавової гущі, порівняно економна витрата кави.

Які бувають ріжкові кавоварки

Безліч моделей випускається під відомими торговими марками, серед яких:

 • Smeg,
 • Delonghi,
 • Vitek,
 • Electrolux,
 • Magio,
 • Ariete,
 • Blaupunkt,
 • First.

Усі апарати поділяються на два різновиди за способом розміщення. Класичні окремішні пристрої привертають до себе увагу на будь-якій кухні, легко добираються до будь-якого інтер'єру, за висотою та шириною. Вбудовані апарати призначені для встановлення суто у відведене місце та гармонійно «ховаються» в просторах кухонних меблів, керування винесено на передню панель.

Типів ріжкових кавоварок також буває два. Парові вирізняються простою конструкцією й тихою роботою, дають змогу готувати справді збадьорливі напої завдяки найвищій концентрації кофеїну, але знижують інтенсивність аромату. У помпових типах розігріта вода проганяється не парою, а електромагнітним насосом під високим тиском, вони готують насичену каву з пишною пінкою всього за 20-30 секунд.

Корпус побутової техніки буває з пластику та металу. Найчастіше — з неіржавкої сталі, яка цінується за високу міцність, стійкість до корозії, екологічність і гігієнічність. Кольори пропонуються на будь-який смак — від білого, бежевого та чорного до жовтого, сріблястого, блакитного та червоного.

Сучасний функціонал

Залежно від моделі кавоварки ріжкового типу відрізняються набором функцій. Багато з них обладнано дисплеєм, де виводиться важлива інформація, зокрема про активну програму, температуру води, кількість порцій, а також попередження про брак води або несправність. Деякі апарати з кавомолкою дають змогу регулювати ступінь помелу зерен і міцність кави, обирати об’єм порції. Ще одна дуже зручна функція — таймер. Можна встановити активацію пристрою на певний час, щоб він активізувався і приготував каву, наприклад, до ранкового пробудження. Щоб остиглий напій не втрачав аромату і смакових якостей, передбачено підігрів кавника або чашки. Також серед найпоширеніших функцій — подавання пари, подавання гарячої води для чаю, автовимикання, автоматичне очищення від накипу.

Як обрати ріжкову кавоварку в інтернет-магазині ROZETKA

Перш ніж купити ріжкову кавоварку, необхідно визначитися зі сферою використання:

 • для дому — основною відмінністю є скромніші габарити та прийнятна вартість, менший набір функцій;
 • для офісу — потужна й багатофункціональна професійна техніка, яка обходиться дорожче, готує каву у великих об’ємах і в різноманітних варіаціях;
 • для кав'ярні — також професійні пристрої, які спеціально розроблені для точок громадського харчування.

Для домашнього використання й маленької сім'ї досить апарата з одним ріжком, що дає змогу варити до двох чашок за одне вмикання. Якщо в пріоритеті великі об’єми приготування, потрібно купувати техніку з двома такими елементами. Відповідним способом добирається об’єм резервуара для води, який буває до 1 л, від 1 до 1.4 л, від 1.5 до 2 л і понад 2 л.

Також під час купівлі важливо визначитися з потужністю. Цей показник безпосередньо впливає на швидкість приготування напоїв. Що він вищий, то швидший процес, але на нижчій потужності кава виходить максимально насиченою. Ще один важливий критерій вибору — рівень тиску пари. Наприклад, за показників до 4 барів можна отримувати міцний і насичений напій, тільки готується він повільно. Якщо тиск до 15 барів, приготування швидке, а смак ніжний і м'який. Рівень понад 15 барів забезпечує пінку достатньої густості зі збереженням смаку й аромату.

Керування ріжковою кавоваркою може бути звичним кнопковим і сенсорним, яке дає змогу настроювати параметри роботи натисканням сенсора. Різна конструкція передбачає додаткові практичні елементи, серед яких контейнер для меленої кави, ємність для молока, знімний піддон для крапель. Моделі бувають із ручним, з автоматичним капучинатором і без нього. Обираючи перший варіант, доведеться самостійно збивати молоко, але він економний. Повністю автоматизований апарат дорожчий, зате бере всю відповідальність на себе. Детальніше дізнатися про функціонал та інші особливості сучасних кавоварок ріжкового типу можна на сторінках товарів. У каталозі представлені хіти продажів і актуальні новинки, включно з бюджетними рішеннями та преміумклас.

Обрано 512 товарів

Показати ще 60 товарів