Бойлери непрямого нагрівання — основи схеми та різновиди

Бойлери непрямого нагрівання є незамінною частиною цивілізації 21 століття. Вони використовують під час роботи теплову енергію опалювального контуру. Саме тому для їхнього утримання не потрібні додаткові витрати. У резервуарі з водою є спеціальний змійовик зі стійкого до корозії матеріалу, а через нього вже проходить гарячий теплоносій з основи. Саме ця частина й дає змогу воді в резервуарі нагріватися. Бойлер непрямого нагрівання для одноконтурного котла називається так, тому що працює під час опалення будинку або квартири.

Подібний метод вважається серед фахівців найвигіднішим, тому що система працює тоді, коли опалюється приміщення. Він буває двох типів, які розрізняються за принципом монтажу:

  • Підлоговий бойлер непрямого нагрівання. Буває великих габаритів і часто використовується для промислових приміщень. Для монтажу агрегату потрібне окреме приміщення.
  • Настінний бойлер непрямого нагрівання. Він кріпиться спеціальними кріпленнями до стіни на певній відстані від підлоги. Він має маленькі розміри й обмежену місткість. Покупцеві бажано упевнитися в міцності поверхні.

Бувають конструкції з двома теплообмінниками або з трьома. Потрібні вони для спрощення та прискорення нагрівання, а також призначаються для двоконтурного газового котла й роботи на кілька апаратів відразу.

Переваги й вади системи

Опис продукту може бути різноманітним, однак покупець має чітко орієнтуватися в принципах, плюсах і мінусах приладу. Перевагами такого апарата є робота незалежно від електропроводини під час опалювального сезону. Продукція повністю залежить від центрального опалення та не впливає на витрати електрики.

Якщо правильно проектувати бойлер непрямого нагрівання, то він матиме високі показники продуктивності щодо витрат. Агрегат має тривалий термін експлуатації, тому що внутрішня частина приладу й теплоносій не стикаються з протічною водою, що й не спричиняє корозію або інші проблеми. Апаратура з рециркуляцією дає змогу користуватися гарячою водою відразу після відкриття краника. Є також комбінований варіант приладу, що робить його корисним і дає змогу споживачеві перемикати його на інше джерело тепла.

Однак, як і будь-яка справа, ця схема нагрівання має свої мінуси. Щоб переобладнати наявний бойлер, потрібні додаткові витрати. Він може коштувати набагато більше, ніж звичайні газові або електричні аналоги, а комбіновані моделі ще дорожчі. На початку експлуатування для нагрівання води може знадобитися до 2 годин, що може впливати на якість опалення помешкання. Також мінус його в тому, що великим агрегатам знадобиться окрема кімната в будинку.

Поради щодо вибору

Під час вибору продукції потрібно орієнтуватися в деяких нюансах приладу. Бойлери непрямого нагрівання краще обирати, порадившись із фахівцем. Насамперед рекомендується зважати на економічний бік покупки й оцінити всі витрати. Подібну техніку варто замовляти, якщо витрата гарячої води в будинку становить не менш ніж півтора літра за одну хвилину. Подібне споживання буває в сім'ях, які складаються з 4 людей. Опалюючи помешкання електричним котлом, то й витрата на електроенергію зросте.

Далі бажано визначити відповідний об’єм. У середньому одна сім'я на добу може спожити приблизно 100 літрів води. Якщо обрати бойлер з неіржавкої сталі, то продуктивність підвищується, оскільки з'являється нагода нагрівати воду до 90 градусів. Варто звернути увагу й на потужність котла. Треба зважувати на те, що на нього покладається додаткова функція та потрібно впоратися з обігріванням приміщення й нагріванням води.

Матеріал внутрішньої частини найбільше піддається корозії, тому рекомендується обирати бойлери непрямого нагрівання з додатковим антикорозійним покриттям. У дешевих моделях це емаль або склокераміка, а в дорогих — неіржавка сталь або титан. Зазвичай покупці вирішують зробити подвійний вибір і дивляться на моделі «бак у баку». Йому не потрібна щорічна профілактика, заміна анодів, і він уже має функцію очищення.

Показати ще 60 товарів